روانشناسی

افراد برونگرا چه ویژگی‌ هایی دارند

افراد برونگرا دارای طبیعت اجتماعی قابل توجهی هستند و تمایلی طبیعی به معاشرت دارند. گروه‌های بزرگی از مردم آنها را دوست دارند زیرا به راحتی با دیگران پیوند برقرار می‌کنند چون در اغلب گفتگوهای پیرامون خود شرکت می‌کنند.

تبلیغات

برونگراها اعتماد به نفس و قاطعیت غیرقابل انکاری دارند و هرگز از بیان شجاعانه افکار خود ابایی ندارند و از سطح انرژی بالایی برخوردارند، این افراد علایمی همچون نشاط زیاد و تمایل به لذت بردن از بودن در کانون توجه را نشان می‌دهند.

در حالی که درونگراها انرژی خود را از طریق تنهایی پر می‌کنند، برونگراها شور و حرارت خود را در تعاملات اجتماعی می‌یابند. مهم‌تر از همه، برون‌گراها به خاطر ماهیت جمعی‌شان شناخته می‌شوند که کلید توانایی آنها در برقراری ارتباط با دیگران و ایجاد شبکه بزرگی از دوستی‌ها است.

وقتی صحبت از افراد برونگرا می‌شود برخی از ویژگی‌های کلیدی آنها عبارتند از طبیعت برونگرا، عشق به تعامل اجتماعی و تمایل به پرحرفی بودن. آن‌ها در محیط‌های گروهی پیشرفت می‌کنند، از ملاقات با افراد جدید لذت می‌برند و از ریسک کردن یا حرف زدن هراسی ندارند علاوه بر این، برونگراها تمایل دارند احساسات خود را بیان کنند و باز باشند، که اغلب به آنها اجازه می‌دهد تا در سطح عمیق‌تری با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ این ویژگی‌ها می‌توانند در جنبه‌های مختلف زندگی از جمله اجتماعی شدن، پیشرفت شغلی و پیشرفت شخصی مفید باشند.

این افراد به ‌خاطر ماهیت اجتماعی و برون‌گرای خود شناخته می‌شوند و همیشه آماده‌اند تا با هر کسی که ملاقات می‌کنند گفتگو کنند. آن‌ها در جمعیت‌های شلوغ رشد می‌کنند و چیزی را بیشتر از بودن در جمع دیگران دوست ندارند در نتیجه، سطح بالایی از اشتیاق، اعتماد به نفس و قاطعیت را از خود بروز می‌دهند.

تبلیغات

برونگراها همیشه به دنبال تجربیات و هیجانات جدید هستند به همین دلیل است که در محیط‌های پر سرعت و پویا که می‌توانند در کانون توجه باشند، پیشرفت می‌کنند. برون‌گرایان در سخنرانی‌های عمومی، فروش و برنامه‌ریزی سرآمد هستند. آن‌ها در جلب توجه مخاطبان خود و ترغیب آنها به کار متخصص هستند.

از ویژگی‌های افراد برون‌گرا عبارتند از اجتماعی بودن، لذت بردن از بودن در کنار دیگران، تمایل شدید به شرکت در فعالیت‌های گروهی و بیان افکار خود با صراحت و با اطمینان. آن‌ها تمایل دارند دایره وسیعی از دوستان و آشنایان داشته باشند و اغلب در مهمانی هستند.

این افراد همچنین تمایل دارند در موقعیت‌های اجتماعی پیشرفت کنند و از بودن در مرکز توجه لذت می‌برند؛ آن‌ها از تعامل با دیگران انرژی می‌گیرند و اغلب احساس می‌کنند که باید توسط مردم احاطه شوند. بر خلاف درونگراها که ممکن است پس از تعاملات اجتماعی احساس خستگی کنند برونگراها با معاشرت احساس نشاط و انرژی می‌کنند. به طور کلی، افراد برونگرا نیاز عمیقی به ارتباط انسانی دارند و تمایل دارند از بودن در یک جامعه یا گروه لذت ببرند.

برونگراها افرادی هستند که از تعامل با دیگران انرژی می‌گیرند. آن‌ها از بودن در مرکز توجه لذت می‌برند. افراد برونگرا پرحرف و اجتماعی هستند و اغلب در محیط‌های شلوغ و محرک رشد می‌کنند. آن‌ها تمایل دارند با بودن در کنار مردم احساس انرژی کنند و ممکن است برای مدت طولانی تنها بودن برایشان چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، برونگراها معمولاً با صدای بلند فکر می‌کنند و اطلاعات را با صحبت کردن پردازش می‌کنند. در حالی که درون گراها اغلب به عنوان افرادی محتاط‌تر و درون گرا تصور می‌شوند، برون گراها به خاطر شخصیت برونگرا و توانایی برقراری ارتباط با دیگران شناخته می‌شوند.

این افراد تمایل دارند دوستان و آشنایان زیادی داشته باشند و اغلب در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند. آن‌ها در محیط‌هایی که به آنها امکان تعامل با دیگران را می‌دهد رشد می‌کنند و اغلب در مشاغلی دیده می‌شوند که نیاز به تعامل اجتماعی فعال دارند، مانند فروش، روابط عمومی یا برنامه ریزی رویداد. به طور کلی، برون گراها افرادی هستند که در تعامل با دیگران بیشتر احساس سرزندگی می‌کنند و با معاشرت و ایجاد روابط انرژی می‌گیرند.

تبلیغات
4/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا