انشا

انشا در مورد پاییز

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد پاییز برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

تبلیغات

پاییز به دلایل زیادی یکی از جذاب ترین فصل هاست. مردم در سراسر دنیا به دلیل ملایم بودن، زیبایی برگ های طلایی پاییز و آسمان خاکستری، آن را به عنوان فصل مورد علاقه خود در سال انتخاب می کنند. پاییز الهام بخش و انگیزه ما برای خلق هنر است. برخی از ما عکس ها یا ویدیوهای کوتاهی با زیبایی های زرد و نارنجی این فصل می گیریم. شخصی ممکن است انشای فصل پاییز را بنویسد، چه به این دلیل که به او گفته شده است و چه به این دلیل که آن را موضوعی جالب می داند.

خش خش آرام برگ های رنگارنگ در سایه های مختلف طلایی، آسمان با ابرهای خاکستری و باران با طراوت که هرازگاهی می‌بارد و ما و طبیعت را سیراب می کند. این ها نشان می دهند که چرا پاییز فصل مورد علاقه بسیاری است. مردم از گرمای سوزانی که تابستان به همراه دارد خسته می شوند، اما برای رویارویی با سرمای بد زمستان نیز آمادگی ندارند. پاییز این نیازها را برای ما برآورده می کند. آغاز پاییز به ما کودکان می گوید که باید برای درس و مدرسه خود را آماده کنیم.

بعد از مدرسه ممکن است برای بازی بیرون برویم، می دویم و زمان زیادی را از رفتن به خانه خودداری می کنیم و در چنین فصل زیبایی شادی را احساس می کنیم. بزرگترها به سادگی رنگ نارنجی، زرد و طلایی اطراف خود را تحسین می کنند و به نحوه صدای برگ ها زیر پای خود گوش می دهند. پاییز روزها را کوتاه تر می کند و شب ها نیز طولانی تر می شوند و ما از این تاریکی آرامش بخش لذت می بریم. در پاییز ماندن در خانه بسیار لذت بخش است. باران گاهی ممکن است به پنجره ها بکوبد، آسمان به طرز جادویی تیره و تار شود و شخصی تلویزیون تماشا کند یا چیزی را بخواند.

پاییز به دلیل غیبت آواز پرندگان نیز قابل توجه است و با ریزش برگ ها و شروع این فصل بسیاری از آنها به مناطق گرم تر کوچ می کنند تا روزی دیگر دوباره پیش ما بازگردند. حیوانات کوچک مانند سنجاب و موش شروع به ذخیره غذای خود می کنند. در زمستان ها از سوراخ های خود بیرون نمی آیند و فقط غذایی را که در پاییز ذخیره کرده اند را می خورند. حیواناتی مانند خرس ها، لاک پشت ها و غیره مکانی گرم پیدا می کنند که بتوانند در زمستان در آنجا به خواب زمستانی بپردازند.

تبلیغات

آخرین روز از فصل پاییز برای ما خاطرات زیادی بهمراه دارد. شب آن روز را شب چله (یلدا) می نامیم. این شب طولانی ترین شب سال است و آداب و رسوم خاص خودش را دارد و سال های بسیار زیادی در بین مردم کشور ما رواج داشته است. مردم کشور ما در شهرها و روستاهای مختلف با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم مخصوص به خود شب یلدا را جشن میگیرند. در شب یلدا کودکان و بزرگترها کنار هم جمع می شوند و پس از خوردن شام و تنقلاتی مانند میوه های زمستانی، آجیل و … فالی از حافظ می گیرند و به خوشی این شب را به پایان می رسانند و فصل زمستان را آغاز می کنند. بدون شک پاییز فصلی زیبا و جذاب است و هر کسی می تواند فهرستی از دلایل خود را ارائه دهد که چرا پاییز را دوست دارد.

مطالب مرتبط با موضوع فصل ها:

4/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا