انشا

انشا در مورد نماز با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد نماز با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐⭐انشا اول در مورد نماز با مقدمه و نتیجه⭐⭐

مقدمه:
اگر در عمرتان یکبار هم نماز خوانده باشید، حتما زیاد علت آن را نمیدانید. در این انشا در مورد نماز به شما اطلاعاتی می دهم که بیشتر با آن آشنا شوید. نماز گفتگوهای ضروری هر روز ما با خدا است.

بدنه:
پدر بزرگم همیشه به همه می گفت هر زمان که وقتی غمگین یا افسرده بودم نماز می خواندم و احساسات خود را در قالب دعا به به خدا می گفتم. نماز نقش حیاتی در زندگی همه ما دارد و همیشه بهترین ارتباط من با خدا بوده است و به نوعی درخواست کمک از خداوند و تشکر از نعمت های آن است.

خودم معتقدم که نماز ما را به خدا نزدیک می کند. بعنوان مثال شما برای اینکه کسی را بشناسید، وقت خود را با او می گذرانید و با وی صحبت می کنید در مورد نماز نیز همینطور است با نماز خواندن به خدا نزدیک می شویم و بیشتر او را می شناسیم. نماز بهترین راه برای تعامل با خداست و هرچه بیشتر با خدا ارتباط برقرار کنیم بیشتر به آرامش خاطر می رسیم و بدون استرس بر روی کارهایمان تمرکز می کنیم.

با خواندن روزانه نماز رابطه متفاوتی با خدا ایجاد می شود و این رابطه عشق و احترام ما به خدا را بیشتر می کند و سبب می شود که اعتماد به نفس لازم برای کسب موفقیت در کارهایمان بدست آوریم.

نتیجه:
من به این دلیل نماز خواندن را بسیار دوست دارم که هر وقت نماز می خوانم می توانم بهتر با انرژي‌هاي منفي ام مبارزه کنم و عصبانیت و غصه های زندگي ام را مدیریت کنم. بنابراین باید اهمیت نماز را در زندگی خود درک کنیم تا موفق شویم.

⭐⭐انشا دوم در مورد نماز با مقدمه و نتیجه⭐⭐

مقدمه:
مذاهب زیادی در دنیا وجود دارد که هر دینی از قوانین و سنت های متفاوتی پیروی می کند یکی از کارهای رایج در همه مذاهب عبادت با خداوند است. نماز کمک می کند احساس کنیم کسی با قدرت عالی برای کمک به ما حضور دارد.

بدنه:
خدا خیلی مهربان است. چه بخواهیم چه نخواهیم او به همه ما نعمت های زیادی هدیه داده و ما را به خاطر گناهانمان که آگاهانه مرتکب شده ایم می بخشد. بنابراین باید او را به یاد بیاوریم و برای تشکر از او نماز بخوانیم.

زندگی، زمین، خورشید و کل کره زمین همه هدایای شگفت انگیزی هستند که خداوند به ما داده است به همین دلیل شکرگزاری و سپاسگزاری از او به خاطر تمام موهبت هایی که به ما عطا کرده ضروری است.

مادربزرگم یک تکه کلامی داشت که می گفت، همه ما در زندگی مشکلات بسیاری نظیر درد، غم و رنج را تجربه کردیم و بهتر است برای غلبه بر این مشکلات و گرفتاری ها از خداوند یاری بجوییم و چه چیزی بهتر از نماز خواندن.

نماز مانند صحبت کردن با خدا به عنوان دوست صمیمی و مهربان است. وقتی نماز می خوانیم، گویی خدا حاضر است و مارا می بیند ما می توانیم با او صحبت کنیم و مشکلاتمان را به او بگوییم و از او برای نعمت هایش تشکر می کنیم.

نتیجه:
خدا در همه جا حضور دارد. جایی نیست که او حضور نداشته باشد. او در هر کجا که هستیم به کمک ما می آید همه نگرانی ها را از ذهن ما حذف می کند، او حتی افکار درونی ما را می داند به همین دلیل ما هر لحظه محتاج نعمت و کمک او هستیم. پس نماز بر همه واجب است. در کل نماز شگفت انگیزترین چیزی که انسان می تواند به دست آورد.

4.7/5 - (4 امتیاز)
منبع
edgearticlesimportanceofstuffevirtualguru

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا