صورت

آموزش کانتورینگ حرفه ای صورت بیضی، لاغر و کشیده، گرد و مربعی

اگر تمایل به ایجاد تنوع و خلاقیت در سبک آرایش روزانه خود دارید، فراگیری کانتورینگ به شیوه صحیح، برای شما راه حلی مناسب است. کانتورینگ یکی از روش‌های نسبتاً جدید برای آرایش و گریم چهره در حرفه آرایشگری به شمار می‌آید. در این مقاله به آموزش نحوه صحیح انجام کانتورینگ صورت و معرفی انواع آن خواهیم پرداخت.

تبلیغات

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ روشی است که در آن به وسیله ترفند‌هایی اقدام به گریم چهره می‌کنند. در این نوع آرایش سعی می‌شود به وسیله رنگ‌های تیره و روشن تغییرات ویژه‌ای در فرم صورت ایجاد شود. در کانتورینگ می‌توانید قسمت‌هایی از چهره که تمایل به برجسته‌تر شدن آن‌ها را دارید، با رنگ‌های روشن هایلایت کنید. همچنین قسمت‌هایی از چهره که تمایل به دیده شدن آن‌ها ندارید را با رنگ‌های تیره مخفی یا محو کنید. در حقیقت در این نوع آرایش با به وجود آوردن خطای دید قسمت‌های زیبای صورت مشخص‌تر و عیوب آن پنهان خواهند شد.

رنگ بندی مورد استفاده در کانتورینگ صورت

در حرفه کانتورینگ صورت، لوازم آرایش به لحاظ رنگ بندی به دو قسمت رنگ روشن و رنگ تیره تقسیم بندی می‌شوند. به کمک این رنگ‌ها نواحی از صورت مانند خط روی تیغه بینی، گونه ها، پره‌های بینی، کناره صورت، فک، بالای ابرو، پیشانی، چانه و … را بسته به نوع فرم صورت، با سایه‌های تیره و روشن آرایش می‌شوند. توجه داشته باشید که باید رنگ تیره‌ای که ۲ یا ۳ درجه تیره‌تر از پوست صورت است را استفاده کنید. همچنین باید سایه‌های روشن را نیز ۲ یا ۳ درجه روشن‌تر از پوست صورت انتخاب شود.

کانتور صورتآموزش کانتورینگ حرفه ای صورت

روش انجام کانتورینگ صورت

برای انجام کانتورینگ صورت دقت کنید که این کار را باید بر اساس فرم صورت خود انجام دهید؛ چرا که روش انجام کانتورینگ صورت مربعی، کانتورینگ صورت گرد، کانتورینگ صورت لاغر و کشیده و نیز کانتورینگ صورت بیضی با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی مراحل زیر را برای انجام این کار به ترتیب انجام دهید:

  1. در قدم اول سعی کنید با استفاده از یک نوع کرم مرطوب کننده با کیفیت پوست صورت را آبرسانی کنید.
  2. در مرحله بعد کرم پودری مناسب را به طور یکدست بر روی کل پوست صورت خود بکشید. توجه داشته باشید که رنگ کرم پودر بیش از حد از پوست صورت تان روشن‌تر و یا تیره‌تر نباشد.
  3. با استفاده از یک سایه تیره زیر استخوان گونه و حاشیه پیشانی را مقداری تیره کنید.
  4. در مرحله بعد با استفاده از سایه روشن‌تر وسط پیشانی، روی چانه، روی بینی و زیر چشم خود را هایلایت کنید.
  5. در مرحله آخر سعی کنید با محو کردن مرز بین سایه‌های روشن و تیره را از بین ببرید.
  6. در نهایت چشم‌ها و لب را به دلخواه خود آرایش کنید.

کانتوریگ مدل‌های مختلف صورت


۱. کانتورینگ صورت بیضی

نحوه انجام کانتورینگ صورت بیضی باید به گونه‌ای باشد که پیشانی، نواحی اطراف آن و زیر محل رویش مو‌ها را با یک سایه یا کرم برنزه کوچکتر کرده و چشم ها، روی چانه، وسط پیشانی و روی بینی را نیز هایلایت کنید.

تبلیغات

۲. کانتورینگ صورت لاغر و کشیده

مراحل اصلی پیاده سازی کانتورینگ صورت لاغر و کشیده باید شامل هایلایت یا برجسته کردن گونه‌ها و نیز تیره کردن حاشیه اطراف پیشانی، زیر گونه‌ها و چانه به کمک سایه یا کرم پودر تیره باشد.

۳. کانتورینگ صورت گرد

در کانتورینگ صورت گرد باید سعی کنید قسمت‌هایی همچون گردن، کنار شقیقه‌ها و فک را تیره‌تر کنید تا لاغر تر نشان داده شوند. همچنین باید قسمت‌هایی همچون وسط گونه‌ها و پیشانی به وسیله سایه روشن هایلایت شود.

۴. کانتورینگ صورت مربعی

در کانتورینگ صورت مربعی باید سعی کنید که زاویه‌های صورت در قسمت‌هایی همچون اطراف پیشانی، روی فک و کناره‌های چانه و نیز زیر استخوان گونه‌ها محو شود. برای اینکار از کرم پودر یا سایه تیره استفاده می‌شود.

کانتور صورتکانتورینگ انواع چهره ها

نکات مهم

برای انجام کانتورینگ به صورت حرفه‌ای نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

  • ابتدا باید فرم چهره خود را از لحاظ گرد بودن، بیضی بودن، گوشه دار بودن و … تشخیص دهید.
  • به طور معمول رنگ‌های تیره بر روی قسمت‌هایی همچون پیشانی، کناره بینی، گونه و چانه که می‌خواهید کوچکتر به نظر آیند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • همچنین از رنگ‌های روشن در نواحی که تمایل به بر جسته‌تر شدن آن‌ها دارید، استفاده کنید.
  • سعی کنید در هنگام استفاده از رنگ‌های روشن و تیره هیچ مرز جدا کننده بین آن‌ها وجود نداشته باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
setareگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا