زناشویی

برای برگرداندن عشقتان این اشتباهات را مرتکب نشوید!

اگر شما هم به‌تازگی رابطه‌تان به‌هم‌خورده است، این مقاله را بخوانید. اگر می‌خواهید عشق سابقتان را دوباره به رابطه برگردانید چند نکته مهم برایتان داریم که سعی می‌کنیم با سرعت هرچه‌تمام‌تر برایتان بازگو کنیم که زیاد وقتتان را نگیرد. شاید بد نباشد که اول یک‌چیزی در مورد خودم بگویم. من عادت داشتم که همیشه اشتباهات بزرگی در روابطم مرتکب شوم… وقتی می‌خواستم یک نفر را به رابطه برگردانم کارهای افتضاحی می‌کردم. باگذشت زمان خیلی چیزها یاد گرفتم، موفقیت‌های زیادی پیدا کردم والان سعی می‌کنم به بقیه دخترها و پسرها هم کمک کنم چطور عشقشان را به رابطه برگرداند. واقعاً این‌قدر وقت نداریم که من همه تاریخچه زندگی‌ام را برایتان تعریف کنم. به خاطر همین سریع سر اصل مطلب می‌روم.

تبلیغات

الان باید روی یک آمار دقیق و عمده تمرکز کنیم.

کسانی که در غم و اندوه به هم خوردن رابطه‌ای هستند، گرایش خیلی زیادی دارند که دقیقاً برعکس آنچه باید بکنند را انجام دهند. به همین خاطر همه تلاشم این است که قبل از اینکه صدمه جبران‌ناپذیری به رابطه‌تان بزنید راهنمایی‌تان کنم.

در هر فاجعه‌ای، اولین قدم متوقف کردن خونریزی و بعد حل مشکل است.

رابطه شما هم از این امر مستثنی نیست. ممکن است رابطه‌تان یک مشکل اساسی داشته باشد که باید برطرف شود اما بعداً هم می‌توانیم به آن بپردازیم. الان باید خونریزی را بند بیاوریم.

برنامه این است، می‌خواهم یک توصیه رک‌وپوست‌کنده بکنم.

اولین کاری که باید بکنید این است که دیگر طوری رفتار نکنید که انگار عشقتان ازنظر بیولوژیکی دیگر هیچ تمایلی به شما ندارد. این یعنی ضعیف، منفعل و بیش‌ازحد حرف‌گوش‌کن هستید. به دلایل بیولوژیکی و تکاملی که الان نمی‌توانیم توضیحشان دهیم، زن‌ها دنبال مردهای قوی‌ای هستند که بتوانند از آن‌ها محافظت کنند؛ و مردها به‌هیچ‌وجه به زن‌هایی که به آن‌ها اجازه می‌دهند هر کاری که می‌خواهند بکنند، احترام نمی‌گذارند (این یعنی از روی عادت مورد خیانت قرار می‌گیرید). می‌دانم که خیلی سخت است بعد از به هم خوردن رابطه ظاهرتان را طوری نشان دهید که قوی هستید اما این کار واقعاً حیاتی است.

10 اشتباه برای برگرداندن عشق

10 اشتباهی که به طرفتان ثابت می‌کند تصمیم درستی گرفته است:

تبلیغات

افرادی که صدمه می‌بینند معمولاً کسانی هستند که می‌گویند نمی‌خواهند بازی کنند. این خیلی بد است. مسئله این است که این بازی انجام می‌شود چه بدانید که نوبت شماست یا نه. زن و مردها به‌طور مداوم همدیگر را آزمایش می‌کنند تا ببینند طرف مقابلشان فرد خوبی برای ادامه دادن رابطه با او است یا نه. اگر نخواهید بازی کنید، از همه‌چیز دور می‌افتید. با ترک این 10 اشتباه به خودتان ثابت خواهید کرد که ارزشش رادارید.

اشتباه 1: بیش‌ازحد مهربان بودن

در رابطه بیش از حد مهربان نباشید

نباید این‌قدر راحت هرچه طرفتان می‌گوید را گوش دهید و انتظار داشته باشید که رابطه‌تان عالی باشد. این‌طوری درموردش فکر کنید. در همه داستان‌های خوب یک تضاد یا کشمکش وجود دارد، درست است؟ در فیلم جنگ ستارگان هم آدم‌های خوب بودند و هم آدم‌های بد. این تضادهاست که باعث جالب و جذاب شدن مسائل می‌شود؛ و یک رابطه بدون تضاد و کشمکش واقعاً خسته‌کننده خواهد شد. خیلی مهربان و خوب بودن یعنی خیلی منفعل، بی‌اعتماد به خود، مضطرب و قابل پیش‌بینی هستید. این خسته‌کننده است. دوست دارید شعله عشق رابطه‌تان را روشن کنید؟ یادتان باشد که برای روشن کردن شعله آتش، اصطکاک لازم است. پس‌روی حرف خودتان بایستید.

اشتباه 2: اینکه بخواهید با دلیل و منطق طرفتان را وادار کنید به رابطه برگردد

نمی‌توانید با بحث منطقی رابطه‌تان را از نو بسازید. شاید بتوانید برای خودتان دلیل و منطق بیاورید اما برای طرف مقابلتان نمی‌توانید. نمی‌توانید یک نفر را قانع کنید دوستتان بدارد یا بخواهد که با شما باشد. احساسات به آن طریق عمل نمی‌کنند. قلب انسان‌ها واکنشی است نه منطقی. پس به‌جای اینکه با بحث منطقی طرفتان را برگردانید، کارهای دیگری هست که می‌توانید انجام دهید تا قلب او واکنش دهد.

اشتباه 3: عجز و لابه کردن

امیدوارم که شما این‌طوری نباشید… خیلی‌ها برای نگه‌داشتن طرفشان دست به عجزولابه می‌زنند، خواهش می‌کنم نرو، هر کاری که بخواهی برایت می‌کنم… به‌هیچ‌وجه این کار را نکنید! این هیچ شباهتی به یک رابطه عاشقانه ندارد. شاید برای چند وقت طرف مقابل با شما بماند اما همه احترامتان را پیش او از دست خواهید داد. این یعنی به‌محض اینکه یک نفر بهتر سر راه طرفتان قرار بگیرد، شمارا ترک می‌کند. هیچ‌وقت برای برگرداندن او التماس نکنید.

اشتباه 4: بمباران کردن طرفتان با گل و هدیه

هدیه دادن بیش از حد از اشتباهات رابطه

تابه‌حال شنیده‌اید، «عشق من را نمی‌تونی بخری!» شاید وقتش شده خوب به این حرف‌گوش‌کنید. گل و هدیه برای تشکر یا ابراز عشق هستند، برای شما جذابیت نمی‌خرند. درواقع، حتی می‌تواند تنفرآور هم باشد. این کار به طرفتان می‌گوید که فکر می‌کنید به‌اندازه کافی خوب نیستید که روی خوبی‌های خودتان تکیه کنید. به همین خاطر برای پوشاندن اشکالات خودتان برای او هدیه می‌خرید. هیچ‌وقت این کار نکنید، هیچ‌وقت!

تبلیغات

اشتباه 5: دوستت دارم های زیاد

افتادن در دام این اشتباه خیلی ساده است، اینکه بخواهید تند تند به طرفتان بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد و چقدر دوستش دارید. خیلی وقت‌ها به‌اشتباه فکر می‌کنند که هر وقت طرف مقابل بفهمد که چقدر دوستش دارید، کم‌کم از شما دور می‌شود. این اشتباه است! دلیل دور شدن وی این نیست. خسته کردن طرفتان با دوستت دارم‌ها چندان کار رمانتیکی نیست؛ و باوجود آنچه تصور می‌کنید، اینکه بگویید، «من واقعاً واقعاً دوستت دارم» چیزی نیست که او دوست دارد بشنود. احساسات قوی شما ممکن است تنها چیزی باشد که طرفتان را از شما دور کرده است، چون نشان می‌دهد که گدای عشق و محبت هستید.

اشتباه 6: تفاوت‌های جنسی را فراموش نکنید

خیلی وقت‌ها افراد نمی‌توانند نظر جنس‌مخالفشان را به خود جلب کنند چون کارهایی می‌کنند و طوری رفتار می‌کنند که نظر خودشان و هم‌جنسانشان را جلب می‌کند. منظورم این نیست که شما هم‌جنس‌باز هستید یا این‌طور رفتار می‌کنید. منظورم این است که مردها و زن‌ها به چیزهای مختلفی جذب می‌شوند. نمی‌توانید از چیزهایی که برای خودتان جذاب است برای جلب‌توجه جنس مخالف استفاده کنید. مثلاً مردها بیشتر جذب ظاهر زن‌ها می‌شوند درحالی‌که برای زن‌ها بیشتر شخصیت مردها مهم است. این به آن معنی نیست که مردها نباید به ظاهرشان برسند یا زن‌ها نباید سعی کنند آدم‌های خوبی باشند. معنی آن این است که باید تلاشتان را بکنید که روی چیزهایی که برای طرف‌مقابلتان جذاب است بیشتر کار کنید.

اشتباه 7: همه قدرت را به طرفتان بدهید

طوری رفتار نکنید که اگر طرفتان شمارا ترک می‌کند انگار زندگی‌تان به پایان رسیده است. این کار همه قدرت را به او می‌دهد و باعث می‌شود شما یک بدبخت بیچاره به نظر برسید که هرکس می‌تواند راحت دور بیندازدتان. این چیز جالبی نیست و فقط تازمانی ادامه پیدا می‌کند که یک فرد جدید از راه برسد. اگر می‌خواهید طرفتان را برگردانید باید احترام خودتان را نگه‌دارید. اگر می‌ترسید که احترامتان را نزد او ازدست‌داده باشید، ناراحت نباشید، می‌توانید آن احترام را دوباره برگردانید.

اشتباه 8: دام ظاهر و پول

عشق و پولآیا رابطه عشق و پول درست است؟

فرهنگ ما طوری است که همه تصور می‌کنند ظاهر و پول برای همه در درجه اول اهمیت قرار دارد؛ اما واقعیت امر این است که مردم ما این‌قدر کوته‌بین نیستند. مخصوصاً وقتی رابطه‌ای نزدیک با طرف مقابل داشته باشید. ظاهر و پول نمی‌توانند پایه و اساس یک رابطه پایدار را بسازند. این‌ها فقط مثل پرده خانه می‌مانند که بعد از یک مدت کهنه‌شده و دل صاحب‌خانه را می‌زند. بعضی‌ها اشتباه کرده و می‌گویند، «فوقش این‌قدر پول از دست می‌دهم اما باز او را به‌دست می‌آورم.» نه! باید وارد عمل شوید. با کنار گذاشتن 10 اشتباهی که عنوان می‌کنیم و بعد به کار بستن نکاتی که در قسمت تکالیف می‌گوییم، برای برگرداندن عشقتان اقدام کنید.

اشتباه 9: درک اشتباه نشانه‌ها

وقتی طرف‌مقابلتان می‌خواهد برای اصلاح اوضاع به شما فرصتی بدهد، یک نشانه وجود دارد؛ اما باید این نشانه‌ها را درست درک کنید تا دچار اشتباه نشده و به‌موقع و طوری که آن‌ها دوست دارند به آن نشانه‌ها واکنش دهید. این مورد کمی سخت می‌شود؛ اما می‌توانید در مورد رفتارهای انسانی مطالعه کنید، مخصوصاً در مورد دینامیک‌های مرد و زن و روابط عاشقانه. وقتی اطلاعاتتان در این زمینه زیاد شد، آن‌وقت می‌توانید با نشان دادن علامت‌های خاص خودتان، شروع به تأثیرگذاری و گرفتن کنترل هر رابطه‌ای کنید.

تبلیغات

اشتباه 10: کمک نگرفتن

خیلی‌ها با اشتباهات مختلفی که پشت سرهم مرتکب می‌شوند، رابطه‌شان به‌طور دردناکی به هم می‌خورد. در این‌گونه مواقع اکثر افراد نمی‌دانند چه باید بکنند؛ اما برای به‌دست‌آوردن و برگرداندن دوباره طرفتان یک‌راه درست و یک‌راه اشتباه وجود دارد. ممکن است موجب ناراحتی بعضی شود اما اگر وقت بگذارید و کمی در مورد روان‌شناسی و نیازها و امیال پایه‌ای انسان مطالعه کنید، می‌توانید کنترل ازدست‌رفته رابطه را برگردانده و دوباره دل طرفتان را به دست آورید. اما باید تلاش کنید و این یعنی کمک بگیرید. شما با خواندن این 10 اشتباه قدم اول را برداشته‌اید، الان دیروقتش است که سراغ تکالیفتان بروید. همین‌الان دست از همه این اشتباهات برداشته و جلوی صدمه بیشتر را بگیرید…

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
beytooteگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا