انشا

انشا در مورد آلودگی هوا با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد آلودگی هوا با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
در گذشته هوایی که ما تنفس می‌کردیم پاک و تازه بوده است. اما به دلیل صنعتی شدن روزافزون و غلظت گازهای سمی در محیط، هوا روز به روز سمی‌تر می‌شود. همچنین این گازها عامل بسیاری از بیماری‌های تنفسی و غیره هستند. علاوه بر این، افزایش سریع فعالیت‌های انسانی مانند سوزاندن سوخت های فسیلی، جنگل زدایی عامل اصلی آلودگی هوا است.

بدنه:
سوخت فسیلی، هیزم و سایر چیزهایی که می‌سوزانیم، اکسید کربن تولید می‌کنند که در جو آزاد می‌شود. قبلاً تعداد درختان زیاد بود که می‌توانستند هوای تنفسی ما را به راحتی فیلتر و تسویه کنند. اما با افزایش تقاضا برای زمین، مردم شروع به قطع درختان کردند که باعث از بین رفتن جنگل‌ها شد و در نهایت ظرفیت تسویه هوا توسط درختان را کاهش داد.

علاوه بر این، در چند دهه اخیر، تعداد وسایل نقلیه سوزاننده سوخت فسیلی به سرعت افزایش یافته است که باعث افزایش تعداد آلاینده ها در هوا شده است.

علل عمده آلودگی هوا عبارتند از سوزاندن سوخت فسیلی و هیزم، دود آزاد شده از کارخانه ها، فوران‌های آتشفشانی، آتش سوزی جنگل‌ها، بمباران، سیارک‌ها، گازهای سی اف سی، اکسیدهای کربن و بسیاری موارد دیگر.

علاوه بر این، برخی دیگر از آلاینده‌های هوا مانند زباله‌های صنعتی، زباله‌های کشاورزی، نیروگاه‌ها، نیروگاه‌های هسته‌ای حرارتی و غیره وجود دارد.

اثر گلخانه‌ای نیز عامل آلودگی هوا است زیرا آلودگی هوا گازهای گلخانه‌ای را تولید می‌کند. علاوه بر این، دمای سطح زمین را به قدری افزایش می‌دهد که کلاهک‌های یخی قطبی در حال ذوب شدن هستند و بیشتر اشعه فرابنفش به راحتی به سطح زمین نفوذ می‌کند.

آلودگی هوا اثرات بد و زیادی بر سلامتی افراد دارد و علت بسیاری از اختلالات پوستی و تنفسی در انسان است. آلودگی هوا باعث بیماری قلبی، آسم، برونشیت و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌شود.

علاوه بر این، سرعت پیری ریه‌ها را افزایش می‌دهد، عملکرد ریه‌ها را کاهش می‌دهد و به سلول‌های سیستم تنفسی آسیب می‌رساند.

اگرچه سطح آلودگی هوا به نقطه بحرانی رسیده است. اما هنوز راه‌هایی وجود دارد که بتوانیم از طریق آنها تعداد آلاینده‌های هوا را کاهش دهیم.

کیفیت هوا را می‌توان با کاشت هر چه بیشتر درختان بهبود بخشید زیرا آنها هوا را تمیز و تسویه می‌کنند.

ما باید از سوخت‌های سازگار با محیط زیست مانند LPG (گاز نفت مایع)، CNG (گاز طبیعی فشرده)، گاز زیستی و سایر سوخت‌های سازگار با محیط زیست استفاده کنیم. بنابراین، می‌توانیم میزان گازهای سمی مضر را کاهش دهیم.

نتیجه:
 به طور خلاصه می‌توان گفت که هوایی که تنفس می‌کنیم روز به روز بیشتر و بیشتر آلوده می‌شود. بیشترین سهم در افزایش آلودگی هوا مربوط به سوخت‌های فسیلی است که اکسیدهای نیتریک و سولفوریک تولید می‌کنند. اما، انسان‌ها این مشکل را جدی گرفته‌اند و تلاش می‌کنند تا مشکلی را که ایجاد کرده‌اند ریشه کن کنند.
4.2/5 - (24 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا