پوست و مو

اصلاح موی بدن مردان مفید است یا مضر؟

در این مطلب خواهیم گفت که اصلاح موی بدن مردان مفید است یا مضر؟، با ما همراه باشید 😉

فواید اصلاح موی بدن مردان

اگر شما هم یکی از مردانی هستید که از اصلاح موهای بدن طرفداری می‌کنند یا این‌که می‌خواهید دلایل لازم برای این کار را بدانید، خواندن این مطلب واقعاً به شما کمک می‌کند.

اصلاح موهای بدن دارای فواید زیادی برای مردان، خصوصاً شناگران حرفه‌ای و بدن‌سازان، است و حتی می‌تواند تعریق بدن را هم کاهش بدهد. البته بعضی از مردان نیز به خاطر مُدهای روز به اصلاح موهای بدن علاقه دارند.

اصلاح موی بدن مردان مؤثر بر شناگران

اگر شناگر هستید، اصلاح موهای بدن واقعاً برای شما مفید است. طبق گزارشی که Human Performance Laboratory در سال ۱۹۹۲ منتشر کرد، اصلاح موهای بدن باعث می‌شود که کیفیت شنای افراد حدود ۵ درصد بهتر شود. به همین دلیل است که بسیاری از شناگران حرفه‌ای و مشهور همیشه موهای بدن خودشان را اصلاح می‌کنند و بسیاری از شناگران رده قهرمانی حتی موهای سرشان را هم کاملاً می‌تراشند.

دکتر جیمز ردون (روان‌شناس ورزشی تیم ملی آمریکا در مسابقات المپیک ۱۹۹۶)، می‌گوید: اصلاح موهای بدن دارای فواید جسمانی و روانی برای شناگران است. به گفته او، عدم وجود مو روی بدن باعث می‌شود که شناگران سریع‌تر حرکت کنند و عملکرد بهتری از خودشان به نمایش بگذارند. اصلاح موهای بدن حتی یکی از نشانه‌های تعهد شناگر به تیم ورزشی خودش است.

اصلاح موی بدن مردانفواید اصلاح موی بدن مردان

اصلاح موی بدن مردان مؤثر بر بدن‌سازان

بدن‌سازان و وزنه‌برداران عمدتاً موهای بدنشان را اصلاح می‌کنند تا حالت و خطوط عضله‌ها به‌خوبی نمایان شوند. در رقابت‌های قهرمانی بدن‌سازی، داشتن یک بدن صاف و بدون مو واقعاً کیفیت بدن فرد بدن‌ساز را نمایان می‌کند. داشتن موهای بیش‌ازحد اجازه نمی‌دهد که عضله‌ها به‌درستی دیده شوند و حتی می‌تواند عملکرد بدن‌سازان حرفه‌ای را در مسابقات قهرمانی تحت تأثیر قرار بدهد.

اصلاح موی بدن مردان برای بهداشت

مردانی که موهای بدنشان را اصلاح نمی‌کنند، حتماً متوجه شده‌اند که این کار به ایجاد گرمای زیادی در بدن منجر می‌شود و درنتیجه می‌تواند دو پیامد ناخوشایند داشته باشد: افزایش تعریق بدن و افزایش بوی بد بدن. این درحالی است که اصلاح کردن موهای زیر بغل، قفسه سینه و موهای اطراف ناحیه تناسلی، واقعاً می‌تواند تعریق بدن را کاهش بدهد و احساس تمیزی و پاکیزگی بسیار بیشتری به مردان بدهد. این کارها خصوصاً در فصل تابستان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند.

اصلاح موی بدن مردان از منظر زیبایی

اگر به خاطر موهای زیاد بدنتان، احساس خجالت‌زدگی به شما دست می‌دهد یا احساس می‌کنید که شما را بد جلوه می‌دهند، می‌توانید همیشه این موها را در حالت اصلاح‌شده نگه‌دارید. به‌علاوه، شاید شما واقعاً ترجیح بدهید که بدنتان بدون مو باشد. پس قبل از رفتن به استخر برای شنا یا محیط‌های عمومی دیگر، موهای بدنتان را اصلاح کنید تا احساس ناخوشایندی در شما ایجاد نکنند.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
seemorghگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا