رپورتاژ آگهی

بهترین روانشناس تهران در سال 1400

چگونه یک روانشناسی را پیدا می کنید که مناسب شما باشد

پیدا کردن یک روانشناس خوب برای شما یا عزیزتان ممکن است آسان نباشد. بهترین روانشناس تهران به ‌ویژه در سال 1400 مراجعین بالایی دارد، زیرا بسیاری با همه‌گیری COVID-19، آشفتگی اقتصادی، اضطراب سیاسی، استرس ها و سایر آسیب‌ها، اختلالات و دل ‌شکستگی را تجربه می‌کنند.

دکتر رامین علوی نژاد، روانشناس مستقر در تهران در این رابطه گفت: مردم رنج می برند و مشکلات روانشناختی آنها باید به بهترین شکل ممکن درمان شوند. یافتن بهترین روانشناس تهران باعث می شود به اندازه کافی احساس امنیت کنید، تمام آسیب پذیری های خود را آشکار کنید، و احتمالاً زمان و تلاش زیادی برای درمان صرف کنید.

از برخی جهات، زمان بسیار خوبی برای یافتن بهترین روانشناس تهران است

در چند سال گذشته، جنبش‌هایی برای عادی ‌سازی درمان شکل گفته است. برخی از آنها عبارتند از:

تبلیغات

کاهش ننگ حاصل مشکلات روانشناسی

آموزش مراجعان در مورد آنچه باید انتظار داشته باشند

آزمایش مبتنی بر فناوری برای سهولت دسترسی بیشتر به درمان

ایجاد فهرست‌های تخصصی برای کمک به مردم برای جستجوی روانشناس هایی که ماهر هستند.

دکتر رامین علوی نژاد روانشناس، گفت: «درمان می تواند یک تجربه اضطراب آور باشد. “اما شما این کار را با این امید و درک اینکه نتیجه می تواند ارزشش را داشته باشد انجام می دهید.”

در اادمه نکاتی برای دست یابی به بهترین روانشناس تهران ارائه خواهد شد.

مطمئن شوید که از روانشناس چه می خواهید

دکتر علوی نژاد می گوید: “شما اصلی ترین و جدایی ناپذیرترین بخش از روند بهبودی خود هستید.”

او گفت، بنابراین این به شما بستگی دارد که بفهمید چه کسی را به عنوان شریک در این فرآیند می خواهید انتخاب کنید.

در مورد مواردی که به کمک نیاز دارید کمی جستجو کنید. چه چیزی شما را به سمت درمان سوق می دهد: مسائل رایج عبارتند از افسردگی، اضطراب، روابط یا سازگاری با موقعیت جدید.

فکر می‌ کنید با چه نوع فردی راحت ‌تر هستید. کسی که هیچ چیزی در موردش نمی‌دانید یا کسی که در زمینه روانشناسی آموزش دیده و مشکلات شما را درک می‌کند.

به چه نوع رویکرد درمانی پاسخ می‌دهید؟ شاید شما چیزی شدیدتر و راه‌ حل‌ محور می‌خواهید. شاید فقط شکستن ننگ های فرهنگی و راحت بودن در مورد احساسات خود را یک پیروزی می دانید.

دکتر علوی نژاد می گوید: «تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر مدل‌های درمانی تقریباً به یک اندازه مؤثر هستند». بنابراین تفاوت‌های بین مراجعین مهم‌ تر است: ویژگی‌های فرد، اهداف خاصی که به دنبال آنها هستند.»

لازم نیست نسبت به همه انواع روان درمانی ها اطلاعات کاملی کسب کنید. اما لازم است که کمی در مورد انواع روان درمانی ها آگاه باشید. به عنوان مثال تفاوت درمان های کوتاه مدت و بلند مدت را بدانید. بسیاری از مردم به دنبال بهترین روانشناس تهران هستند زیرا برای سلامت روان خود اهمیت قائل هستند. بنابراین برای دستیابی به این مهم خودتان نیز وقت بگذارید و در مورد روانشناس کمی تحقیق کنید.

به تجربه مراجعین دکتر روانشناس منتخب خود توجه کنید

اگر در حال بررسی روان درمانی هستید و اهداف شما بازگرداندن یک رابطه، بهبودی پس از یک ضربه، سازگاری با مرحله جدید زندگی یا بهبود سلامت روانی خود است، پیدا کردن بهترین رواننشاس تهران یا شهر خود اولین مانعی است که باید از آن عبور کنید.

محققان دریافته ‌اند که ارتباط بین شما و روانشناس احتمالاً تأثیر زیادی بر رشد شما خواهد داشت. به همین دلیل مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید، سؤال بپرسید و به پاسخ های خود در جستجوی روانشناس مناسب توجه کنید.

اگر قصد دارید هزینه درمان را از طریق طرح بیمه خود پرداخت کنید، اولین قدم شما ممکن است سئوال در این زمینه باشد.

همچنین ایده خوبی است که بدانید آیا بودجه شما تعداد جلساتی را که می توانید در هر سال شرکت کنید محدود می کند و آیا استفاده از یک روانشناس متخصص بر هزینه های شما تأثیر می گذارد یا خیر.

از کسی که به او اعتماد دارید سئوال بپرسید

ارجاع از یک دوست، همکار یا دکتری که به او اعتماد دارید، راه دیگری برای یافتن روانشناسی است که ممکن است برای شما بهترین باشد.

در حالی که ارجاع نقطه خوبی برای شروع است، مهم است بدانید که ممکن است نیازها و اهداف متفاوتی نسبت به فردی که به شما توصیه می کند، در درمان خود داشته باشید.

بنابراین، یک روانشناس خوب برای یکی از شما ممکن است برای دیگری مفید نباشد.

از یک روانشناس آنلاین قابل اعتماد استفاده کنید

برخی از بهترین روانشناسان تهران پایگاه‌های اطلاعاتی به ‌روز و قابل جستجو و دارای مجوز را در وب سایت های خود ارائه می دهند.

جستجوی شما می تواند به سادگی تایپ کد پستی خود برای ایجاد لیستی از مشاوران در منطقه شما شروع شود. همچنین ممکن است بتوانید روانشناس آنلاین را نیز جستجو کنید، و مشاوره آنلاین روانشناسی دریافت کنید.

یکی از رایج ترین وب سایت های جستجوی آنلاین مورد استفاده عبارت است وب سایت دکتر رامین علوی نژاد به آدرس drraminalavi.com

کاوش کنید

جامعه نیز ممکن است منابعی برای کمک به یافتن روانشناس داشته باشد. اگر دانش آموز هستید، ممکن است مدرسه شما به یک دکتر روانشناس خوب معرفی کند.

اگر شاغل هستید، تیم منابع انسانی شما ممکن است فهرستی از بهترین روانشناسان تهران را از طریق یک برنامه به کارکنان ارائه دهد.

مشاوره خانواده یا رواندرمانی

هرچند این دو نوع درمان تفاوت های کمی در تئوری دارند، اما اهداف درمانی آنها می تواند کمی کتفاوت باشد. مشاوره خانواده یا خانواده درمانی مشکلات ارتباطی و مسئل درون خانوادگی را بیشتر مورد توجه قرار می دهد. یک مشاور خانواده خوب در تهران می تواند همه اعضاء یک خانواده را در یک جلسه ملاقات کرده و به مشکلات آنها رسیدگی کند.

گاهی اوقات موازی با جلسات مشاوره خانواده برنامه درمانی شمال جلسات انفرادی یکی از اعضاء خانواده نیز می شود.

با کلینیک هایی تماس بگیرید که به حوزه مشکلات شما رسیدگی می کنند

اگر به دنبال یک روانشناس برای کمک به یک مشکل خاص روانشناسی هستید، ممکن است مشاوران محلی را از طریق سیستم ارجاع شما را به یک دکتر روانشناس با تجربه ارجاع دهند.

اگر شغل شما منبع استرس و اضطراب است، ممکن است خود شما به طور مستقیم به روانشناس مراجعه کنید. در این صورت تناسب مشکل خود را با تخصص آن روانشناس بررسی کنید.

در روان درمانی عجول نباشید

چه چیزی را می خواهید از روانشناس به دست آورید؟ مطالعات نشان داده است که وقتی شما و روانشناس هر دو با هم در جهت اهداف یکسانی کار کنید، دیدگاه شما بهتر خواهد شد.

اگر فکر می‌کنید باید سریع به نتیجه برسید شاید دارودرمانی برای شما گزینه مناسبی باشد. اما بهتر است با ارائه دهنده دارو درباره عوارض جانبی صحبت کنید.

اگر شنیده اید که درمان های شناختی رفتاری از قبیل حساسیت زدایی منظم یا درمان های روانکاوی برای افراد مبتلا به بیماری شما موثر بوده است، بهتر است به دنبال یک روانشناس با پروانه اشتغال یا آموزش تخصصی در این رویکردهای درمانی باشید.

اگر می خواهید بخشی از یک شبکه حمایتی از افرادی باشید که تجربیات شما را درک می کنند، ممکن است بخواهید به دنبال درمانگری باشید که در گروه های حمایتی یا جلسات گروه درمانی مشارکت دارد.

اهداف شما ممکن است در کار با یک روانشناس تغییر کند. اشکالی ندارد که با روانشناس خود در مورد تغییر جهت برنامه درمانی خود با تکامل نیازهایتان صحبت کنید. اما در هر صورت بهتر است که صبور باشید.

5/5 - (8 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا