شستشو و نظافت

استفاده از جوش شیرین در ماشین لباسشویی و شستشوی لباس

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به بیان روش استفاده از جوش شیرین در ماشین لباسشویی برای شستشوی بهتر لباس ها میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

جوش‌ شیرین یک رفع کننده بو و پاک کننده طبیعی است. اضافه کردن جوش شیرین به لباسشویی راهی عالی برای تمیز کردن لباس‌ها برای از بین بردن بوی و لکه‌های سخت است.

استفاده از جوش شیرین همچنین می‌تواند به نرم شدن لباس، تقویت قدرت مواد شوینده و سفید نگه داشتن لباس‌های سفید کمک کند.

به عنوان یک امتیاز، به ماشین لباسشویی شما نیز کمک می‌کند تا تمیز بماند.

نحوه استفاده از جوش شیرین در ماشین لباسشویی

1. در صورت لزوم از قبل خیس کنید

اگر می‌خواهید از جوش شیرین به عنوان رفع کننده بوی بد استفاده کنید، ایده خوبی است که آن را در طول شب در یک محلول جوش شیرین خیس کنید.

تبلیغات

این کار به جوش شیرین زمان می‌دهد تا به درستی عمل کند و بوی بد را از لباس‌های شما بگیرد. برای لباس‌ها، حوله‌ها و سایر مواردی که بوی دود سیگار، بوی نم یا بوی عرق گرفته‌اند به خوبی عمل می‌کند.

 • یک فنجان جوش شیرین را با یک گالن آب مخلوط کنید. آن را درون یک سطل بریزید.
 • لباس‌های خود را به سطل اضافه کنید. آن‌ها بچرخانید تا مطمئن شوید کاملاً خیس شده‌اند. در صورت لزوم سطل را با آب بیشتری پر کنید.
 • بگذارید آنها یک شب خیس شوند. آن‌ها روز بعد آماده شستشو خواهند بود.

2. لباسشویی را روشن کنید

لباس های کثیف خود (و لباس‌های از پیش خیس شده) را درون ماشین لباسشویی قرار دهید.

مواد شوینده را طبق معمول اضافه کنید. چرخه شستشو را شروع کنید تا ماشین با آب پر شود. اجازه دهید قبل از ادامه، کاملاً پر شود.

 1. اگر لباس‌هایی را که بوی بد می‌دهند، شستشو می‌کنید، آب داغ در برطرف کردن بوها بسیار مؤثر خواهد بود. بوی نم معمولاً در اثر هاگ قارچی ایجاد می‌شود. آب گرم باعث تخریب هاگ خواهد شد.
 2. از آب سرد باید برای لباس‌های رنگی و ظریف استفاده شود.

3. وقتی دستگاه پر شد، 1/2 فنجان جوش شیرین اضافه کنید

استفاده از جوش شیرین در ماشین لباسشوییاستفاده از جوش شیرین برای شستن لباس

آن را مستقیماً درون ماشین لباسشویی پر شده بریزید تا در آب حل شود. چرخه شستشو را طبق معمول به پایان برسانید.

برای لباس‌های شستنی بسیار زیاد، می‌توانید یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید. اضافه کردن یک فنجان سرکه سفید اثرات بو زدایی جوش شیرین را افزایش می‌دهد.

4. لباس‌ها را در فضای بیرون خشک کنید

این بهترین روش برای خشک کردن لباس‌هایی است که قبلاً بوی نم، دود سیگار یا بوی عرق می‌دادند.

خشک شدن در آفتاب و باد به تمیز کردن آنها کمک می‌کند. حتی در یک روز سرد در زمستان، می‌توانید لباس‌های خود را در فضای بیرون خشک کنید. فقط مکانی را انتخاب کنید که خورشید فراوان می‌گیرد.

 • اگر ترجیح می‌دهید لباس‌های خود را بیرون خشک نکنید، به جای آن از خشک کن استفاده کنید. پس از اتمام چرخه خشک، لباس‌های خود را بو کنید تا ببینید که آیا آنها دوباره باید مورد شستشو قرار بگیرند یا خیر. اگر لباس‌ها با بیرون آوردن از خشک کن، هنوز بوی نم دارند، یک روز آفتابی را انتخاب کنید تا دوباره آنها را بشویید و آنها را آویزان کنید تا خشک شود.

استفاده از جوش شیرین برای لکه لباس

یک خمیر جوش شیرین درست کنید. جوش شیرین برای از بین بردن لکه‌های طبیعی عالی است.

برای استفاده در هر نوع بافت به اندازه کافی ملایم است. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود.

روش دیگر، جوش شیرین را با هیدروژن پراکسید یا سرکه سفید مخلوط کنید.

 • خمیر جوش شیرین بهترین استفاده برای پارچه‌هایی است که نیازی به خشک شویی ندارند. پس از پایان کار باید آن را بشویید، بنابراین لباس‌ها خیس می‌شوند.
 • خمیر جوش شیرین به خوبی عمل می‌کند تا لکه‌های ناشی از روغن، گریس، خاک، مواد غذایی و بسیاری از مواد دیگر را از بین ببرد.

خمیر جوش شیرین را روی لکه بمالید

آن را به آرامی روی لکه مالش دهید. دقت کنید که تمام سطح لکه دار شده را پوشش دهد و لبه‌های آن همپوشانی داشته باشد. بگذارید 15 دقیقه روی لکه قرار بگیرد.

 1. اگر لکه بر روی لباس‌های مقاوم است، می‌توانید آن را با استفاده از یک مسواک قدیمی تمیز کنید. جوش شیرین را روی لکه ماش دهید تا مطمئن شوید که می‌تواند در تمام بافت عمل کند. این روش برای استفاده بر روی پارچه‌های جین و کتان ضخیم مناسب است.
 2. جوش شیرین را روی الیاف ظریف مالش ندهید. ابریشم، ساتن و سایر پارچه‌های نازک هنگام ساییدن می‌توانند کج و معوج شوند.

جوش شیرین را آبکشی کنید

آن را در زیر آب گرم بشویید تا جوش شیرین را به همراه لکه آبکشی کنید. برای پارچه‌های ظریف‌تر، می‌توانید جوش شیرین را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید.

در صورت لزوم شستشو را تکرار کنید

برخی از لکه‌های مقاوم به بیش از یک بار شستشو نیاز دارند. دور دوم خمیر را روی لکه بمالید. بگذارید 15 دقیقه قرار بگیرد، سپس آن را آبکشی کنید.

اگر لکه باقی مانده باشد، ممکن است لازم باشد از پاک‌ کننده لکه شیمیایی استفاده کنید تا مورد را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید.

خشکشویی با جوش شیرین

1. به لباس‌های نم دار جوش شیرین بپاشید

لباس‌هایی که شستشو شده‌اند فقط با استفاده از جوش شیرین می‌توانند تمیزتر شوند. در حالی که در حقیقت لباس‌ها را تمیز نمی‌کند، بوی نم را جذب می‌کند و باعث می‌شود لباس‌های شما بوی تازه یابد.

 1. لباس را با یک لایه سبک جوش شیرین بپوشانید، سپس آن را در یک کیسه سر بسته قرار دهید. شما می‌توانید از یک الک آرد برای پخش یکنواخت جوش ‌شیرین استفاده کنید.
 2. اگر ترجیح می‌دهید از جوش شیرین روی لباس خود استفاده نکنید، جوش شیرین را درون یک جوراب تمیز بریزید. انتهای باز جوراب را گره بزنید. جوراب را با جوش شیرین داخل کیسه قرار دهید و آن را بسته بندی کنید.

2. بگذارید که جوش‌ شیرین یک شب بماند

ممکن است مدتی طول بکشد تا جوش‌ شیرین به طور کامل بوی نم را به خود جذب کند. کیسه و جوش شیرین را در جای خشک و خنک قرار دهید تا یک شب بماند.

3. لباس‌های بیرون در معرض هوا قرار دهید

کیسه را باز کنید و جوش شیرین را تکان دهید. در صورت لزوم از یک برس نرم برای تمیز کردن جوش ‌شیرین استفاده کنید.

اقلام لباس را در آفتاب آویزان کنید. بگذارید بیرون بمانند و چند ساعت نسیمی بوزد تا در معرض هوا قرار داشتن تمام شود.

4. در صورت لزوم تکرار کنید

بوی شدید ممکن است شما را مجبور کند که بیش از یک بار لباس را شستشو کنید.

روند پاشیدن جوش شیرین روی لباس را تکرار کنید، اجازه دهید بماند و لباس را در معرض هوا قرار دهید. اگر هنوز بوی نم می‌دهد، ممکن است لازم باشد که آن را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
مجله دلگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا