انشا

انشا در مورد غرور

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد غرور برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

انشا اول در مورد غرور

غرور تغییرات مثبتی را در زندگی ما و جهان اطرافمان ایجاد می کند. داشتن شغل یا صادق بودن و وفاداری به مردم و احساسات، هر کدام از اینها غرور دارد. داشتن یک شغل خوب نتیجه تحصیلات عالیه است که از فداکاری و شب های بی خوابی بدست می آید و تضمینی برای رفاه پایدار برای فرد و خانواده است و از آنجایی که داشتن شغل به معنای امکانات بیشتر در زندگی و رفاه است به منزله غرور است.

درهر صورت، غرور واقعی این است که تحت هر شرایطی خودمان را برتر از دیگران ندانیم زیرا که کلمه غرور معنای مثبت و منفی دارد، غرور بدبینانه به معنی افراد بیهوده، متکبر یا تحقیر کننده دیگران است. اما غرور مثبت زمانی است که سبب عزت نفس سالم و موفقیت شود.

غرور برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. برای برخی، منبع نیرو و سوخت برای اهدافشان در زندگی است و برای دیگران، منبع انگیزه و فشاری است که برای موفقیت نیاز دارند. با این حال، غرور نیروی وحشتناکی است که به ما کمک می کند تا در مورد دستاوردها، استعدادها و مشارکت هایمان احساس خوبی داشته باشیم. همچنین به شما انگیزه لازم برای رسیدن به اهدافتان می دهد.

البته غرور تأثیرات منفی نیز دارد. به عنوان مثال، شخصی با داشتن غرور زیاد ممکن است احساس کند که از دیگران بهتر است.

غرور به ما بچه ها انگیزه می دهد تا در مدرسه به موفقیت برسیم. ما به وسیله غرور یاد می‌گیریم اعتماد به نفس لازم برای مقابله با شکست را داشته باشیم و منجر به عزت نفس بالا در ما می شود.

در دوران مدرن، غرور به طور کلی یک احساس منفی در نظر گرفته می شود. با این حال، اگر به خودمان اجازه دهیم به کاری که انجام می‌دهیم و آنچه هستیم افتخار کنیم، غرور می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی بر زندگی ما داشته باشد.

انشا دوم در مورد غرور

غرور یکی از بهترین موضوعاتی است که می توان درباره آن انشا نوشت. غرور از منظر هر فرد معانی مختلفی دارد. بیشتر افراد مغرور رفتار بد یا نامناسب با دیگران دارند زیرا خود را برتر می دانند. بسیاری از کتاب های داستانی یا غیرداستانی به موضوع غرور اشاره کرده اند.

همه ما به نوعی غرور داریم و از ابراز آن لذت می بریم و برایمان رضایت‌بخش است، اما نمی دانیم که غرور ما را از واقع بینی دور می کند و سبب می شود انسانها را طوری قضاوت کنیم که ناراحت شوند. جنبه منفی غرور این است که ما را در قفسی گرفتار می کند که فرار از آن دشوار است. غرور به ما حس برترین فرد را می دهد که بقیه پایین تر از ما هستند. به همین دلیل است که غرور در دین مسیحیت یکی از هفت گناه کبیره در نظر گرفته شده است.

در بیشتر موارد، غرور غالباً ناشی از عدم ارزش و بی‌توجهی به خود است که با احساس غرور و برتری به دیگران آن را جبران می‌کنیم.

غرور یک احساس دو چهره است. از یک طرف به ما حس خوب می دهد و از طرف دیگر حس خودخواهی و پستی را در ما زنده می کند، همه چیز بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. برای مثال، وقتی به هدفی می رسیم احساس خوبی نسبت به خود داریم. بخش مشترک احساس غرور این است که عزت نفس و احساس ارزشمندی در ما ایجاد کند.

غرور به خودی خود چیز بدی نیست اما وقتی دستاوردهای خود را در مقایسه با دیگران بسنجیم، غرور چهره منفی خود را نشان می دهد و ما به طرز غم انگیزی احساس حقارت یا برتری می کنیم.
4.5/5 - (8 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
iwriteessaysexampleessayschangingminds123helpmeiplmystudentsessays

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا