انشا

انشا در مورد درخت

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد درخت برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐⭐انشا اول در مورد درخت⭐⭐

مقدمه:
یک درخت به طور طبیعی خانه بسیاری از موجودات زنده مانند حیوانات و پرنده ها می باشد. درختان منافع زیست محیطی زیادی برای ما انسان ها و دیگر موجودات دارند. مانند احاطه کوه ها و ایجاد نمایی زیبا در محیط های اطرافمان، پاکیزگی هوایی که آن را تنفس می کنیم، حفظ منابع آبی که مایه حیات ماست و پناهگاه حیات وحش در حفظ محیط زیست. از طرفی درختان با جذب کربن دی اکسید از هوا، به کاهش آلودگی هوای شهرهای کشورمان نیز کمک می‌ کنند. همچنین، درختان با جذب آب و نگهداری خاک، به حفظ منابع آب کمک می‌ نمایند.

بدنه:
یک درخت با جذب دی‌ اکسید کربن و گازهای گلخانه‌ ای موجود در هوا، به کاهش گرمای جهانی کمک فراوانی می کند. ما باید این را به یاد داشته باشیم که کاشت درختان بیشتر باعث کاهش گازهای گلخانه‌ ای و دی‌ اکسید کربن خواهند شد و درختان با جذب دی‌ اکسید کربن از هوا، به تولید اکسیژن کمک می‌ کنند.

درختان از زمان های بسیار قدیم وجود داشته اند. درختان از دوران پرکاربرد بودن چوب در ساختمان‌ های چوبی و تولید ابزار و سلاح های چوبی، تا دوران حفاظت از محیط زیست و تلاش برای جلوگیری از نابودی جنگل ها و مراتع، همواره نقش مهم و حائز اهمیت را داشته اند. وظیفه هر یک از ما این است که در حفاظت از درختان کوشا باشیم و سعی کنیم به جای قطع درختان به درخت کاری روی بیاوریم.

نتیجه:
اگر شما نیز دوست دارید همانند من درختی بکارید می توانید از درختانی که برای کاشت در ایران مناسب هستند، مثل انجیر، انگور، بادام، زیتون، انار، انواع سرو، انواع کاج، بلوط بومی ایران و … جهت کاشت استفاده کنید. به یاد داشته باشیم که تنها کاشت نهالی از درخت کافی نیست. بلکه رسیدگی به آن تا لحظه آخر زندگی اش مهم و حیاتی است.

⭐⭐انشا دوم در مورد درخت⭐⭐

مقدمه:
درختان یکی از مهمترین بخش‌ های زیبایی در طبیعت هستند. آنها به دلایل مختلفی مثل شکل و سرسبزیشان، محیط زیبا و جذابی را برای ما انسان ها به وجود می آورند. از طرفی دیگر، درختان نقش مهمی در حفظ تنوع زیستی در دنیایی که در آن زندگی می کنیم دارند و اکوسیستم های مختلف و گوناگونی را به وجود می آورند.

بدنه:
همچنین می توان گفت که درختان از بهترین دوستان ما محسوب می شوند، زیرا هوایی را که تنفس می کنیم پاک می کنند و در نهایت زمین را به مکان بهتری برای زندگی موجودات تبدیل می کنند. همچنین واقعیت این است که افرادی که در کنار درختان زندگی می کنند سالم تر و شادتر از افرادی هستند که کنار آنها هیچگونه درختی نیست.

به صورت ساده، درخت گیاهی می باشد که دارای برگ‌ ها، ساقه و ریشه است. یک درخت می تواند به بلندی زیادی برسد و شاخه‌ ها و برگ‌ هایش می‌ توانند گسترش یابد و درخشش زیبایی طبیعی را به ما ارائه دهد.

از طرفی یک درخت می‌ تواند از نظر نوع، ارتفاع و سن با یکدیگر متفاوت باشد. برخی از درختان دنیای پیرامون ما مانند هایپرین، منارا، سنتورین، صنوبر دوئرنر، برج ریون، سکوویای غول‌ پیکر، مرانتی زرد، شوالیه سفید جزو بزرگترین درختان در جهان ما هستند.

درختان نقش مهمی در حفظ محیط زیست ما دارند. آنها به عنوان منابع اکسیژن، تثبیت خاک، حفظ تنوع زیستی و حفاظت از مناطق آبخیز و ساحلی عمل می‌ کنند. درختان همچنین به عنوان محل زندگی برای حیوانات و پرندگان، جانوران و کشاورزی نیز کاربرد فراوانی را دارند.

نتیجه:
در پایان می توان گفت که درختان به دلیل اهمیت ویژه‌ ای که برای ما دارند، در تمام دنیا به عنوان نمادی از زیبایی و ثبات شناخته شده‌ اند. به همین دلیل، حفاظت از درختان و حفظ زیبایی و تنوع درختان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا