سبک زندگی

چگونه قد بلند به نظر برسیم

آنچه در این مقاله میخوانید:

برای بلندقد به نظر رسیدن لباس‌هایی با خطوط راه راه عموی به تن کنید

خطوط عمودی، چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می‌کند و این باعث خطای دید می‌شود. از این رو، لباس دارای خطوط راه راه عمودی، قد را بلندتر نشان می‌دهد و در مقابل، راه راه افقی به شما ظاهری چاق و قد کوتاه می‌بخشد.

تبلیغات

برای بلند قد به نظر رسیدن بلوز و شلوار هم رنگ بپوشید

پوشیدن دو رنگ بلوز و شلوار، بدن شما را در چشم بیننده به دو قسمت تقسیم می‌کند و چشم به اشتباه، قد را کوتاه‌تر تصور خواهدکرد. اما لباس سرتاسر یکرنگ، بدن را تنها در یک بخش نشان می‌دهد و بیننده شما را بلندتر خواهددید.

اگر می‌خواهید بلند قد به نظر برسید، نقش و نگارهای لباستان نباید درشت باشد

نقش‌های درشت روی لباس، باعث می‌شود شما کوتاه‌تر و پهن‌تر به نظر بیایید. اما نقش‌های ریز مانند طرح چهارخانه ریز، شما را قدبلند و خوش اندام نمایان می‌کند.

اگر می‌خواهید بلند قد به نظر برسید، لباس‌های گشاد و بزرگ نپوشید

هرگز پیراهنی که در آن گم می‌شوید به تن نکنید. این لباس‌ها شما را چاق‌تر و کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

برای قد بلند به نظر رسیدن موهایتان نباید روی شانه‌هایتان قرار گیرد

اگر موهایی بلند دارید، نباید آن‌ها را روی شانه‌ها بیندازید، و گرنه اندام شما را فشرده‌تر و کوتاه‌تر از آن چه است، نشان خواهد داد. موهایتان را کوتاه کنید یا آن‌ها را با کلیپس یا کش مو جمع کنید، به نحوی که روی شانه‌تان قرار نگیرد.

تبلیغات

برای بلند قد به نظر رسیدن موهایتان را مش کنید

موهای یکرنگ را روی شانه نریزید، زیرا ظاهری کوتاه‌تر به گردن شما می‌بخشد. موهایتان را مش یا هایلایت کنید تا در بلند قد نشان دادنتان مؤثر باشد.

برای بلند قد به نظر رسیدن کفش پاشنه بلند بپوشید

این امکان خوب برای خانم‌ها وجود دارد که با پوشیدن کفش لژدار یا پاشنه دار به بلند قد شدن خود کمک کنند. شما هم از این موهبت استفاده کنید، اما مراقب سلامت پاهایتان هم باشید و از به پا کردن کفش‌هایی با پاشنه‌های فوق العاده بلند بپرهیزید.

برای بلند قد به نظر رسیدن لباس یقه ۷ بپوشید

یقه ۷ مانند خطوط راه راه عمودی موجب خطای دید می‌شود و قد را بلندتر نشان می‌دهد. در حالی که یقه گرد به کوتاه و چاق نشان دادن قد شما کمک می‌کند.

برای بلند قد به نظر رسیدن دامن کوتاه بپوشید

دامنی بپوشید که تا بالای زانوهایتان باشد و زانو باید پیدا باشد. هرچه بخش بیشتری از پا بیرون باشد، قد بلندتر به نظر خواهید رسید.

چگونه قد بلند به نظر برسیمچه لباسی بپوشیم تا قد بلند دیده شویم

شلوار دمپاگشاد به پا کنید

این شلوارها قد را بلند و پاها را متناسب‌تر نشان می‌دهد، در حالی که شلوار تنگ به پاها ظاهری چاق و کوتاه خواهد داد.

تبلیغات

شلوار و کفشی یکرنگ انتخاب کنید

این هم یک حقه دیگر برای بلندتر نشان دادن قد! اگر کفشتان به همان رنگ شلوار باشد، چشم بیننده نمی‌تواند تشخیص دهد که مچ پا کدام است و از مچ به پایین را جزئی از همان پا خواهددید. بدین ترتیب پاها ظاهری کشیده‌تر پیدا می‌کند.

شلوار فاق بلند بپوشید

فاق بلند شلوار، چشم بیننده را فریب می‌دهد و او تصور می‌کند که پاهای شما بلندتر است.

برای قد بلند شدن کمربند باریک ببندید

کمربند باریک به زیباتر شدن اندامتان کمک می‌کند. اما کمربند پهن، نقش خطوط راه راه افقی را پیدا می‌کند و هیکل را کوتاه‌تر نشان خواهدداد.

برای قد بلند شدن گردنبند بلند و آویخته استفاده کنید

این نوع گردنبند چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می‌کند و در نتیجه، بالاتنه کشیده‌تر به نظر خواهدآمد.

برای قد بلندشدن کیف بزرگ دست نگیرید

کیف‌های بزرگی که ظاهر ساک را دارند، از قد بلندی شما می‌کاهد و کوتاه و زمخت نشانتان می‌دهد. برعکس کیف‌های ظریف که خطوطی باریک دارد، باعث کشیده‌تر نشان دادن شما می‌شود.

تبلیغات

مدل موی مناسب انتخاب کنید

اگر می‌خواهید بلند و باریک‌تر به نظر بیایید، قسمت‌های کناری سر در بالای گوش‌ها را کوتاه کنید و در عوض بالای سر را بلند کرده و رو به بالا بدهید. بدین ترتیب، قد شما کمی بلندتر به نظر خواهدآمد.

کفش دارای لژ مناسب انتخاب کنید

برخی کفش‌ها دارای لژ پنهان‌اند که به چشم بیننده نمی‌آیند، اما قد شما را بلندتر از آن چه است، نشان می‌دهد.

کت نسبتاً کوتاه بپوشید

به طور کلی، کت و شلوار موجب قد بلند نشان دادن شما می‌شود. اما اگر کت نسبتاً کوتاه باشد، به نحوی که قسمت بیشتری از پاها نمایان شود، قدبلندتر به نظر خواهید آمد.

مراقب کراواتتان باشید

کراوات بلند و باریک با خطوط راه راه باریک ببندید تا بالاتنه شما بلندتر و ظریف‌تر به نظر باید. برعکس، کراوات پهن باعث کوتاه و زمخت نشان دادن شما خواهدشد.

بلوز نسبتاً کوتاه بپوشید

بلوزهای غیر رسمی را نیز مانند کتتان نسبتاً کوتاه‌تر انتخاب کنید تا قسمت بیشتری از پاهایتان پیدا باشد و بدین ترتیب، قدبلندتر جلوه کنید. اما بلوزتان نباید بیش از حد کوتاه باشد، وگرنه نمایی غیرواقعی پیدا خواهید کرد.

تبلیغات

مراقب قد شلوارتان باشید

شلوار نه باید کوتاه باشد و نه بیش از حد بلند. شلوار کوتاه بد مدل است و پاها را کوتاه‌تر نشان می‌دهد؛ اما اگر شلوار بیش از حد بلند باشد، لبه پایینی آن روی قسمت بند کفش جمع می‌شود به بیننده این حس را القا می‌کنند که شما قدی کوتاه دارید. چین خوردگی‌های پهن افقی لبه پایینی پاچه‌ها، به خودی خود می‌تواند عامل کوتاه نشان دادن شما باشد. پس شلوارهایتان را در اندازه‌ای مناسب انتخاب کنید؛ نه کوتاه و نه بلند.

شلوار فاق بلند بپوشید

قد بلند فاق در چشم بیننده به طول پاهایتان خواهد افزود. پس شلوار فاق بلند بپوشید و قسمت پایینی بلوزتان را داخل آن قرار دهید.

شلوارهایتان را در رنگ‌های تیره انتخاب کنید

رنگ‌های تیره شما را بلندتر و باریک‌تر نشان می‌دهد؛ بنابراین شلوارهایتان را حتماً به رنگ تیزه انتخاب کنید تا پاهایتان بلندتر به نظر بیاید.

در قسمت بالاتنه، جزییات فراوان به کار برید

جزییات خود به خود در بیننده خطای دید ایجاد می‌کند و بالاتنه را برای او کشیده‌تر نشان می‌دهد. اپل، کراوات، جیب و مانند این‌ها می‌تواند به بلندتر شدن بالاتنه شما کمک کند.

امیدوارم با به کار بستن این نکات بتوانید ظاهری بلندتر و خوش تیپ‌تر پیدا کنید. مراقب ژستتان باشید. هنگامی که ایستاده یا نشسته‌اید قوز نکنید تا اندامتان جمع نشود. همواره گردنتان را بالا بگیرد و شانه‌هایتان را عقب بدهید. به وزنتان توجه داشته باشید. چاقی ظاهر انسان را کوتاه و لاغری بلند می‌کند. همچنین موهایتان را بالا بدهید تا با این ترفند هم کمی به قامتتان اضافه شود.

تبلیغات
5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
yjc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا