کسب و کارویژه

هزینه و شرایط ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا، یکی از روش‌های مطمئن دریافت اقامت موقت کانادا محسوب می‌شود که تقاضای زیادی هم برای آن وجود دارد. افرادی که سابقه کار مدیریتی دارند یا قصد دارند یک شعبه از کسب‌وکار خود را در کانادا تاسیس کنند، می‌توانند با مشورت وکلا و موسسه‌های معتبری نظیر مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس از طریق این روش اقدام کنند.

مشورت با افراد دارای تجربه و مهارت در این حوزه، به شما کمک می‌کند ضمن آشنایی با انواع ساختارهای تجاری شرکت‌های کانادایی، ساختار متناسب با نوع بیزینس خود را بشناسید و شیوه صحیح تجارت را یاد بگیرید.

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب‌دهنده بیزینس و استارت‌آپ i3 capital با مدیریت آقای مهیار حلاج‌‌پور، عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization، مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرتی کانادا هستند که سال‌ها تجربه در هدایت و حمایت از صدها بیزینس نوپا از جمله استارت‌آپ‌ها دارند و از طریق همکاری با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی، دستورالعملی که از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهند. با داشتن استراتژی مناسب، می‌توانید از تحقق اهداف خود اطمینان خاطر کامل داشته باشید.

انواع ساختار تجاری برای ثبت شرکت در کانادا

پیش از انتقال شعبه بیزینس و یا ثبت شرکت در کانادا، باید با انواع ساختارهای تجاری در این کشور آشنا باشید. انتخاب یک ساختار مناسب، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا وظایف و مسئولیت‌های مالک و یا مالکان، حوزه اختیارات آن‌ها، روش مدیریت شرکت، مالیات‌های قابل پرداخت و بسیاری از مسائل دیگر، به ساختار تجاری کسب‌وکارتان بستگی دارد.

شرکت‌های کانادایی، معمولا از نظر ساختار تجاری به پنج دسته تقسیم می‌شوند:

 1. شرکت با مالکیت انحصاری (Sole Proprietorship): در شرکت‌هایی که چنین ساختاری دارند، تمامی مالکیت شرکت در انحصار یک نفر قرار دارد. این فرد تمام مسئولیت‌های شرکت، از جمله سود و زیان آن را برعهده دارد.
 2. شرکت مشارکتی (General Partnership): اگر تعداد شرکا به دو نفر یا بیشتر برسد، می‌توان این ساختار را انتخاب کرد. یک تفاهم‌نامه بین مالکان تنظیم می‌شود که مسئولیت‌ها و تصمیمات، بر اساس آن تقسیم می‌شود.
 3. شرکت سهامی (Corporation): در شرکت‌هایی که از این ساختار استفاده می‌کنند، شرکای متعددی وجود دارد و هر فرد فقط به اندازه سهام خود، در مسئولیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت دارد.
 4. شرکت تعاونی (Cooperative): اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای ثبت شرکت در کانادا بپردازید، می‌توانید این ساختار را انتخاب کنید. در این ساختار، همه شرکا مدیریت شرکت را برعهده دارند، اما هر کسب‌وکاری نمی‌تواند از این ساختار استفاده کند.
 5. شرکت غیرانتفاعی (Non-profit): این نوع کسب‌وکارها محصولات یا خدماتی ارائه می‌کنند که به افراد جامعه منفعت می‌رسانند. خیریه‌ها و موسسه‌های حمایتی نمونه‌هایی از کسب‌وکارهایی هستند که از این ساختار استفاده می‌کنند.

متخصصین و کارشناسان مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس شرایط، اهداف و خواسته‌های شما را به طور دقیق ارزیابی و بررسی می‌کنند و بر اساس این ارزیابی، ساختار تجاری که برای کسب‌وکار شما مناسب هست را به شما پیشنهاد می‌کنند.

در این ارزیابی زمینه فعالیت شرکت، نوع تجارت آن، مقیاس تجارت آن، تعداد شرکا و سایر عوامل به طور دقیق توسط کارشناسان کاناداپاس بررسی می‌شوند تا مناسب‌ترین ساختار تجاری برای کسب‌وکار خود را انتخاب کنید.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا به شرح زیر است:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • برخوردرای از ۳ سال سابقه کار مدیریتی یا بیشتر
 • تمکن مالی کافی برای انجام امور اداری ثبت شرکت در کانادا
 • مشخص کردن نوع فعالیت‌های شرکت در طرح تجاری
 • تهیه و تنظیم اساسنامه شرکت
 • ارائه یک آدرس واقعی در کانادا برای شرکت
 • نداشتن سابقه ورشکستگی
 • افتتاح حساب تجاری در کانادا برای شرکت
 • عدم سوءپیشینه

موارد فوق، برخی از الزامات کلی برای ثبت شرکت در کانادا هستند؛ بدین معنی که ممکن است بر اساس شهر و استان محل فعالیت خود یا ساختار تجاری انتخابی، به شرایط دیگری هم نیاز داشته باشید.

شما با دریافت مشاوره از کارشناسان کاناداپاس، از کلیه شرایط و الزامات ثبت شرکت در کانادا بر اساس محل فعالیت و ساختار تجاری شرکت خود، اطلاع خواهید یافت. فقط کافی است با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

هزینه ثبت شرکت در کانادا به دو عامل مهم بستگی دارد که عبارت هستند از ساختار تجاری شرکت و استانی که در آن فعالیت می‌کند. بنابراین، نمی‌توان رقم دقیقی را مشخص کرد. به عنوان مثال، در استان انتاریو برای ثبت شرکت با ساختارهای Sole Proprietorship و Partnership باید ۶۰ تا ۸۰ دلار هزینه پرداخت کنید و بین ۸ تا ۲۶ دلار نیز برای جست‌وجوی نام بپردازید تا مطمئن شوید اسمی که برای شرکت خود انتخاب کرده‌اید، توسط شرکت دیگری انتخاب نشده باشد.

این در صورتی است که در همین استان انتاریو، ثبت شرکت Corporation می‌تواند ۳۰۰ دلار هزینه داشته باشد؛ این در حالی است که ثبت چنین شرکتی با این ساختار در استان بریتیش کلمبیا ۳۵۰ دلار هزینه دارد.

برای اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در کانادا باید از کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس کمک بگیرید تا بر اساس ساختار تجاری شرکت شما و استانی که قصد دارید در آن فعالیت کنید، ریز هزینه‌های قابل پرداخت را به شما اعلام کنند.

مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت

خدمات مجموعه کاناداپاس برای ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در استان آلبرتا

آلبرتا، قطب صنایع نفت و گاز کانادا محسوب می‌شود. این استان به تنهایی ۹۶ درصد از ذخایر نفتی کانادا را در اختیار دارد و بعد از عربستان، دارای بیشترین میزان ذخایر شن‌های نفتی در دنیا است؛ اما پتانسیل‌های این استان، فراتر از صنایع نفت و گاز است. آلبرتا در سال‌های اخیر در بسیاری از صنایع پیشرفت کرده و حتی در برخی از آن‌ها نظیر فناوری و امور مالی، به سطح مناطق برتر کانادا رسیده است. به همین دلیل، بسیاری از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان اخیرا به ثبت شرکت در آلبرتا تمایل پیدا کرده‌اند.

هزینه ثبت شرکت در آلبرتا در مقایسه با برخی از استان‌های کانادا بیشتر است. اگر قصد دارید فقط در خود آلبرتا فعالیت کنید، حدودا ۵۰۰ دلار باید برای ثبت شرکت در آلبرتا هزینه کنید، اما اگر قصد دارید فعالیت خود را به سایر استان‌های کانادا نیز گسترش دهید، باید حدودا ۷۰۰ دلار برای این امر در نظر بگیرید.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌های جانبی ثبت شرکت در کانادا باید با کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس مشورت کنید که تجربه زیادی در ثبت شرکت دارند و می‌توانند مشاوره دقیقی به شما ارائه دهند.

ثبت شرکت در استان انتاریو

انتاریو یکی مهم‌ترین استان‌های کانادا است که بیش از ۵۰ درصد جمعیت این کشور را در خودش جای داده. با چنین پتانسیل بالایی، طبیعی است که توجه سرمایه‌گذاران به سمت این استان جلب شود و به ثبت شرکت در انتاریو علاقه پیدا کنند.

اگر پتانسیل‌های این استان را به خوبی بشناسید، متوجه می‌شوید که بهترین استان کانادا برای شروع یک کسب‌وکار جدید است. برای ثبت شرکت در استان انتاریو، باید یک نام تجاری ثبت کنید و یک آدرس واقعی در این استان داشته باشید. اگر با فرد یا افراد دیگری شریک هستید، نام و آدرس آن‌ها را نیز باید ارائه دهید.

هزینه تمام‌شده ثبت شرکت در انتاریو، حداقل ۳۰۰ دلار است، اما باید ۸۰۰ تا یک هزار دلار نیز به عنوان وثیقه به دولت کانادا پرداخت کنید که بعد از پنج سال به مدیر شرکت برگردانده می‌شود.

همچنین، شما می‌توانید از نام و نام خانوادگی خود برای اسم شرکت استفاده کنید. در این صورت، شرکت شما خود‌به‌خود، با ساختار تجاری Sole Proprietorship ثبت خواهد شد.

مشاورین کاناداپاس هرگونه کمک یا مشورتی درمورد ثبت شرکت در انتاریو و طی کردن مراحل قانونی آن نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهند.

ثبت شرکت در تورنتو

تورنتو یکی از بهترین و مهم‌ترین شهرهای کانادا است که به عنوان قطب اقتصاد این کشور نیز شناخته می‌شود. برای اینکه موفق به ثبت شرکت در تورنتو شوید، باید مانند سایر شهرهای کانادا، حداقل ۳ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشید.

برای افزایش شانس موفقیت در کسب‌وکار خود، توصیه می‌کنیم یک طرح تجاری مدون و دقیق تهیه کنید. این طرح تجاری، مثل یک نقشه‌راه عمل می‌کند و باعث می‌شود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.

برای تهیه طرح تجاری، باید شناخت خوبی نسبت به رقبای خود داشته باشید و زمینه‌ای که قصد دارید در آن فعالیت کنید را نیز بدانید. هر طرح تجاری از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که به شما کمک می‌کند استراتژی‌های مشخصی را در هر مرحله پیاده‌سازی کنید.

کارشناسان و متخصصین موسسه کاناداپاس دارای سال‌ها تجربه در برنامه‌ریزی برای کسب‌وکارها هستند و می‌توانند یک راهنمایی دقیق درمورد نحوه تهیه طرح تجاری در اختیار شما قرار دهند تا بر اساس آن پیش بروید.

کلام آخر

برای ثبت شرکت در کانادا،  بهتر است که با متخصصین و کارشناسانی که دارای تجربه کافی در این زمینه هستند، مشورت کنید تا بتوانید بر اساس زمینه کاری و شرایطی که دارید، مناسب‌ترین ساختار تجاری را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

تیم وکلا و مشاورین حقوقی مجموعه کاناداپاس با سال‌ها تجربه در امور حقوقی ثبت شرکت در کانادا، آماده‌اند تا هرگونه راهنمایی و مشاوره‌ای که در این زمینه نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهند. فقط کافی است به سایت کاناداپاس مراجعه کنید یا با مشاورین این موسسه تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا