انشا

انشا در مورد کامپیوتر با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد کامپیوتر با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
منشأ کامپیوترها دقیقا مشخص نیست. اما به گفته برخی از کارشناسان، کامپیوتر در زمان جنگ جهانی دوم وجود داشت. همچنین در آن زمان از آنها برای نگهداری داده‌ها استفاده می‌شد. اما، فقط برای استفاده دولتی بود و نه برای استفاده عمومی. مهم‌تر از همه، در ابتدا، کامپیوتر دستگاهی بسیار بزرگ و سنگین بود.

کامپیوتر در یک چرخه سه مرحله‌ای یعنی ورودی، پردازش و خروجی اجرا می‌شود. همچنین، کامپیوتر در هر فرآیندی که از او خواسته شود، این چرخه را دنبال می‌کند. به عبارت ساده می‌توان فرآیند را به این صورت توضیح داد. داده‌هایی که به رایانه وارد می‌کنیم ورودی است، کاری که پردازنده (CPU) انجام می‌دهد پردازش است و نتیجه‌ای که رایانه می‌دهد خروجی نامیده میشود.

یک کامپیوتر ساده اساساً از پردازنده، مانیتور، ماوس و صفحه کلید تشکیل شده است. همچنین قطعات دیگری نیز وجود دارد که می‌توان به کامپیوتر متصل کرد. این قطعات شامل چاپگر، قلم لیزری، اسکنر و غیره میشود.

کامپیوتر به انواع مختلفی از جمله ابررایانه، مین فریم (بزرگ رایانه)، کامپیوترهای شخصی (رومیزی)، رایانه جیبی، لپ تاپ و غیره طبقه بندی می‌شود.

استفاده از رایانه در هر زمینه‌ای ضروری است. همچنین، کامپیوتر به مرتب کردن اطلاعات و آسان‌تر کردن کارها کمک میکند. در ادامه به برخی از استفاده های کامپیوتر در زمینه های مختلف میپردازیم.

رشته پزشکی

پزشکان و متخصصان از رایانه برای تشخیص بیماری‌ها، آزمایش‌ها و یافتن درمان بیماری های کشنده استفاده می‌کنند. همچنین آنها به واسطه رایانه قادر به درمان بسیاری از بیماری‌ها هستند.

پژوهش

از رایانه برای تحقیقات علمی، تحقیقات فضایی یا تحقیقات اجتماعی استفاده میشود. همچنین با استفاده از کامپیوتر می‌توانیم محیط، فضا و جامعه را بررسی کنیم. تحقیقات فضایی به ما در کشف کهکشان‌ها کمک میکند. در حالی که تحقیقات علمی به ما کمک کرده است تا منابع مختلف مفیدی از زمین پیدا کنیم.

دفاع

برای هر کشوری، دفاع و امنیت مردم مهم است. رایانه در این زمینه به سازمان‌های امنیتی کشور کمک می‌کند تا تهدیدی را که در آینده می‌تواند مضر باشد، شناسایی کنند. مهم‌تر از همه، صنایع دفاعی از آنها برای نظارت بر دشمن استفاده میشود.

همانطور که رایانه‌ها به یک ضرورت تبدیل شده‌اند، به یک تهدید نیز تبدیل شده‌اند. این به دلیل وجود هکرهایی است که داده‌های خصوصی شما را می‌دزدند و آنها را در اینترنت افشا می‌کنند. همچنین، هر کسی می‌تواند به این داده‌ها دسترسی داشته باشد. جدای از آن، تهدیدات دیگری مانند ویروس ها، هرزنامه ها و بسیاری مشکلات دیگر وجود دارد.

نتیجه:
کامپیوتر ماشین بسیار مهمی است که به بخشی مفید از زندگی ما تبدیل شده است. همچنین، رایانه‌ها دارای دو چهره هستند، در یک طرف موهبت است و در طرف دیگر، فاجعه. کاربردهای کامپیوتر کاملاً به شما بستگی دارد. جدای از آن، در آینده روزی فرا خواهد رسید که تمدن بشری قادر نخواهد بود بدون کامپیوتر زنده بماند، زیرا ما بیش از حد به آنها وابسته هستیم.
4.5/5 - (11 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا