پوست و مو

برای کاهش درد لیزر چه کنیم؟

برای کاهش درد لیزر چکار کنیم؟

همه ما از علم تازه ظهور لیزر درمانی کم و بیش مطلع هستیم و از جنبه‌های کاربردی آن برای سلامتی و کاهش درد و التهاب، تسریع در بهبودی بافت های آسیب دیده و تحریک بازسازی عصب و فیزیوتراپی استفاده می‌کنیم. با این حال، براساس طول موج و قدرت و ظرفیت نفوذ لیزر به بدن اغلب افراد در حین یا پس از لیزر درمانی دردهای بسیاری را متحمل می‌شوند. درد ناشی از لیزر درمانی در برخی مواقع بسیار حاد است بنابراین ضروری است که راهکارهای کاهش آن را بدانیم.

از بین تمام کاربردهای لیزر درمانی، لیزرموهای زائد محبوب‌ترین نوع گزینه است. این امر به این دلیل که موهای زائد به سرعت در بدن رشد می‌کنند و گزینه‌های غیر از لیزر، زمانبر و دشوار هستند؛ از طرفی دقتی که لیزر در از بین بردن موهای ضخیم پا، زیر بغل، خط بیکینی و حتی صورت بدون آسیب به پوست دارد، آن را بسیار محبوب کرده است.

از لیزر درمانی در چه مواردی استفاده می‌کنیم؟

  • از لیزر درمانی برای تسکین درد بر روی برخی از رشته‌های عصبی بدن استفاده می‌شود.
  • لیزر درمانی باعث گسترش عروق و رگهای آسیب دیده و از بین بردن بقایای سلولی آسیب دیده و افزایش مواد مغذی و اکسیژن در بدن می‌شود.
  • یکی دیگر از کاربردهای لیزر درمانی‌ ترمیم بافت و تسریع رشد سلول‌ها است و باعث میشود سلولهای تاندون، رباط‌ها، اعصاب و عضلات سریعتر ترمیم شوند.
  • یکی دیگر از موارد لیزر درمانی افزایش مویرگ‌های جدید در بافت آسیب دیده است که منجر به بهبود فعالیت‌های عروقی می‌شود.
  • از دیگر کاربردهای لیزر درمانی کاهش آسیب به بافت و سلول‌های پوستی در اثر آسیبهای مکرر حرکتی، بریدگی، خراش، سوختگی یا جراحی است.
  • لیزر همچنین برای شرایط التهابی از جمله نوروپاتی محیطی، التهاب مفصل، بورسیت و کپسولیت، کشیدگی‌ها، رگ به رگ شدن‌ها و آسیب‌های حرکتی مؤثر است.
علت رشد موهای زائد چانه در زنان و روش های رفع آن

روش های کاهش درد لیزر

1. مصرف مسکن

انتخاب مسکن‌های ایده آل برای کاهش درد لیزر بسیار مناسب است. سعی کنید بهترین داروی مسکن را برای کاهش درد حین و بعد از لیزر استفاده کنید.

2. مراقبت از ناحیه تحت درمان لیزر

پس از لیزر درمانی، برای کاهش درد ناشی از آن باید به درستی از ناحیه‌ای که تحت درمان لیزر قرار گرفته مراقبت کنید. به عنوان نمونه سعی کنید لباس‌های گشاد بپوشید تا باعث تحریک محل نشود. همچنین این ناحیه باید تمیز و عاری از تعریق و خراشیدن باشد.

3. کرم‌های بی حس کننده

کرم‌های بی حس کننده برای کاهش درد ناشی از لیزر درمانی بسیار مفید هستند. شما میتوانید 20 الی 30 دقیقه قبل از لیزر از این پماد ها استفاده کنید. پمادهای بی حس کننده حاوی لیدوکائین مانند پماد زایلاپی برای این مورد کاربرد بسیاری دارند.

4. کوتاه نگه داشتن طول موها

برای لیزر درمانی موهای زائد هرچه طول موها بیشتر باشد، درد آن بیشتر خواهد بود. به همین دلیل تراشیدن و کوتاهی موهای ناحیه حداقل یک یا دو روز قبل از درمان پیشنهاد می‌شود.

5. تکنیک لیزر درمانی

هر تکنسین لیزر درمانی تکنیک خاص خود را در استفاده از لیزر دارد. برخی ترجیح می‌دهند سرعت پایین و در عین حال مداوم را روی پوست انجام دهند و برخی دیگر دستگاه را با فواصل سریعتر روی پوست قرار می‌دهند. برای کاهش درد توصیه می‌شود از تکنسین بخواهید سرعت لیزر را با توجه به راحتی شما تنظیم کند. اگر هر لحظه درد غیر قابل تحملی را تجربه کردید، از تکنسین بخواهید فوراً لیزر را متوقف کند.

لیزر موهای زائد + مزایا و عوارض

6. قبل از لیزر آب بنوشید

توجه کنید که بدون نوشیدن آب فراوان به جلسات لیزر درمانی نروید. شما باید 4 تا 5 ساعت قبل از لیزر حداقل یک الی دو لیوان آب مصرف کنید. این تکنیک درد ناشی از لیزر را تا حدودی کاهش می‌دهد.

7. متخصصان پوست

پیشنهاد می‌شود برای به حداقل رساندن عوارض و درد مربوط به لیزر از افراد متخصص واجد شرایط مراقبت پوستی برای انجام لیزردرمانی کمک بگیرید و قبل از تصمیم به لیزر درمانی در مورد فواید و عوارض آن اطلاعات کسب کنید.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
patcherchoniadavidghozlandspineuniverse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا