بارداری و اطفال

علت بيرون زدگي ناف در بارداري چیست؟

قبلاً ناف شما کاملاً داخل بوده است اما با پیشرفت حاملگی کاملاً بیرون زده و شما نگرانید که نکند بعد از زایمان نیز به همین صورت باشد در این پست سعی داریم شما را با برآمدگی ناف آشنا کنیم و نگرانی‌های ناشی از آن را برطرف کنیم.

تبلیغات

چرا ناف در بارداری بیرون میزند؟

آیا به صورت برآمده از لباستان است؟ نگران نباشید هیچ چیز جدیدی درباره ناف در دوران بارداری وجود ندارد و اصلاً نگران کننده نیست. فقط نکاتی راجع به همه ناف‌ها وجود دارد. زمانی که رحم باد کرده به سمت جلو فشار می‌آورد که باعث می‌شود ناف تو رفته بیرون بیاید. اما در برخی از خانم‌ها ناف بدون تغییر باقی می‌ماند. ناف شما اگر هم تغییر شکلی پیدا کند اما چند ماهی پس از زایمان به حالت اولیه خود برمی‌گردد که ممکن است برای مادر خسته کننده باشد.

تا بهبودی این مسئله می‌توانید به جنبه مثبت برآمدگی ناف خود نگاه کنید و به این صورت است که می‌توانید تمام آلودگی‌هایی که از کودکی درون نافتان قرار گرفته است را تمیز کنید. اگر می‌بینید که شکل ظاهری آن با مد هماهنگی ندارد می‌توانید از ناف بند و یا وسایل طراحی شده برای این منظور جهت فرو بردن استفاده کنید و به یاد داشته باشید که با افتخار از آن استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
ninibanگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا