انشا

انشا در مورد آلودگی محیط زیست

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد آلودگی محیط زیست برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
 آلودگی اصطلاحی است که این روزها حتی بچه‌ها هم از آن آگاه هستند. این امر آنقدر رایج شده است که تقریباً همه به این واقعیت اذعان دارند که آلودگی به طور مداوم در حال افزایش است. اصطلاح آلودگی به معنای ظاهر شدن هر ماده خارجی ناخواسته در چیزی است. وقتی از آلودگی زمین صحبت می‌کنیم، به آلودگی منابع طبیعی توسط آلاینده های مختلف اشاره می‌کنیم. همه اینها عمدتاً ناشی از فعالیت‌های انسانی است که بیش از یک بار به محیط زیست آسیب می‌رساند. بنابراین، نیاز مبرمی برای رسیدگی فوری به این موضوع ایجاد شده است. یعنی آلودگی به زمین ما آسیب جدی می زند و ما باید به آثار آن پی ببریم و از این آسیب جلوگیری کنیم. در این انشا در مورد آلودگی، خواهیم دید که آلودگی چه اثراتی دارد و چگونه می‌توان آن را کاهش داد.

بدنه:
آلودگی بیش از آنچه تصور می‌شود بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارد. این اتفاق به روش‌ مرموزی رخ می دهد  که گاهی اوقات با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. با این حال، در محیط بسیار وجود دارد. به عنوان مثال، شما ممکن است نتوانید گازهای طبیعی موجود در هوا را ببینید، اما آنها وجود دارند. به همین ترتیب، آلاینده‌هایی که هوا را به هم می‌ریزند و سطح دی اکسید کربن را افزایش می‌دهند برای انسان بسیار خطرناک است. افزایش سطح دی اکسید کربن منجر به گرم شدن کره زمین می‌شود.

علاوه بر این، آلوده شدن آب توسط مشاغل صنعتی، کشاورزی و فاضلاب شهری باعث کمبود آب آشامیدنی خواهد شد. بدون آب زندگی انسان ممکن نیست. علاوه بر این، روشی که زباله در زمین ریخته می‌شود، در نهایت به خاک می‌رسد و سمی می‌شود. اگر آلودگی زمین با این سرعت ادامه یابد، ما خاک حاصلخیز برای رشد محصولات خود نخواهیم داشت. از این رو باید اقدامات جدی برای کاهش آلودگی انجام شود.

پس از آموختن اثرات مضر آلودگی، باید هر چه زودتر وظیفه پیشگیری یا کاهش آلودگی را برعهده گرفت. برای کاهش آلودگی هوا، مردم باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند تا دود وسایل نقلیه کاهش یابد. اگرچه ممکن است سخت باشد اما اجتناب از ترقه در جشنواره‌ها و مراسم ها می‌تواند آلودگی هوا و صوتی را نیز کاهش دهد. مهم‌تر از همه، ما باید عادت بازیافت را بپذیریم. تمام پلاستیک‌های استفاده شده به اقیانوس‌ها و خشکی‌ها ختم می‌شود که آنها را آلوده می‌کند. بنابراین، به یاد داشته باشید که پس از استفاده آنها را دور نریزید، بلکه تا زمانی که می‌توانید دوباره از آنها استفاده کنید. ما همچنین باید همه را تشویق کنیم که درختان بیشتری بکارند که گازهای مضر را جذب کرده و هوا را تمیزتر می‌کند. وقتی در سطح وسیع تر صحبت می‌شود، دولت باید استفاده از کودها را برای حفظ حاصلخیزی خاک را محدود کند. علاوه بر این، صنایع باید از ریختن زباله‌های خود به اقیانوس‌ها و رودخانه‌ها که باعث آلودگی آب می شود، منع شوند. 

نتیجه گیری:
 به طور خلاصه، همه انواع آلودگی‌ها خطرناک هستند و عواقب شدیدی دارند. همه باید گامی در جهت تغییر برداریم، از افراد گرفته تا صنایع. از آنجایی که مقابله با این مشکل نیاز به تلاش مشترک دارد، بنابراین ما هم اکنون باید دست به دست هم دهیم. علاوه بر این، زندگی بی گناه حیوانات به دلیل چنین فعالیت‌های انسانی از بین می‌رود. بنابراین، همه ما باید موضع درستی بگیریم و صدایی برای ناشنیده‌ها شویم تا این زمین را عاری از آلودگی کنیم.
4.2/5 - (4 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا