اخبار فناوری

معایب و مضرات Wi-Fi

Wi-Fi یکی ازمحبوب‌ترین فن‌آوری های ارتباطات بی‌سیم است که از امواج رادیویی برای انتقال داده و یا فراهم کردن اینترنت پرسرعت استفاده می‌کند. مضرات امواج Wi-Fi اخیراً زیاد مورد بحث بوده است و شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد! با مثبت 1 همراه باشید تا مضرات این فن آوری محبوب را برای شما بیان کنیم.

تبلیغات

1- خطر ابتلا به سرطان

تراشه ای در گوشی‌های هوشمند وجود دارد که تشعشعات را از دستگاه‌های بی‌سیم منتشر می‌کند . دانشمندان بر این باورند که این تشعشعات در دوره‌های طولانی مدت می تواند به توسعه تومورها ی سرطانی کمک کند, اما برای این گفته هیچ گونه مدرکی وجود ندارد و به اثبات نرسیده است. دانشمندان با این استدلال این موضوع را بیان کرده اند که 10 سال طول می کشد که یک تومور سرطانی تشکیل شود.

2- بی خوابی

این نظریه به اثبات رسیده است که خوابیدن در مکان‌هایی با سیگنال‌ Wi – Fi می‌تواند منجر به بی خوابی شود . مکان های آلوده به امواج Wi – Fi می توانند الگوهای خواب یک فرد را تغییر دهند، در نتیجه بی‌خوابی می‌تواند به بسیاری از مشکلات بزرگ مانند افسردگی و فشار خون منجر شود. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که این موضوع شایعه ای بیشتر نیست، اما مطالعات ثابت کرده‌ است که ۸ کاربر از ۱۰ کاربری که مکررا در معرض امواج Wi – Fi بوده اند دچار بی‌خوابی شده‌اند.

3- تاثیر بر روی کودکان و زنان باردار

گفته شده‌است که کودکان و زنان باردار باید از مواجهه با امواج wi – fi اجتناب کنند. برای اثبات این مسئله یک آزمایش ساده گرفته شد , آنان یک گیاه را در اتاقی که تابش اشعه های الکترومغناطیسی به اندازه ای  که تلفن های همراه ایجاد می کنند و گیاه دیگری را در اتاقی بدون سیگنال های الکترو مغناطیسی قرار دادند. پس از چند هفته با مراقبت های یکسان از هر دو گیاه، گیاهی که در معرض امواج wi – fi قرار گرفته بود رشدی نکرد ولی گیاه دیگر رشد قابل توجهی کرده بود.

4- امنیت

مسایل امنیتی یکی دیگر از مضرات شبکه های Wi – Fi هستند. اگر شبکه های Wi-Fi بدرستی ایمن نشوند، سارقان می‌توانند به راحتی به شبکه خصوصی افراد دسترسی داشته باشند و اطلاعات را بدزدند و حتی از شبکه شما برای اهداف نادرست استفاده کنند. شما بایستی گام هایی جهت امنیت شبکه خود و کاهش تهدیدات انجام دهید.

تبلیغات

5- محدودیت فاصله

محدودیت فاصله مساله دیگری در شبکه Wi – Fi است. یک روتر بی‌سیم معمولی می‌تواند حدود شعاع 10 متری را پشتیبانی کند. این می‌تواند برای شبکه های خانگی یا مکان ها و شرکت های کوچک کافی باشد، اما برای مکان های با شعاع بیشتر و بزرگ‌تر برای به دست آوردن دامنه پشتیبانی بیشتر بایستی دستگاه‌های شبکه‌ای متفاوتی مثل تکرارکننده‌ها یا نقاط دسترسی اضافی نصب شوند که این موضوع باعث افزایش هزینه میشود.

6- سرعت

امروزه سرعت شبکه های بی سیم معمولا 1 تا 54 مگابیت بر ثانیه است، که کندتر از شبکه های سیمی است.

به این مطلب امتیاز دهید

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا