انشا

انشا در مورد جنگ

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد جنگ برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐⭐انشا اول در مورد جنگ⭐⭐

همه ما به خصوص بچه ها می دانیم که جنگ برای هیچکس هرگز خوب نیست، اما در تاریخ بشریت جنگ همیشه وجود داشته است و قربانی اصلی آن کودکان و جوانان هستند. همین الان هم که من دارم این انشا را می نویسم در برخی از کشورهای جهان جنگ وجود دارد و تاکنون خاتمه نیافته است. به نظر من آرامش ابدی در این کره خاکی غیرممکن است چون کسانی هستند که همیشه جنگ را توجیه می کنند و آن را لازم و قانون طبیعت می دانند.

ویرانی حاصل اصلی همه جنگ ها است، وحشت و ترس از جنگ ها آن‌قدر زیاد است که نمی‌توان آن را با کلمات توصیف کرد. وحشت دو جنگ جهانی اول و دوم هنوز فراموش نشدنی است. در این جنگها، کشتار دسته جمعی و تخریب اموال اتفاق افتاد و هزاران نفر بیوه و یتیم شدند که در نتیجه انسانیت و اخلاق انسان ها زیر سوال رفت.

به طور قطع، جنگ دشمن تمام بشریت و تمدن بشری است و هیچ چیز خوبی از آن حاصل نمی شود از این رو، هرگز نمی توان آن را به هیچ شکلی تمجید کرد، زیرا نه تنها مانع توسعه کشور می شود، بلکه انسجام اجتماعی و سرعت پیشرفت بشر را کند می کند.

من جنگ را حلال مشکلات نمی دانم زیرا نفرت را در بین ملت ها ایجاد می کند، در کتابی خواندم هیروشیما و ناکازاکی بزرگترین چهره های وحشتناک پیامد جنگ ها هستند. حتی پس از 60 سال مردم از مصائب جنگ رنج می برند. علت جنگ هر چه باشد، همیشه منجر به نابودی جان و مال مردم بی گناه می شود. جنگ همیشه بزرگترین لکه بشریت بوده است که اگر کنترل نشود هیچ انسانیتی باقی نخواهد ماند.

⭐⭐انشا دوم در مورد جنگ⭐⭐

بدون شک جنگ بزرگترین فاجعه ای است که بر سر انسان ها می آید و موجب مرگ و ویرانی، بیماری و گرسنگی، فقر و تباهی می شود.

برای تخمین اثرات مخرب جنگ، تنها باید به ویرانی هایی که طی چند سال پیش در کشورهای مختلف به وجود آمده، نگاهی بیندازید. یکی از جنبه‌های نگران‌کننده جنگ‌های مدرن این است که این جنگ‌ها جهانی می‌شوند و کل جهان را در بر می گیرند. اما این واقعیت وجود دارد که جنگ یک فاجعه وحشتناک و هولناک است و نگاهی به تاریخ گذشته نشان می دهد که جنگ پدیده ای تکراری در تاریخ ملت ها بوده است.

هیچ دوره ای در تاریخ جهان اثرات مخرب جنگ را نداشته است. ما جنگ های مختلف طولانی و کوتاهی در ایران داشته ایم. در کل می توانیم نتیجه بگیریم که جنگ ویژگی بارز هر عصر و دوره ای است و به عنوان بخشی از زندگی عادی ملت ها تلقی می شود. جنگ های زیادی مانند ویتنام، هند و پاکستان، هند و چین و ایران و عراق رخ داده است که با وجود سازمان ملل حل شده است.

از بدو تولد جنگ بخشی از فرهنگ بشری بوده است. که منجر به قتل عام افراد بی گناه زیادی شده است. جنگ به خودی خود با بیکاری، بیماری، فقر، بی سوادی و بی ثباتی همراه است. بسیاری از مردم به دلیل جنگ به شدت در رنج هستند و سبب کمبودهای اقتصادی و اجتماعی می شود. همه ما می دانیم که جنگیدن هرگز برای کسی خوب نبوده است. در طول جنگ بسیاری از افراد مجروح می شوند و ما دیگر از امکانات آموزش و بهداشت بهره مند نمی شویم.

در کل اثرات منفی جنگ آنقدر زیاد است که با بی ثباتی اقتصاد و فقر همراه است. در طول جنگ افراد انگیزه خود را برای زندگی از دست می دهند و نمی توانند زندگی خوبی داشته باشند.

4/5 - (9 امتیاز)
منبع
123helpmecrambartlebyenglishsummarypreservearticles

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا