انشا

انشا در مورد غیبت و بدگویی

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد غیبت و بدگویی برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

انشا اول در مورد غیبت و بدگویی

همه ما وقتی کسی پشت سرمان غیبت می کند حس بدی را در ما زنده می کند به طوری که نمی دانیم چطور با آن فرد برخورد کنیم. معلم قبلی مان می گفت، غیبت یعنی به اعتمادمان خیانت شود که این بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است مخصوصا زمانی که بفهمیم یکی از دوستان نزدیکمان پشت سرمان بدگویی و غیبت کرده است.

دلایل زیادی وجود دارد که کسی پشت سر ما غیبت می کند مثلا فرد از اعتماد به نفس ضعیف، اضطراب یا حسادت رنج می برد و این را به صورت غیبت بروز می دهد. این افراد احساس می‌کنند، باید افراد دیگر را تحقیر کنند تا به آرامش برسند.

متأسفانه ما نمی توانیم به دیگران بگوییم در مورد ما چه بگویند بلکه با روش های درست باید به آنها پاسخ دهیم. در برخی موارد بهتر است سعی کنیم برای غیبت‌کننده احساس دلسوزی کنیم و حس ناامنی، اضطراب و غیره آنها را درک کنیم. البته این رفتار غیبت کننده را توجیه نمی کند، بلکه فقط کمک می کند تا انگیزه های طرف مقابل را درک کنم و آنها را ببخشیم.

من دوست ندارم وقتم را با افرادی که پشت سرم غیبت میکنند، بگذرانم زیرا برایم بسیار ناراحت کننده است و در عوض ترجیح می دهم افرادی را انتخاب کنم که از من حمایت می کنند، صادق هستند و آنقدر جرات دارند که به جای غیبت، صریح و صادقانه با من صحبت کنند. دوستان من که این خصلت را دارند همیشه به من احساس انرژی و اعتماد به نفس می دهند.

انشا دوم در مورد غیبت و بدگویی

در کتابی خواندم که فطرت انسان غیبت را دوست دارد. هر روز، ما با اخبار مربوط به افراد مشهور، ستاره های سینما و دیگران آشنا می شویم. که ممکن است برخی از آنها اطلاعاتی بی پایه و اساس باشد و به صورت شایعات بیان می شوند که اثرات منفی برای لکه دار کردن وجهه و شهرت افراد دارد.

در یک آماری خواندم بیشتر مردم غیبت می کنند تا احساس برتری کنند. غیبت همان تحقیر و شایعات نامحدود در مورد دیگران است. اکثر افرادی که در مورد دیگران غیبت می کنند، آن را به عنوان راهی برای قضاوت مضر در مورد دیگران می دانند.

البته از طرفی وقتی افراد در یک اجتماع زندگی می کنند، تمایل دارند به دنبال موضوعات جالبی از قبیل غبیت برای گفتگو باشند. اکثر مردم ترجیح می دهند از این بستر برای بدگویی و غیبت در مورد کسانی که دوست ندارند استفاده کنند. این دسته از افراد سخنان تمسخر و تحقیرآمیزی در مورد دیگران بیان می کنند.

در هر صورت، افراد غیبت کننده دوستان زیادی ندارند و دچار انزوای اجتماعی می شوند. زیرا بیشتر مردم می ترسند با چنین افرادی معاشرت کنند.

بهترین مفهوم غیبت این است که، "کسی بیهوده درباره دیگران صحبت کند". که این کار از نظر اخلاقی اشتباه است. اینکه ما پشت سر مردم صحبت کنیم امری است که از لحاظ انسانی و قانونی درست نیست. هیچ کس نمی خواهد در مورد او صحبت و قضاوت نادرست شود. مثلا کارمندی که در مورد یکی از همکاران خود غیبت می کند سبب می شود، اعتبار آن فرد نزد کارفرما و همکارانش از دست برود. بیشتر افراد غیبت کننده حقایق اغراق آمیز و دروغ های آشکار در مورد افراد دیگر می گویند که به شدت به آنها آسیب می زند.
همه ما کاستی ها، ضعف ها و گناهان پنهانی داریم که دوست نداریم دیگران بدانند یا درباره آن صحبت کنند و این کاری است که افراد غیبت کننده انجام می دهند.

در آخر باید بگویم، همه ما در طول برهه ای از زندگی قربانی افراد غیبت کننده بوده ایم. اما بهترین نحوه برخورد با افراد غیبت کننده این است که با مهربانی و قاطعانه به فرد بگوییم که صحبت های او آزاردهنده است و تا حدالامکان از او دوری کنیم.
4/5 - (6 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
phdessay123helpmeedubirdiehiddenstrengthaliannelooijenga

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا