انشا

انشا در مورد تنه درخت

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد تنه درخت برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐⭐انشا اول در مورد تنه درخت⭐⭐

افرادی که محل زندگیشان در کنار درختان است. معمولا سالم تر و شادتر از سایر افراد دیگر زندگی می کنند.

من به عنوان یک دانش آموز وظیفه دارم که مراقب درختان باشم، مثلا اگر برای تفریح به جنگل می رویم روی تنه درختان چیزی ننویسیم یا شاخه آنها را قطع نکنم. زیرا زندگی درختان و گیاهان به ما وابسته نیست بلکه زندگی ما به آنها بستگی دارد.

درختان از بسیاری جهات برای ما مهم هستند و نمی توانیم اهمیت آنها را نادیده بگیریم. آنها مهم هستند زیرا به ما هوای تازه برای تنفس، غذا برای خوردن و سرپناه/سایه از نور خورشید و بارندگی می دهند. علاوه بر این، داروهای زیادی در بازار وجود دارد که از عصاره تنه درختان به وجود می آیند و ارزش دارویی دارند.

تنه درختان فواید زیادی دارند آنها با جذب گازهای گلخانه ای هوا را از آلاینده ها و بوهای مضر پاک می کنند. علاوه بر این، آنها عامل بارندگی و منبع غذایی هستند.

ما از تنه درختان برای مبلمان، مصالح ساختمانی، کاغذ و سوخت استفاده می کنیم. در فرهنگ‌های باستانی مانند یونانی‌ها و رومی‌ها تنه درختان را با فیلسوفان مرتبط می دانند و بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از فرهنگ ها، از دوران باستان تا مدرن هستند. آنها نمادهای زندگی، باروری، فراوانی و خرد هستند.

ما زمانی که وارد طبیعت میشویم نباید به تنه درختان آسیب وارد کنیم، بعنوان مثال نباید روی آنها یادگیری بنویسیم یا تنه های زنده درختان را برای روشن کردن آتش بشکنیم.

در کل، تمام مطالبی که در این انشا نوشتم عین حقیقت بود و می توانم بگم که درختان برای هر گونه حیات روی زمین بسیار مهم و مفید هستند. بدون آنها، بقای حیات روی زمین دشوار خواهد شد و پس از مدتی به دلیل کمبود اکسیژن همه ما خواهیم مرد. بنابراین، برای حفظ جان خود و برای زنده ماندن باید اهمیت حفظ تنه درختان را بیاموزیم و به آیندگان منتقل کنیم. همینطور همه ما باید سهم خود را برای اطمینان از سلامت و حفاظت از جنگل هایمان انجام دهیم.

⭐⭐انشا دوم در مورد تنه درخت⭐⭐

نوشتن انشا در مورد تنه درخت برای من خیلی سخت بود، اما سعی کردم با کسب اطلاعاتی در مورد آن بتوانم بهتر انشا بنویسم.

گونه های درختی بسیار متنوعی در جهان وجود دارد. تنه درخت بافت بسیار ضخیمی دارد که آب و مواد مغذی مورد نیاز درخت را برای رشد ذخیره می کند. تنه درختان تا ارتفاع بیش از 90 تا 115 متر رشد می کند.

در کتاب علوم خود خواندم که تنه درخت دارای قسمت‌های ساقه، برگ‌ها، گل‌ها و ریشه ها است. شاید تعحب کنید اما تنه درخت مانند هر موجود زنده ای نفس می‌کشد، رشد می‌کند و در نهایت می میرد یا تکثیر می‌شود. همه ما دانش آموزان در سالهای اولیه مدرسه در کتاب های درسی مان با شکل ظاهری درخت ها آشنا می شویم مثلا، در داخل تنه هر درختی سلول‌هایی وجود دارد که آب و مواد مغذی را از خاک به برگ‌ها منتقل می‌کنند. این سلول ها تمام قسمت های درخت را به هم متصل می کنند و یک سیستم پیوسته را تشکیل می دهند که به درخت اجازه زندگی و رشد می دهد.

در کل اینکه درختان بهترین دوستان ما هستند زیرا هوایی که تنفس می کنیم را پاک می کنند و در نهایت زمین را به مکان بهتری تبدیل می کنند. چه بخواهیم یا نه تنه درختان به زندگی بهتر ما کمک می کنند و بدون آنها نمی توانیم نفس بکشیم به همین خاطر باید به نحو احسن از آنها مراقبت کنیم.

4/5 - (1 امتیاز)
منبع
ecotreetoppr

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا