انشا

انشا در مورد فداکاری با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد فداکاری با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
من فداکاری را به معنای فدا کردن چیزهایی که دوست دارم معنی می کنم، البته برای فداکاری معانی مختلفی دارد مثلا برای برخی به معنای از دست دادن جان خود و یا اعتقاد یا آیین است.

برخی از افراد همیشه آماده اند تا هر کاری انجام دهند تا دیگران در زندگی شان موفق شوند. برخی نیز به دلیل محبت و عشقی که به یکدیگر و انسانیت دارند، حاضرند جان خود را فدای دیگران کنند. اما در هر صورت، فداکاری برای دیگران اصلا الزامی نیست و نباید به خاطر کسب محبوبیت باشد بلکه فردی که فداکاری می کند باید این کار را با خلوص نیت انجام دهد که طبیعتا کار آسانی نیست.

گاهی اوقات فداکاری عواقبی دارد و باید عواقب آن را نیز در نظر گرفت. به عنوان نمونه، سربازان و مبارزان، جان خود را فدا کردند تا ما امروز از زندگی خود لذت ببریم.

در هر صورت، افراد فداکار در دیگران احساس شادی ایجاد می کنند و همیشه مورد سپاسگزاری قرار می گیرند. زیرا فداکاری یک کار خوب است که هیچ گاه بی نتیجه نمی ماند.

انواع فداکاری

- فداکاری شخصی

فداکاری شخصی یعنی به جای خود برای دیگران فداکاری کنیم. فداکاری های شخصی به معنای از دست دادن زمان، انرژی یا پول است. فداکاری های شخصی زمانی به درد بخور هستند که باعث رضایت درونی دیگران شود.

- فداکاری دینی

این نوع فداکاری در معابد یا مکان های عبادت انجام می شود و شامل دادن غذا، پول یا سایر اشیاء با ارزش برای خشنود کردن خدا و به این امید که در ازای آن چیز ارزشمندی مانند رفاه و خوش شانسی در زندگی و آخرت بدست آورند.

- فداکاری در جنگ

فداکاری در جنگ نوع دیگری از فداکاری است و به معنای از دست دادن جان خود برای امنیت مردم می باشد.

- فداکاری از خود گذشتگی

فداکاری از خودگذشتگی به معنای دست کشیدن از خود بدون به ازای دریافت چیزی ارزشمند است، مثلاً فدا کردن جان خود برای نجات دیگران و یا برآورده کردن خواسته های دیگران برای شاد کردن آنها. در کل، فداکاری به این معنی است که منافع خود را به نفع منافع یا رفاه دیگران از دست دهید.

نتیجه:
فداکاری تقریباً در هر زمینه‌ای از زندگی ما وجود دارد و بدون آن نمی توانیم زندگی کنیم. فداکاری یعنی به دست آوردن چیزهای ارزشمند در ازای از دست دادن چیزهای کم ارزش. بنابراین برای ایجاد تغییرات مثبت و بزرگ در زندگی شخصی یا حرفه ای، فداکاری زیادی لازم است.

دومین انشا در مورد فداکاری

مقدمه:
حتما به شما نیز بارها گفته شده که فداکاری در زندگی بسیار مهم است و بدون فداکاری نمی توان زندگی کرد، در نتیجه همه ما خواه یا ناخواه تقریبا به به فداکاری اعتقاد داریم.

به عنوان نمونه، هر روز که تصمیم می گیریم صبح برای رفتن به کلاس از خواب بیدار شویم یعنی، خوابمان را فدای تحصیل کردیم و یا وقتی صبحانه نمی خوریم تا سر ساعت به کلاس برسیم یعنی خوردن را فدای تحصیل کردیم. همینطور، وقتی شب ها برای درس خواندن بیدار می مانیم یعنی سلامتی مان را فدای تحصیل کردیم.

در نتیجه، هر تصمیمی که ما در زندگی می گیریم فداکاری عملی است که به طور عینی در زندگی روزمره همه ما به طور غیر عینی وجود دارد ولی آن را نمی بینیم و بدون آن نمی توانیم دنیای بهتری داشته باشیم.

یکی از دلایل مهم فداکاری این است که ما در بند زمان هستیم، به این معنی که جاودانه نیستیم و نمی توانیم هر زمان که بخواهیم از خواب بیدار شویم و هم سر کلاس درس حاضر شویم و باید بدانیم که چه چیزی را باید فدای خواسته هایمان کنیم.

یک نمونه بارز فدارکاری را می توان در پدر و مادرها دید. پدر و مادرها به صورت غیر محسوس جانشان را فدای بزرگ شدن بچه هایشان می کنند، آنها هر روز دوازده ساعت کار می کنند تا بچه ها بتوانند درس بخوانند و خوشحال باشند. یا مثال دیگر اینکه، افراد آینده نگر زمان حال خود را فدای ساختن آینده ای بهتر می کنند.

نتیجه:
در هر صورت، فداکاری از نظر هر فردی متفاوت است و بسته به تصمیمات و برنامه های شخص دارد.
5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
importantindiamystudentsessays

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا