اخبار فناوری

حسگر پوستی با شباهت بسیار به پوست انسان

محققان آمریکایی نوعی سنسور پوستی طراحی کرده اند که مانند پوست انسان عمل می کند. آنها بر این باورند که با توسعه حسگرهای پوشیدنی، می توانند در آینده ای نه چندان دور به پوست های مصنوعی دست یابند.

تبلیغات

همچنین پژوهشگران اظهار داشتند که وظیفه پوست مراقب از بدن در برابر سرما و گرما است که اغلب مردم از این موضوع غافلند، کسانی از وظیفه پوست اطلاع کامل دارند که دچار سوختگی پوست یا نقص عضو شده باشند و از اندام های مصنوعی استفاده می کنند.

محققان دانشگاه کنتیکت ایالات متحده آمریکا با استفاده از نانو ذرات آهن و اکسید سیلیکون توانستند سنسور (حسگر) پوستی را که تقریبا توانایی پوست انسان را دارد اختراع کنند. به کمک این سنسور می توان به افرادی که دچار سوختگی پوستی و افرادی که در معرض میدان مغناطیسی قرار گرفته اند کمک نمود.

حسگر پوستی

اسلام موسی شیمیدان دانشگاه کنتیکت اظهار داشت: کاری که این حسگر انجام می دهد فوق‌العاده عالی است. این حسگر می تواند قابلیت های پوست انسان را داشته باشد. این حسگر توانایی تشخیص میدان هایی مغناطیسی، امواج صوتی و رفتار های غیر عادی را دارد.

تبلیغات

این حسگر با ترکیبی از لوله های سیلیکونی، سیم های باریک مسی و نانوذرات اکسید آهن تشکیل شده است.

با مالش نانوذرات در لوله های سیلیکون جریان برق تولید می شود و سیم های باریک مسی که دور لوله های سیلیکون پیچیده شده اند، سیگنال جریان برق را دریافت می کنند.
هنگامی که این لوله ها با شئ یا جسم دارای فشار برمیخورند، نانوذرات حرکت می کنند و سیگنال های الکتریکی تغییر می کند.

این حسگرهای پوستی می توانند سیگنال هالی الکتریکی ناشی از راه رفتن، دویدن، پرش و شنا را تشخیص دهند. همچنین محققان امیدوارند که با این تکنولوژی بتوانند به افراد قربانی سوختگی و افرادی که در معرض میدان مغناطیسی بالا قرار گرفته اند کمک کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا