انشا

انشا در مورد ماه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد ماه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

تبلیغات

ماه تنها قمر زمین ماست که در اطراف آن حرکت می کند. هر سیاره ای مانند زمین می تواند هر تعداد قمر داشته باشد. قمر زمین تنها ماهواره طبیعی سیاره ماست. ما بچه ها شب ها آن را میبینیم چون با نوری که خورشید بر آن منعکس می کند، آن را روشن می کند. ماه زیبای ما نماد جاودانگی و ابدیت است که همه آن را تحسین می کنند. از طرفی، نور درخشان ماه برای همه ما آرامش بخش است و باعث می شود اشیای زمینی در نور ماه مانند نقره بدرخشند.

ماه موضوع داستان ها، اسطوره ها و شگفتی های زیادی بوده است و حتی انسان ها را به مسیری درست از همان ابتدا هدایت کرده است. ماه بسیار بیشتر از یک نور بزرگ در آسمان شب است که الهام بخش پیاده روی های مهتابی در امتداد ساحل است. در حالی که مردم ماه را بسیار زیبا می دانند، اما شاید آنقدر که به نظر می رسد زیبا نیست. در ماه از گیاه و حیوان خبری نیست و حتی جای مناسبی برای زنده ماندن گیاهان و حیوانات نیست. بنابراین، ما هیچ شکلی از زندگی در ماه نمی بینیم.

خب واقعیت آن است که ما انسان ها نیز نمیتوانیم در آنجا زندگی کنیم. در حالی که ممکن است از روی زمین زیبا به نظر برسد، اما ظاهری ممنوعه برای ما دارد. ماه پر از سنگ و دهانه است. در واقع، وقتی با چشمانمان به ماه نگاه می کنیم، می توانیم نقاط تاریکی را روی آن ببینیم. ماه در شب هنگامی که خورشید در حال انجام وظیفه خودش نیست، می درخشد. علاوه بر این، شب های مهتابی نیز از طریق یک اثر تسکین دهنده بر ذهن و بدن ما تأثیر می گذارد. ماه همیشه انسان ها را به نحوی جذب خود کرده است و ما بچه ها با آن پیوند خاصی احساس می کنیم.

از آنجایی که اندازه ظاهری ماه هم اندازه به خورشید بنظر می رسد، گاهی اوقات زمانی که ماه در مسیر مستقیم بین خورشید و زمین قرار می گیرد، باعث خورشید گرفتگی می شود و تاریکی برای لحظاتی کوتاه زمین ما را فرا می گیرید.

تبلیغات

دانشمندان می خواستند رازهای ماه را بدانند و سعی داشتند انسان را به ماه بفرستند. تلاش هایی برای رفتن به ماه انجام شد. برای اولین بار در سال 1969 میلادی، آمریکا اولین کشوری بود که انسان را به ماه فرستاد و فردی با نام نیل آرمسترانگ اولین انسانی بود که روی سطح ماه قدم گذاشت. او نمونه هایی از سنگ های ماه را جمع آوری کرد و به سلامت به زمین بازگشت. سفر به ماه باعث شد دانشمندان درباره ماه اطلاعات زیادی کسب کنند. از آن زمان تا به امروز، تعدادی انسان دیگر به ماه فرستاده شدند و درک ما از تنها ماهواره طبیعی مان بسیار بهبود یافته است. اکنون قمر ما توسط انسان ها فتح شده است و دیگر آن یک شیء مرموز نیست.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا