انشا

انشا در مورد زمین با رعایت مراحل نوشتن

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد زمین با رعایت مراحل نوشتن (مقدمه، بدنه و نتیجه) برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
زمین سیاره ای است که ما در آن زندگی می کنیم و پنجمین سیاره بزرگ منظومه شمسی است. زمین از نظر فاصله از خورشید، در جایگاه سوم قرار گرفته است. زمین ما تنها سیاره ای است که می تواند انسان ها و دیگر گونه های زنده را در خود حفظ کند. مواد حیاتی مانند هوا، آب و خاک این امکان را فراهم می کند تا انسان و دیگر موجودات بتوانند بر روی زمین زندگی کنند.

زمین از آب و خاک تشکیل شده است. در واقع 70 درصد سطح زمین را آب پوشانده است. این شامل اقیانوس ها، رودخانه ها، دریا و دریاچه هایی میشود که می بینید.

بنابراین 30 درصد باقیمانده را زمین خاکی پوشانده است. زمین در یک مدار به دور خورشید حرکت می کند و حدود 364 روز به اضافه 6 ساعت طول می کشد تا یک دور به دور آن بچرخد. که به این مدت زمان "سال" نیز میگوییم.

زمین نیز در مدت 24 ساعت به دور محور خود می چرخد ​​که ما به آن "روز" می گوییم. هنگامی که چرخش اتفاق می افتد، برخی از مکان های این سیاره رو به خورشید هستند و برخی دیگر از آن پنهان می شوند. در نتیجه روز و شب شکل میگیرد.

سه لایه روی زمین وجود دارد که ما آنها را به عنوان هسته، گوشته و پوسته می شناسیم. هسته، مرکز زمین است که بسیار داغ است. علاوه بر این، ما پوسته ای داریم که لایه بیرونی است. در نهایت بین هسته و پوسته، گوشته یعنی قسمت میانی قرار دارد. لایه ای که ما روی آن زندگی می کنیم لایه بیرونی است.

زمین نه تنها خانه انسان بلکه میلیون ها گیاه و گونه حیوانی دیگر است. آب و هوای روی زمین امکان ادامه حیات را فراهم می کند. از آنجایی که زمین تنها سیاره قابل زندگی است، ما باید به هر قیمتی از آن محافظت کنیم.

تاثیر انسان بر سیاره زمین بسیار خطرناک است. در حال حاضر به دلیل فعالیت های مخرب انسانی، تعادل طبیعت درحال بهم ریختن است.

ناگفته نماند که ما مسئول بحران اقلیمی هستیم که هم اکنون در حال وقوع است. تغییرات اقلیمی در حال بدتر شدن است و ما باید در مورد آن جدی باشیم. این بحران تأثیر مستقیمی بر غذا، هوا، آب و موارد دیگر ما دارد.

افزایش دما و بلایای طبیعی از علائم هشدار دهنده آشکار هستند. بنابراین، ما باید با هم متحد شویم تا زمین را نجات دهیم و سیاره ای بهتر برای نسل های آینده خود بگذاریم.

ما باید آگاهی خود را نسبت به این بحران ها گسترش دهیم و اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از زمین انجام دهیم. همه ما باید درختان بیشتری بکاریم و از استفاده از محصولات غیرقابل تجزیه خودداری کنیم.

علاوه بر این، ما باید از منابع تجدیدپذیر و پایدار استفاده کنیم تا منابع حیاتی کره زمین از بین نروند. ما باید زمین را نجات دهیم تا آینده خود را نجات دهیم. سیاره جایگزینی برای زمین وجود ندارد، بنابراین ما باید همین کره خاکی را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم.

نتیجه گیری:
در مجموع ما باید برای کاشت درختان بیشتر و پرهیز از استفاده از پلاستیک با یکدیگر همکاری کنیم. همچنین مهم است که استفاده از منابع تجدیدناپذیر را محدود کنیم تا به نسل‌های آینده خود سیاره بهتری بدهیم.
2.3/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا