انشا

انشا در مورد فناوری و تکنولوژی

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد فناوری و تکنولوژی برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
در این انشا، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که فناوری چیست، چه کاربردهایی دارد و همچنین فناوری چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ اول از همه، فناوری به استفاده از دانش فنی و علمی برای ساخت، نظارت و طراحی ماشین آلات اشاره دارد. همچنین، فناوری به ساخت کالاهای دیگری که موردنیاز بشر است، کمک می‌کند.

فناوری زندگی انسان را آسان می کند، اما جنبه های منفی آن را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. در طول سالها پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش شدید آلودگی شده است. همچنین آلودگی عامل اصلی بسیاری از مسائل بهداشتی شده است. علاوه بر این، به جای اینکه مردم را به هم پیوند دهد، آن‌ها را بیشتر از هم دور کرده است. مهم‌تر از همه، بسیاری از مشاغل را از طبقه کارگر گرفته است.

تکنولوژی به طور منظم در حال تکامل است و به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده و مهم‌تر از همه، پیشرفت تکنولوژی منجر به رشد و توسعه کشورها شده است.

جنبه منفی فناوری

اگرچه فناوری چیز خوبی است، اما هر چیزی یک روی منفی نیز دارد. فناوری نیز دو طرف دارد یکی خوب و دیگری بد. در ادامه به بیان برخی از جنبه‌های منفی فناوری می پردازیم.

1. آلودگی

با فناوری های جدید، صنعتی شدن افزایش می‌یابد که باعث ایجاد آلودگی‌های زیادی مانند هوا، آب، خاک و صوتی می‌شود. همچنین، آن‌ها باعث بسیاری از مسائل مربوط به سلامت در حیوانات، پرندگان و انسان می‌شوند.

2. فرسودگی منابع طبیعی

فناوری جدید به منابع جدیدی نیاز دارد. این امر در نهایت منجر به بهره برداری بیش از حد از منابع طبیعی می‌شود که در نهایت تعادل طبیعت را به هم می زند.

3. بیکاری

یک ماشین می‌تواند جایگزین بسیاری از کارگران شود. همچنین ماشین‌ها می‌توانند چندین ساعت یا چند روز بدون توقف کار را با سرعت ثابت انجام دهند. به همین دلیل بسیاری از کارگران شغل خود را از دست دادند که در نهایت باعث افزایش بیکاری می‌شود.

انواع فناوری

به طور کلی، ما فناوری را در یک مقیاس ارزیابی می‌کنیم، اما در واقعیت، فناوری به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. این شامل فناوری اطلاعات، فناوری صنعتی، فناوری معماری، فناوری خلاقانه و بسیاری موارد دیگر است. بیایید به طور خلاصه در مورد این فناوری‌ها صحبت کنیم.

- فناوری صنعتی

این فناوری مهندسی و فناوری ساخت را برای ساخت ماشین آلات سازماندهی می‌کند. همچنین، این امر فرآیند تولید را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند.

- فناوری خلاقانه

این فرآیند شامل هنر، تبلیغات و طراحی محصول است که با کمک نرم افزار ساخته می‌شود. همچنین از چاپگرهای سه بعدی، واقعیت مجازی، گرافیک کامپیوتری و سایر فناوری‌های پوشیدنی تشکیل شده است.

- فناوری اطلاعات

این فناوری شامل استفاده از مخابرات و رایانه برای ارسال، دریافت و ذخیره اطلاعات است. اینترنت بهترین نمونه فناوری اطلاعات است.

نتیجه:
امروزه هر چیزی که در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنیم هدیه‌ای از فناوری است و بدون آن نمی‌توانیم زندگی خود را تصور کنیم. همچنین، ما نمی‌توانیم این واقعیت‌ها را رد کنیم که فناوری آسیب شدیدی به محیط اطراف ما از جمله طبیعت وارد کرده است.
5/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا