انشا

انشا در مورد فیل

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد فیل برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
فیل ها حیوانات بسیار بزرگی هستند. آن‌ها چهار پا دارند که شبیه ستون‌ های بزرگ است. آن‌ها دو گوش دارند بزرگ نیز دارند. فیل‌ها قسمت خاص و متفاوتی دارند که خرطوم نام دارد. علاوه بر این، آن‌ها دم کوتاهی دارند. فیل نر دارای دو دندان است که نسبتاً بلند هستند و به آنها عاج می گویند.

بدنه:
فیل‌ها گیاهخوار هستند و از برگ‌ها، گیاهان، غلات، میوه‌ها و غیره تغذیه می‌کنند. آن‌ها بیشتر در آفریقا و آسیا یافت می‌شوند. بیشتر فیل‌ها خاکستری رنگ هستند، اما در تایلند، فیل‌ سفید نیز بافت میشود.

علاوه بر این، فیل‌ها جزو حیواناتی هستند که طولانی‌ترین عمر را دارند. سن آنها ممکن است به 70 سال نیز برسد. اما پیرترین فیلی که تا به حال زندگی کرده بود در سن 86 سالگی درگذشت.

علاوه بر این، آن‌ها بیشتر در جنگل‌ها زندگی می‌کنند، اما انسان‌ها آنها را مجبور کرده‌اند در باغ وحش‌ها و سیرک‌ها کار کنند چون فیل‌ها را یکی از باهوش‌ترین حیوانات می‌دانند.

به همین ترتیب، آن‌ها نیز کاملاً مطیع هستند. فیل‌های ماده معمولاً به صورت گروهی زندگی می‌کنند اما فیل‌های نر زندگی انفرادی را ترجیح می‌دهند. علاوه بر این، این حیوان وحشی ظرفیت یادگیری بالایی دارد. انسان‌ها از آن‌ها برای مقاصد حمل و نقل و سرگرمی استفاده می‌کنند. فیل‌ها برای زمین و بشر اهمیت زیادی دارند. بنابراین، ما باید از آنها محافظت کنیم تا عدم تعادل در چرخه طبیعت ایجاد نشود.

فیل‌ها در گروه باهوش‌ترین موجودات قرار می‌گیرند. آن‌ها قادر به درک احساسات بسیار قوی هستند. این موجودات احترام مردم آفریقا را به دست آورده‌اند که با آنها مناظر مشترک دارند. این به آنها اهمیت فرهنگی زیادی می‌دهد. فیل‌ها آهنرباهای گردشگری برای بشر هستند. علاوه بر این، آن‌ها نقش زیادی در حفظ تنوع زیستی اکوسیستم‌ها دارند.

مهم‌تر از همه، فیل‌ها برای حیات وحش نیز مهم هستند. آن‌ها در فصل خشک با عاج‌های خود به دنبال آب می‌گردند. این به آنها کمک می‌کند تا در محیط خشک و خشکسالی زنده بمانند و همچنین به سایر حیوانات کمک می‌کند تا زنده بمانند.

علاوه بر این، فیل‌های جنگل هنگام غذا خوردن شکاف‌هایی در پوشش گیاهی ایجاد می‌کنند. شکاف‌های ایجاد شده باعث رشد گیاهان جدید و همچنین مسیرهایی برای حیوانات کوچک‌تر می‌شود. این روش همچنین به پراکندگی دانه‌ها توسط درختان کمک می‌کند.

علاوه بر این، حتی سرگین (مدفوع) فیل نیز مفید است. سرگینی که آنها به جا می‌گذارند حاوی دانه های گیاهانی است که مصرف کرده‌اند. این به نوبه خود به تولد علف‌ها، بوته‌ها و حتی درختان جدید کمک می‌کند. بنابراین، آن‌ها همچنین سلامت اکوسیستم را تقویت می‌کنند.

فیل‌ها راه خود را در فهرست گونه‌های در خطر انقراض پیدا کرده‌اند. فعالیت‌های خودخواهانه انسان باعث این خطر شده است. یکی از بزرگترین دلایل به خطر افتادن آنها کشتار غیرقانونی فیل‌ها است. از آنجایی که اعضای بدن آنها بسیار سودآور است، انسان‌ها آنها را به خاطر پوست، استخوان‌ها، عاج‌ها و غیره می‌کشند.

علاوه بر این، انسان‌ها زیستگاه طبیعی فیل‌ها یعنی جنگل‌ها را از بین می‌برند. این منجر به کمبود غذا، منطقه‌ای برای زندگی و منابع لازم برای بقا می‌شود.

نتیجه:
متاسفانه دلیل اصلی خطر انقراض فیل ها، انسان ها هستند. به عبارت دیگر، ما باید به مردم در مورد اهمیت فیل‌ها آموزش دهیم. برای حفاظت از آنها باید تلاش‌های حفاظتی به شدت انجام شود. علاوه بر این، شکارچیان غیرقانونی باید دستگیر شوند تا از کشتار گونه‌های در حال انقراض جلوگیری شود.

4/5 - (8 امتیاز)
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا