انشا

انشا در مورد تگرگ

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد تگرگ برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐انشا اول در مورد تگرگ⭐

مقدمه:
تگرگ نوعی بارش است که در شرایط خاص آب و هوایی از آسمان می‌بارد. تگرگ با باران متفاوت است زیرا به جای قطرات آب مایع از گلوله های یخ جامد تشکیل شده است. تگرگ می تواند از نظر اندازه متفاوت باشد و ممکن است کوچک بوده یا حتی از یک عدد گردو بزرگتر باشد.

بدنه:
 تگرگ در طوفان های تندری شکل می گیرد که همراه رعد و برق هستند. طوفان های تندری دارای جریان های صعودی قوی هستند که جریان های هوا به سمت بالا هستند. این جریان‌های صعودی، قطرات باران را به سمت ابرهای طوفانی می‌برند، جایی که دما زیر صفر است. همانطور که قطرات باران بالاتر می‌روند دمای آنها به زیر صفر می رسد و در این هنگام فورا یخ می زنند و لایه ای از یخ را در اطراف قطره باران تشکیل می دهند.

با یخ زدن قطرات باران وزن و چگالی آنها بیشتر می شود و به این ترتیب با سرعت زیاد و تحت تاثیر نیروی جاذبه زمین به پایین سقوط می کنند و به این شکل ما آنها را به صورت تگرگ می بینیم.

گاهی جریان های صعودی در طوفان رعد و برق، آن را در ابر سرد معلق نگه می دارد و به آن اجازه می دهد بزرگتر و بزرگتر شود. این فرآیند با بالا و پایین رفتن تگرگ در داخل ابر طوفانی می تواند چندین بار اتفاق بیفتد و هر بار لایه های بیشتری از یخ در اطراف آن ایجاد شده و حجم بزرگتری پیدا می کند.

اندازه تگرگ ها بسته به شدت رعد و برق و مقدار آب فوق سرد موجود در ابر می تواند متفاوت باشد. در طوفان‌های ضعیف‌تر، تگرگ‌ها معمولاً کوچک هستند و آسیب زیادی ندارند اما در طوفان های شدید رعد و برق، تگرگ می تواند بسیار بزرگ باشد و گاهی اوقات به اندازه توپ گلف یا حتی بزرگتر نیز می رسد که این تگرگ های بزرگ می توانند به ساختمان ها، وسایل نقلیه و محصولات زراعی آسیب وارد کنند.

هنگامی که تگرگ بیش از حد سنگین می شود جریان های صعودی هوا نمی توانند آن را تحمل کنند، به زمین می افتد و وقتی می افتد، می تواند صدای بلندی ایجاد کند و اگر به کسی یا چیزی برخورد کند، می تواند خطرناک باشد.

نتیجه:
 طوفان تگرگ در نقاط خاصی از جهان، مانند مناطقی که رعد و برق های زیاد دارند یا در مناطقی با الگوهای آب و هوایی خاص، شایع تر است. بارش تگرگ بسته به آب و هوای منطقه، ممکن است در فصول مختلف رخ دهد. طوفان تگرگ اغلب با بادهای شدید، باران شدید و رعد و برق همراه است.

⭐انشا دوم در مورد تگرگ⭐

مقدمه:
تگرگ یک پدیده طبیعی شگفت انگیز است که بسیاری از ما در طول طوفان شاهد آن بوده ایم. اندازه تگرگ می تواند بسیار متفاوت باشد، از گلوله های ریز به اندازه نخود گرفته تا سنگ های بزرگتر به اندازه توپ بیس بال یا حتی گریپ فروت.

بدنه:
 این گلوله های یخی که از آسمان می افتند می توانند اندازه های متفاوتی داشته باشند و خسارت قابل توجهی به اموال و محصولات وارد کنند.

تگرگ می تواند خطرات قابل توجهی داشته باشد و خسارات زیادی به اموال، وسایل نقلیه و کشاورزی وارد کند. وقتی تگرگ های بزرگ از آسمان می ریزند، می توانند در وسایل نقلیه فرو بروند، شیشه ها را بشکنند و به سقف ها آسیب بزنند. در مناطق کشاورزی، محصولات زراعی می توانند به شدت تحت تأثیر قرار گیرند که منجر به زیان اقتصادی برای کشاورزان می شود.

زمانی که احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود باید در جستجوی سرپناه فوری بود. اگر بیرون هستید، تا زمانی که طوفان از بین برود، در یک ساختمان محکم پناه بگیرید. اگر پناهگاهی در دسترس نیست، یک منطقه کم ارتفاع پیدا کنید و سر خود را از آسیب احتمالی تگرگ محافظت کنید. علاوه بر این، توصیه می شود وسایل نقلیه خود را بپوشانید، زیرا می تواند آنها را از آسیب های احتمالی تگرگ و شکستگی نجات دهد.

نتیجه:
 درک چگونگی شکل‌گیری تگرگ، اطلاعاتی از دنیای شگفت‌انگیز پدیده‌های آب و هوایی را به ما می‌دهد.

4/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا