انشا

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، مجموعه ای از زیباترین انشاها در مورد صرفه جویی در مصرف آب برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب کلاس هفتم

مقدمه:
صرفه جویی در مصرف آب یک وظیفه برای هر فردی است که روی این کره خاکی زندگی می‌کند. از آنجایی که دسترسی به آب شیرین در حال کاهش است، حفاظت از آب و ابتکارات برای صرفه جویی در مصرف آب برای نسل‌های آینده افزایش می‌یابد.

بدنه:
علت کمبود آب شیرین؛ هدر رفتن بیش از حد آب شیرین، استفاده بی رویه از آب در مصارف روزانه، آلودگی ناشی از صنایع که آب تصفیه نشده را به طور روزانه به رودخانه ها و دریاچه ها وارد می کند و آفت کش ها و کودهای شیمیایی می باشد. علاوه بر این، فاضلاب به رودخانه‌هایی که آب پاکیزه ای دارند، ریخته می‌شود.

راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانیم در مصرف آب صرفه جویی کنیم و آلودگی آنها را به حداقل برسانیم. علاوه بر این، این روش‌ها شامل تصفیه مناسب آب‌های صنعتی قبل از ریختن آنها به رودخانه‌ها می‌باشد. همچنین استفاده از آب به میزان لازم و جلوگیری از هدر رفتن آن است. جدای از آن، می‌توانیم با کمپین‌های اجتماعی و راه‌های دیگر مردم را نسبت به مشکلات کمبود آب آگاه کنیم.

آب 70 درصد از سطح زمین را پوشش می‌دهد، اما آب شیرین برای آشامیدن و سایر مصارف حدود 2.5 درصد است. همچنین این امر باعث می‌شود آب یکی از منابع کمیابی باشد که کل نسل بشر مصرف می‌کند. جدای از آن، اگر مقدار آبی را که روزانه برای فعالیت‌های مختلف مانند حمام کردن، خشک‌شویی، آبیاری گیاهان و غیره استفاده می‌کنیم کاهش دهیم، واقعاً می‌توانیم در مصرف آب برای نسل‌های آینده خود صرفه‌جویی کنیم.

نتیجه:
آب حیاتی‌ترین منبعی است که ما از مادر طبیعت دریافت کرده‌ایم. جدای از آن، برای سایر حیات های روی زمین مانند گیاهان، حیوانات و پرندگان نیز بسیار مورد نیاز است. مقدار آب شیرین فقط به آب‌های زیرزمینی، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها محدود می‌شود. از این رو، این وظیفه ما است که از آنچه از این منبع گرانبها برای آینده ما باقی مانده است محافظت کنیم.

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب کلاس چهارم

مقدمه:
آب عنصر بسیار مهمی است که از مادر طبیعت به ما رسیده است. بسیاری از مناطق جهان با بحران کمبود آب مواجه هستند. و در مجموع انسان مسئول این اتفاق است. اگر بخواهیم می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم اما متاسفانه این مشکل روز به روز بزرگ‌تر می‌شود.

چگونه در مصرف آب صرفه جویی کنیم: صدها نکته و ترفند کوچک وجود دارد که می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف آب از آنها پیروی کنید. در این انشا من قصد دارم چند نکته که میتوانیم به صورت روزانه برای صرفه جویی آب از آنها بهره ببریم معرفی کنم. اول از همه، من به همه پیشنهاد می‌کنم که لوله کشی و شیرآلات منزل خود را را چک کنند تا نشتی نداشته باشد. روزانه صدها گالن آب به همین شکل هدر می رود.

نشتی ها را به راحتی می توان پیدا کرد. اگر نشتی پیدا کردید در اسرع وقت آن را برطرف کنید. این نوع نشت بسیار رایج است و در همه جا اتفاق می افتد، پس بهتر است مداوم آن را بررسی کنید. دوش گرفتن خود را کوتاهتر از قبل کنید تا به صرفه جویی در آب کمک کرده باشید. شما می توانید از نزدیکترین مغازه شیرآلات، سر دوش حمام کم مصرف بخرید. این سردوش ها جریان آب را کاهش می‌دهند، در عین حال تاثیرگذاری آن مانند قبل است. شما دقیقاً همان تجربه حمام کردن را خواهید داشت و در مصرف آب هم صرفه جویی خواهید کرد.

نتیجه گیری: صرفه جویی در مصرف آب چندان سخت نیست. همه ما می‌توانیم با رعایت نکاتی ساده آن را انجام دهیم.

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب کلاس ششم

مقدمه: درست بعد از هوا، آب مهمترین عنصر طبیعی است که برای بقا به آن نیاز داریم. آیا می‌توانید یک روز بدون آب را تصور کنید؟ من که نمی‌توانم. تمام موجودات زنده مانند انسان، حیوانات، درختان و گیاهان برای زنده ماندن به آب نیاز دارند.
با توجه به نکات ذکر شده می‌توانیم به اهمیت آب پی ببریم. اما آب همه جا در دسترس نیست. بعضی نقاط زمین واقعاً خشک هستند و روز به روز خشک تر می‌شوند. از سوی دیگر برخی در حال هدر دادن آب هستند. بنابراین همه ما باید از صرفه جویی در مصرف آب آگاه باشیم.

اگر از صرفه جویی در مصرف آب آگاه نباشیم در آینده نزدیک با کمبود آب مواجه خواهیم شد. شاید نسل بعدی ما قربانی این مسئله شود. بنابراین همه ما باید از آن آگاه باشیم تا جهان را برای همه بهتر کنیم.

چرا باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟: دلایل زیادی وجود دارد که باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم. آب 71 درصد از کل سطح جهان را تشکیل می‌دهد. این بدان معناست که آب زیادی وجود دارد اما تنها 2.5 درصد آن قابل شرب است.

اکنون برخی از کشورها به دلیل بحران آب در وضعیت بسیار بدی قرار دارند. همه ما می‌خواهیم که از شر این مشکل خلاص شویم. اما چگونه؟

چگونه در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟: نکات و ترفندهای بسیار ساده‌ای وجود دارد که اگر می‌خواهید در مصرف آب صرفه جویی کنید، می‌توانید در زندگی روزمره خود از آنها پیروی کنید. من به چند مورد از آنها اشاره می‌کنم. هرگز شیر آب خود را بدون دلیل باز نگذارید و بلافاصله بعد از اینکه کارتان تمام شد آن را ببندید.

گاهی اوقات مقدار بسیار کمی آب از شیر چکه می کند و ما به آن اهمیت نمی‌دهیم. اما در طولانی مدت مقدار زیادی آب هدر می‌دهد. این یک مشکل اساسی است و زیاد به چشم میخورد. اگر شیر آب منزلتان مشکل نشتی دارد، در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

نتیجه گیری: صرفه جویی در مصرف آب چندان سخت نیست. ما با کمی تلاش می‌توانیم در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
4/5 - (21 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
paragraphbuzztoppr

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا