انشا

انشا در مورد بیکاری با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد بیکاری با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
بیکاری نه تنها در ایران بلکه در کل جهان یک مسئله بسیار جدی است. صدها و هزاران نفر هستند که شغل ندارند. علاوه بر این، مشکلات بیکاری در ایران به دلیل افزایش جمعیت و تقاضا برای شغل بسیار شدید است.

بیکاری به وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن افراد ماهر و با استعداد به دنبال کاری هستند اما به دلایل مختلف شغل مناسبی برایشان یافت نمیشود.

اکنون می دانیم که بیکاری چیست، اما بیکاری تنها به این معنا نیست که فرد شغلی ندارد. بیکاری شامل افرادی که در زمینه‌های خارج از تخصص خود کار می‌کنند نیز میشود.

انواع مختلف بیکاری شامل بیکاری پنهان، بیکاری فصلی، بیکاری آشکار، بیکاری تکنولوژیکی، بیکاری ساختاری است.

بخش بزرگی از جمعیت در بخش کشاورزی مشغول هستند و این بخش تنها در زمان برداشت محصول یا کشت و زرع اشتغال ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، بزرگ‌ترین دلیل بیکاری افزایش جمعیت است که هر ساله تعداد زیادی شغل را می‌طلبد که دولت و مقامات قادر به تأمین آن نیستند.

اگر همه چیز مانند سناریوی فعلی پیش برود، بیکاری به یک مسئله اصلی تبدیل خواهد شد. علاوه بر این بیکاری باعث افزایش فقر، افزایش نرخ جرم و جنایت، استثمار نیروی کار، بی ثباتی سیاسی، به خطر افتادن سلامت روان و از دست دادن مهارت‌ها میشود. در نتیجه همه اینها در نهایت به نابودی ملت می‌انجامد.

دولت این مشکل را بسیار جدی گرفته است و اقداماتی را برای کاهش بیکاری انجام داده است.

نتیجه:
در پایان می‌توان گفت که مشکل بیکاری در بعضی کشورها به مرحله بحرانی رسیده است. دولت ها باید این مشکل را جدی بگیرند و برای کاهش آن اقدامات جدی انجام دهند.
5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا