انشا

انشا در مورد هواپیما

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد هواپیما برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

انشا اول در مورد هواپیما

هواپیماها مانند وسایل نقلیه معمولی هستند با این تفاوت که در هوا پرواز می‌کنند، هر هواپیما دو بال و سه چرخ دارد تا بتواند پرواز کند و فرود بیاید. باند پرواز مکانی است که هواپیماها از آنجا حرکت می‌کنند و به آن فرودگاه می گویند. برخی از هواپیماها کار انتقال افراد را انجام می‌دهند و برخی فقط برای حمل و نقل کالاها مورد استفاده قرار می گیرند. به شخصی که هواپیما را هدایت می‌کند خلبان می گویند. این وظیفه خلبان است که افراد حاضر در داخل هواپیما را به سلامت به مقصد برساند و این مسئولیت را به خوبی انجام دهد.

هواپیماها در اندازه و وزن‌های مختلف تولید می‌شوند و در نیروی هوایی و نظامی نیز کاربرد دارند. امروزه استفاده از هواپیما بسیار رایج شده است، بدون هواپیما ما نمی‌توانیم به راحتی به هر کجای جهان سفر کنیم. معلممان می‌گفت، ساخت هواپیما متعلق به برادران رایت است و به سال 1903 برمی گردد. هواپیمای ساخته شده توسط آنها مثل امروز نبود، اما شکل و طرح آن دقیقاً شبیه هواپیماهای امروزی بود. همه کشورها حریم هوایی جداگانه خود دارند تا هواپیماهای کشورهای دیگر بدون اجازه در حریم هوایی یکدیگر پرواز نکنند.

اگر بخواهیم از خانه خود به مکانی در فاصله دور سفر کنیم، قطعاً هواپیما را باید به عنوان وسیله نقلیه انتخاب کنیم. زیرا هواپیما در مقایسه با سایر انواع حمل و نقل سریعتر و راحت‌تر است ازطرفی به دلیل اینکه سفر با ماشین به زمان زیاد نیاز دارد و با ترافیک جاده‌ای همراه است، رانندگی با ماشین برای سفر خسته کننده است درحالی که سفر با هواپیما بسیار آسان است و در انرژی و زمان خود صرفه جویی می‌کنیم همچنین خیلی راحت می‌توان بلیط آنلاین رزرو یا خریداری کرد.

سفر با هواپیما بسیار راحت است، غذا و نوشیدنی‌های زیادی در هواپیماها داده می‌شود و به راحتی می‌توانیم سفرهای طولانی را با خواب، تماشای فیلم و موسیقی بگذرانیم. من از افرادی که هواپیما را ساخته و اختراع کرده‌اند تشکر می‌کنم چون مسافت راه‌ها کاهش می‌یابد. من فکر می‌کنم هواپیما یکی از بزرگترین اختراعات جهان است.

در دوران کودکی‌ام مدام در آرزوی پرواز بودم. در طول سال‌های کودکی‌ام، اسباب بازی‌های مدل هواپیماهای فلزی و پلاستیکی زیادی جمع‌آوری کردم زیرا آرزو داشتم خلبان شوم. زمانی که با پدربزرگم برای اولین بار پرواز کردم صدای تسکین دهندهٔ بال های هواپیما، احساس آرامش بخشی به من داد و تصمیم نهایی گرفتم که خلبان شوم.

انشا دوم در مورد هواپیما

هیجان انگیزترین و به یاد ماندنی‌ترین اتفاق زندگی من زمانی بود که برای اولین بار سوار هواپیما شدم. من آن موقع فقط 7 سال داشتم، همه می‌دانند که هواپیماها پرواز می‌کنند، اما من فکر می‌کردم همچین چیزی امکان ندارد که هواپیمایی با آن بزرگی و وزن زیاد بتواند پرواز کند. وقتی سوار هواپیما شدم، در ابتدا مهماندار ایمنی هواپیما را توضیح داد و من برای چند دقیقه مشغول خواندن بروشور ایمنی هواپیما بودم که برای ما تهیه شده بود.

وقتی هواپیما شروع به حرکت کرد، با حرکت سریع هواپیما آنقدر ترسیده بودم که نزدیک بود بیهوش شوم، وقتی در حال پرواز بودیم فهمیدم هواپیما می‌تواند بدون سقوط پرواز کند، از پدر و مادرم پرسیدم هواپیما چگونه می‌تواند پرواز می‌کند؟ گفت توضیح پیچیده‌ای دارد که من در سنی نیستم که متوجه آن شوم.

با بودن در هواپیما به من خیلی خوش گذشت. در آن لحظاتی که داخل هواپیما بودیم، چند فیلم تماشا کردم و خوابیدم و مهماندار نوشیدنی و غذا آورد، وقتی به مقصد رسیدیم خوشحال شدم که از هواپیما پیاده شدم چون تا آخر به مقصد رسیدن کمی خواب آلود بودم. اما در کل، از سوار شدن در هواپیما لذت بردم زیرا برای من یک تجربه هیجان انگیز بود.
2.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
studymodeedgearticlesiplsynctechlearnmediummegaessays

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا