انشا

انشا در مورد الودگی پلاستیک

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد الودگی پلاستیک برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
امروزه پلاستیک در همه جا وجود دارد. مردم برای راحتی خود به طور بی پایان از آن استفاده می کنند. با این حال، هیچکس متوجه نیست که پلاستیک چگونه به سیاره ما آسیب می رساند. ما باید از عواقب آن آگاه باشیم تا بتوانیم جلوی آلودگی پلاستیکی را بگیریم. از دوران کودکی باید به کودکان آموزش داد که از پلاستیک استفاده نکنند. به طور مشابه، بزرگسالان باید یکدیگر را برای عدم استفاده از پلاستیک آگاه کنند. علاوه بر این، دولت باید اقدامات سختگیرانه ای برای جلوگیری از آلودگی پلاستیکی قبل از اینکه خیلی دیر شود انجام دهد.

بدنه:
پلاستیک به یکی از پرمصرف ترین مواد تبدیل شده است و این روزها در همه جا دیده می شود، از سوپرمارکت ها گرفته تا میوه فروشی ها. چرا اینطور است؟ چرا استفاده از پلاستیک به جای کاهش در حال افزایش است؟ دلیل اصلی این است که پلاستیک بسیار ارزان است. هزینه آن کمتر از جایگزین های دیگر مانند کاغذ و پارچه است. به همین دلیل است که بسیار رایج است.

دوم اینکه استفاده از آن بسیار آسان است. پلاستیک تقریباً برای هر چیزی مایع یا جامد قابل استفاده است.

علاوه بر این، می بینیم که پلاستیک یک ماده زیست تخریب ناپذیر است و از روی زمین خارج نمی شود. ما نمی توانیم پلاستیک را در زمین یا آب حل کنیم و برای همیشه باقی می ماند. بنابراین، استفاده بیشتر و بیشتر از پلاستیک به معنای پلاستیک های بیشتر است که غیرقابل نابودیست و تجزیه نمیشود. بنابراین، خیزش آلودگی پلاستیکی با سرعت بسیار بالایی در حال وقوع است.

آلودگی پلاستیک بر کل زمین از جمله انسان، حیات وحش و آبزیان تأثیر می گذارد و مثل یک بیماری که درمان ندارد در حال گسترش است. همه ما باید متوجه تاثیر مضر آن بر زندگی خود باشیم تا در اسرع وقت از آن جلوگیری کنیم.

پلاستیک آب ما را آلوده می کند. هر ساله هزاران تُن پلاستیک به اقیانوس ریخته می شود. از آنجایی که پلاستیک حل نمی شود، در آب باقی می ماند و در نتیجه آن را آلوده میکند. این به این معنی است که در سال های آینده آب تمیزی برای ما باقی نخواهد ماند.

علاوه بر این، پلاستیک زمین ما را نیز آلوده می کند. وقتی انسان زباله های پلاستیکی را در محل های دفن زباله می ریزد، خاک آسیب می بیند و حاصلخیزی خاک را از بین می برد. علاوه بر این، حشرات مختلف ناقل بیماری در آن منطقه جمع می شوند و باعث بیماری های مهلک می شوند.

مهمتر از همه، آلودگی پلاستیکی به حیات دریایی آسیب می رساند. زباله های پلاستیکی موجود در آب توسط حیوانات آبزی با غذا اشتباه گرفته می شود. آنها آن را می خورند و در نهایت می میرند. به عنوان مثال، یک دلفین به دلیل گیرکردن یک حلقه پلاستیکی در دهانش مرد. او نتوانست دهانش را باز کند و از گرسنگی مرد. بنابراین، ما می بینیم که چگونه حیوانات بی گناه به دلیل آلودگی پلاستیکی می میرند.

نتیجه:
به طور خلاصه، ما می بینیم که چگونه آلودگی پلاستیکی زندگی همه را بر روی زمین خراب می کند. برای جلوگیری از آن باید اقدامات اساسی انجام دهیم. ما باید به جای کیسه های پلاستیکی از جایگزین هایی مانند کیسه های پارچه ای و کیسه های کاغذی استفاده کنیم. اگر پلاستیک می‌خریم، باید دوباره از آن استفاده کنیم. ما باید از خرید آب معدنی که تا حد زیادی به آلودگی پلاستیک کمک می کند خودداری کنیم. دولت باید استفاده از پلاستیک را ممنوع کند. همه اینها می تواند تا حد زیادی از آلودگی پلاستیک جلوگیری کند.

3.3/5 - (3 امتیاز)
منبع
toppr

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا