انشا

انشا در مورد فواید درختان

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد فواید درختان برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
درختان برای وجود ما بسیار مهم، باارزش و ضروری هستند، چرا که دو مورد ضروری زندگی را برای ما فراهم کرده‌اند. غذا و اکسیژن جدا از اینکه ما را زنده نگه می‌دارد، مزایای کوچک و بزرگ دیگری نیز به همراه دارد. بنابراین، درختان منابع حیاتی برای بقای همه موجودات زنده هستند. دولت‌ها در سراسر جهان و بسیاری از سازمان‌ها در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از جنگل زدایی و بیان مزایای کاشت درخت هستند. اجازه دهید چند نکته مهم در مورد اهمیت درختان برای وجود زندگی انسان را مرور کنیم.

بدنه:
درختان دی اکسید کربن را از هوا دریافت می‌کنند و اکسیژن تازه را برای حمایت از زندگی ما پس می دهند. این چرخه توسط طبیعت برای حفظ زندگی موجودات زنده بوجود آمده است. علاوه بر این، دی اکسید کربن جذب شده توسط درختان یکی از گازهای گلخانه‌ای است. این گاز و سایر گازهای گلخانه‌ای، هنگامی که در جو آزاد می‌شوند، یک لایه تشکیل می‌دهند و گرمای خورشید را به دام می‌اندازند. آن‌ها منجر به افزایش دمای اتمسفر می‌شوند. این باعث گرم شدن کره زمین می‌شود. بنابراین کاشت درختان بیشتر هوا را تمیز می‌کند و اثر گرمایش جهانی را کاهش می‌دهد.

درختان به پایداری یک اکوسیستم سالم و غنی کمک می‌کنند. حیوانات، حشرات، پرندگان و قارچ‌ها خانه خود را در درختان می‌سازند و اکوسیستم متنوعی را بوجود می آوند. این محیط متعادل به نوبه خود به بهبود انسان کمک می‌کند. درختان  غذای خود را از طریق فرآیندی به نام فتوسنتز تولید می‌کنند و به طور قابل توجهی به کل اکوسیستم کمک می‌کنند.

درختان آب باران را دریافت کرده و در زمین نگه می‌دارند. این امر از جاری شدن آب تمیز و هدر رفتن آن در زهکشی‌ها جلوگیری می‌کند. همراه با آن به عنوان حوضه آبخیز نیز عمل می‌کنند و سیلاب را برای مدتی نگه می‌دارند و سپس به آرامی در زمین رها می‌کنند. سیستم ریشه درختان بوسیله طبیعت آنقدر خوب ساخته شده است که از شسته شدن خاک در هنگام بارندگی و سیل و در نتیجه رانش زمین و فرسایش خاک جلوگیری می‌کند.

درختان هوا، آب و غذای پاک را برای ما فراهم می‌کنند. سرسبزی و زیبایی درختان نیز برای ما بعنوان یک ضد استرس عمل می‌کند. حافظه کودکان زمانی که با درختان احاطه شده اند بهبود می یابد. همچنین بیماران در تماس با فضای سبز سریعتر بهبود می‌یابند.

درختان میوه و دارو تولید می‌کنند که در بسیاری از کشورها صادر می‌شود و در نتیجه به رشد اقتصادی کمک می‌کند. کشت درختان و فروش محصول آنها به معیشت زندگی مردم کمک می‌کند. درختان چوب و کاغذ را فراهم می‌کنند. همچنین در تابستان به عنوان یک خنک کننده طبیعی عمل می‌کنند.

نتیجه:
درختان در زندگی ما اهمیت زیادی دارند و خدمات بی‌نظیری برای محیط زیست ارائه می‌دهند. ما به خوبی از آنها محافظت نکرده‌ایم و شاید به همین دلیل است که امروز تحت تأثیر گرمایش جهانی، آلودگی شدید و سایر اثرات نامطلوب جنگل‌زدایی هستیم. با درختان باید به خوبی رفتار کرد و آنها پرورش داد تا انسان بتواند در این سیاره زنده بماند. ما باید دیگران را به کاشت درختان بیشتر از پیش تشویق کنیم.
4.4/5 - (5 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا