انشا

انشا در مورد رودخانه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد رودخانه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

تبلیغات

رودخانه ها آب شیرین را برای ما انسان ها تامین می کنند، زیرا یکی از نیازهای اساسی زندگی ما انسان هاست. زندگی بدون آب معنی ندارد و ما قادر نیستیم بدون آن زندگی کنیم و رودخانه ها بزرگترین منابع آبی برای آب شیرین در کره زمین هستند. به طور کلی رودخانه نقش مهمی در جغرافیای فیزیکی زمین ایفا می کند. در واقع، تمام انسان ها و موجودات در گذشته و حال در نزدیکی سواحل رودخانه ها زندگی کرده اند. به همین دلیل در زمان های گذشته انسان ها به حاصلخیزی دره های رودخانه پی برده اند. انسان ها برای اولین بار شروع به زندگی در کنار رودخانه ها کرده اند و در دره های حاصلخیز کشاورزی را آغاز کرده اند.

وابستگی زیادی بین کشاورزان برای اهداف کشاورزی نسبت به رودخانه وجود دارد. رودخانه ها این توانایی را دارند که بیابان های بدون گیاه را به مزارع یا حتی جنگل تبدیل کنند. علاوه بر این، ما می توانیم از رودخانه ها برای ساخت سدها استفاده کنیم. در رودخانه های بزرگ نیز میتوان از کشتی به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل استفاده کرد. حتی قبل از به وجود آمدن راه ها و راه آهن، رودخانه ها وسیله ای ضروری برای حمل و نقل و ارتباط انسان ها با یکدیگر بوده است. ما انسان ها می توانیم از قدرت رودخانه برای تولید نیروی برق و همچنین حفظ حیات وحش استفاده کنیم. از رودخانه برای گردشگری و توسعه ماهیگیری نیز استفاده می شود.

با توجه به این که آلودگی در هر مکانی از زمین در حال افزایش است، نجات رودخانه ها بیش از هر زمان دیگری اهمیت زیادی دارد. برای این کار میتوانیم اقدامات مختلفی را انجام دهیم. اول از همه باید از ریختن زباله به داخل رودخانه خودداری کنیم. اگر وظیفه خود می دانیم که از محیط اطرافمان حفاظت کنیم، باید دوستدار طبیعت باشیم و برای آن تلاش کنیم. ما نباید هنگام دوش گرفتن آب را هدر دهیم. ما کودکان هنگام مسواک زدن می توانیم شیر آب را ببندیم تا آب هدر نرود. اگر قصد داریم گیاهان منزل را آبیاری کنیم باید این کار را در اوایل صبح یا اواخر عصر انجام دهیم چون از هدر رفتن آب به دلیل تبخیر جلوگیری می کند. همچنین اگر میخواهیم ماشینمان را بشوییم، بهتر است به یک کارواش مراجعه کنیم. چون در کارواش آب کمتری برای شستن ماشین صرف می شود.

همانطور که می دانیم رودخانه ها در زندگی ما نقش مهمی دارند و هدیه ای از طرف طبیعت به ما انسان ها هستند. ما از رودخانه بهره زیادی دریافت می کنیم، اما چون این روزها رودخانه ها به شدت آلوده هستند، برای جلوگیری از این مشکل و حفاظت از رودخانه های کشورمان، همه باید با هم همکاری کنیم تا رودخانه ها خشک و نابود نشوند. رودخانه محل زندگی بسیاری از گونه ها همچون حشرات، خزندگان، دوزیستان، ماهی ها، پرندگان و حیوانات است. ما کودکان باید در بین مردم آگاهی ایجاد کنیم و آنها را تشویق کنیم تا رودخانه ها را نجات دهند تا انسان و دیگر موجودات بتوانند براحتی به زندگی خود ادامه دهند.

تبلیغات
4/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا