انشا

انشا در مورد لباس

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد لباس برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

انشا اول در مورد لباس

همه ما برای زندگی و کار کردن لباس می پوشیم، لباس از مواد مختلفی مانند پارچه، چرم، پوست و غیره ساخته شده است تا از بدن در برابر سرما و گرما و آسیب های احتمالی محافظت کند.

اکثر مردم جهان براساس فرهنگ و مذهب خود لباس های متفاوتی می پوشند. ما لباس می پوشیم تا برهنگی مان را بپوشانیم و خودمان را جذاب تر نشان دهیم. مثلا افراد ثروتمند لباس های گران قیمت و افرادی که چندان ثروتمند نیستند به لباس های ارزان تر بسنده می کنند، اما مادرم می گفت لباس نشان دهنده شخصیت افراد نیست و نباید افراد را براساس آن قضاوت کرد.

امروزه در هر کجای دنیا، مکان های خاص لباس های متفاوتی دارند. مثلا اکثر مدارس لباس خاص خودشان را دارند که دانش آموزان باید از آن پیروی کنند. چون پوشیدن لباس متفاوت و خارج از فرم در مدرسه باعث حواس پرتی یا اختلال در روند یادگیری آنها می شود. اگر به لباس علاقه مند هستید، خواندن رشته مد در مورد طرح ها و سبک های جدیدی از لباس پوشیدن است.

من دوست دارم لباس های با کیفیت بخرم و مطابق با شخصیتم بخرم. مثلا اگر جدی هستید باید لباس های رنگارنگ و اگر اهل معاشرت هستید باید لباس های رنگ روشن را انتخاب کنید. ناگفته نماند باید به خوبی از لباس های خود مراقبت کنیم تا خراب نشود مثلا آنها را مرتب بشوییم و اتو کنیم. البته من اعتقاد دارم که نباید لباس های زیاد و غیرضرور بخریم و در حد نیازمان باید خریداری کنیم. در مورد لباس بسیار می توان گفت اما من در همین حد بسنده می کنم، این بود انشای من در مورد لباس.

انشا دوم در مورد لباس

پوشاک یکی از نیازهای اساسی همه ماست که از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است. حتی در عصر حجر انسان ها در تلاش برای پوشاندن بدن خود بودند و از علف، برگ، پوست درخت، پوست حیوانات و غیره استفاده می کردند. به تدریج با پیشرفت تمدن، بشر هنر بافتن الیاف طبیعی و پارچه سازی را آموخت و اکنون لباس به بخش جدایی ناپذیر از شخصیت ما تبدیل شده است.

دانشمندان کشف کردند، لباس ها بر توانایی‌های فیزیکی، ذهنی، اجتماعی و عاطفی ما تأثیر می‌گذارند و عمیقاً با شخصیت و موقعیت اجتماعی ما مرتبط هستند و تقریباً بر تمام جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد.

برای هر فصل لباسی وجود دارد، مثلاً لباس‌های پشمی برای زمستان، لباس های نخی برای تابستان، بارانی برای فصل باران، لباس‌های نسوز برای محافظت در برابر آتش و بسیاری از نمونه های دیگر.

ظاهر فیزیکی یکی از جنبه های مهم شخصیت هر فرد است. بنابراین استفاده صحیح از لباس یکی از ویژگی های آن است.

پوشیدن لباس مناسب زیبایی هر فرد و لباس نامناسب اثر نامطلوب بر هر فرد دارد. انتخاب هوشمندانه لباس و در نظر گرفتن رنگ، قد، سایز و غیره بر زیبایی هر فرد تاثیر دارد به این ترتیب لباس ظاهر فرد را زیبا و تا حدی شخصیت او را نمایان می کند.

همانطور که هدف غذا برای ما سلامتی است لباس نیز هدف اجتماعی دارد فردی که لباس مناسب می پوشد توجه دیگران را به خود جلب می کند در حالی که فردی که به دلایلی نمی تواند لباس مناسب بپوشد سعی می کند از ملاقات و تعامل با دیگران خودداری کند و رفتار او غیراجتماعی می شود بنابراین پوشش مناسب برای رشد اجتماعی ضروری است.

لباس تأثیر عمیقی بر رفتار انسان دارد کسی که مطابق مد یا فصل رایج لباس نمی پوشد مورد تمسخر قرار می گیرد مثلا شخصی که تابستان کت و شلوار پشمی می پوشد مایه خنده دیگران قرار می گیرد.

لباس تأثیر عمیقی بر نوجوانان دارد. چون از طرفی می خواهند شیک پوش باشند و از طرف دیگر تحت فشار ارزش های خانوادگی هستند. همچنین اگر مطابق آخرین مد لباس نپوشند، مورد تمسخر قرار می گیرند و عقده حقارت در آنها ایجاد می شود و به تدریج این عقده حقارت به مشکل در رفتار آنها ایجاد می شود.

لباس مناسب باعث اعتماد به نفس و کنترل فرد می شود که برای رشد همه جانبه شخصیت او بسیار ضروری است، لباس بیش از هر عامل دیگری باعث رشد شخصیت فرد می شود.

لباس کمک می کند تا دیگران را تشخیص دهیم به عنوان مثال به راحتی می توانیم مدرسه یک کودک را با لباس او تشخیص دهیم. به طور مشابه، پرستاران، پزشکان، نگهبانان، سربازان - همگی لباس ویژه خود را دارند که نقش اجتماعی آنها را مشخص می کند. لباس پوشیدن نشان دهنده ملیت، فرهنگ، شخصیت و غیره پوشنده است.

لباس به زندگی تنوع می بخشد و یکنواختی را از بین می برد طراحی لباس یک هنر است. این روزها این هنر به دلیل تبلیغات مد و فشن شوها تقاضای زیادی دارد. از این رو می توانیم با طراحی لباس های متنوع توانایی های هنری خود را بروز دهیم و درآمد کسب کنیم.
4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
mystudentsessayspreservearticles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا