سلامت جنسی

نکات بهداشتی آقایان قبل و بعد از رابطه زناشویی

رعایت بهداشت جنسی در روابط زناشویی برای زوجین اهمیت بسیاری دارد، زوجین باید قبل و بعد از روابط زناشویی بهداشت جنسی را رعایت کنند تا ضمن داشتن لذت بیشتر از روابط زناشویی از بیماری‌ها و مشکلات احتمالی ناشی از روابط زناشویی جلوگیری کنند. در مقاله زیر به صورت جامع و کامل برای شما دوستان و مخاطبین گرامی شرح می‌دهیم که آقایان قبل و بعد از روابط زناشویی چه نوع بهداشت جنسی را باید رعایت نمایید.

بهداشت جنسی یعنی توانایی داشتن زندگی جنسی آگاهانه، لذت‌بخش و بی‌خطر که بر اساس بیان مثبت ویژگی‌های جنسی و احترام متقابل در روابط جنسی به وجود آمده باشد. در این صورت بهداشت جنسی نه‌تنها لذت‌بخش است بلکه ارتباطات و روابط بین فردی را نیز تقویت می‌کند.

بهداشت جنسی در آقایان

رعایت بهداشت پس از رابطه جنسی ازجمله نکات مهمی است که می‌بایست برای حفظ سلامت خود و همسرتان چه از لحاظ روانی و چه از لحاظ جسمی، مدنظر قرار داده شود. می‌توان گفت که مردان نسبت به زنان نقش پررنگ‌تری را در برقراری یک رابطه جنسی به عهده دارند؛ به همین سبب وظیفه بیشتری به عهده آنان خواهد بود؛ در آقایان بهداشت جنسی در مقایسه با خانم‌ها آسان تر و بهتر انجام می‌شود.

چون‌که ساختار دستگاه تناسلی مردان خارجی است و مثل زنان از قسمت‌های داخلی به صورت غدد و حفره برخوردار نیست. ازاین‌رو، می‌توان با رعایت نکات ساده‌ی بهداشتی، به رعایت بهداشت جنسی در آقایان پرداخت و پاکیزگی را حفظ نمود و هم موجب انتقال عفونت و بیماری به همسر خود نشد و همچنین از ابتلا به برخی بیماری‌های مقاربتی پیشگیری نمود. لذا رعایت بهداشت جنسی هم برای خود مرد ضروری است و هم برای حفظ سلامتی همسر اهمیت دارد.

همچنین بخوانید:  30 خوردنی که باعث افزایش میل جنسی می‌شوند

بهداشت جنسی آقایان قبل از رابطه زناشویی

برای آقایان لازم است که قبل از رابطه زناشویی با همسرشان بهداشت جنسی را رعایت کنند تا جذابیت زیادی برای همسرشان داشته باشند، آقایان قبل از رابطه زناشویی باید یک دوش کامل بگیرند و خودشان را خوشبو کنند. استفاده از صابون خوشبوکننده به همین دلیل اهمیت دارد. موهای زائد تناسلی باید حتماً تراشیده شود و سیستم‌های تناسلی را هم باید حتماً شستشو دهید.

بهداشت جنسی برای آقایان با شستشوی همه‌روزه آلت تناسلی بعد از دستشویی آغاز می‌شود که بهتر است آقایان بعد از هر بار ادرار کردن آلت تناسلی خود را بشورند و توجه داشته باشند که نواحی اطراف کلاهک و چین آلت تناسلی کاملاً شسته شود. درصورتی‌که اجابت مزاج داشتید، بهتر است با دستی که ناحیه مقعد را شسته‌اید، آلت تناسلی را نشورید و با دست دیگر آلت تناسلی را بشورید. در موقع حمام کردن کل نواحی آلت تناسلی را به صورت کامل بشورید و برای شستن آن از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کنید.

تراشیدن موهای زائد آلت تناسلی و زیر بغل برای رعایت بهداشت جنسی در آقایان بسیار مهم است، چراکه این نواحی منبع انباشت میکروب‌ها و باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌باشد که در صورت عدم رعایت بهداشت می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به برخی از بیماری‌های جنسی و مقاربتی باشد. همچنین رعایت این نکته برای تحریک و برانگیختگی همسرتان بسیار مهم است.

آقایان همچنین باید به لباس‌های زیر خود توجه داشته باشند و برای رعایت بهداشتی جنسی آن‌ها را زودبه‌زود عوض کنند و قبل از شروع به رابطه زناشویی از عطر و اودکلن استفاده کنید. همسرتان با عطر و اودکلن تازه‌تان ارتباط بهتری برقرار کند. بعد از رعایت تمام این مراحل، مغازله و معاشقه آغاز می‌شود.

همچنین بخوانید:  سردرد جنسی؛ علل، علائم، تشخیص و درمان آن

بهداشت جنسی آقایان بعد از رابطه زناشویی

رعایت بهداشت جنسی برای آقایان تنها قبل از رابطه جنسی ضروری نمی‌باشد، بلکه باید بعد از رابطه زناشویی هم آقایان به بهداشت جنسی توجه کنند و نکات بهداشتی را رعایت نمایند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای رعایت بهداشت جنسی به آقایان توصیه می‌شود، رفتن به دستشویی است بعد از رابطه زناشویی است. آقایان به رفتن به دستشویی بعد از رابطه جنسی و با ادرار کردن می‌توانند مجاری ادرار خود را تمیز کنند، چراکه ادرار این توانایی را دارد که در صورت وجود میکروب‌ها و باکتری‌ها که در اثر داشتن رابطه جنسی وارد، مجاری ادراری شده‌اند را از بی ببرد. البته لازم نیست بلافاصله این کار را انجام دهید؛ کمی به خود فرصت دهید کارهای مهم‌تری وجود دارند که در این زمان باید انجام دهید.

بعد از اتمام رابطه زناشویی، با انگشت دست خود منی باقی‌مانده در مجرای ادرار را خارج کنید، برای این کار می‌توانید به وسیله دو انگشت شصت و سبابه از انتهای آلت گرفته و به سمت نوک آلت بکشید تا هر آنچه از منی در آلت تناسلی باقی‌مانده است خارج شود، سپس با دستشویی رفتن و ادرار کردن مجرای ادرار خود را از منی پاک‌کنید.

دوش گرفتن بعد از رابطه جنسی هم برای آقایان توصیه می‌شود، بهتر است آقایان بعد از رابطه جنسی، دوش بگیرند و آلت تناسلی خود را با صابون و آب بشورند تا آلودگی‌های احتمالی بر روی آن از بین برود. بعد از حمام کردن حتماً نواحی مربوط به آلت تناسلی خود را خوب خشک‌کنید و سپس لباس زیر خود را بپوشید، خیس و تر ماندن ناحیه بیضه‌ها موجب ایجاد بوی نامطبوع در این نواحی می‌شود.

همچنین بخوانید:  رابطه از پشت(مقعدی) چه مضراتی دارد؟

برای از بین بردن بیماری‌های جنسی احتمالی که برخی از آقایان به علل مختلف دچار آن می‌شوند، علاوه بر تمیز کردن و شستن آلت تناسلی، توجه به تغذیه هم مؤثر است، ازاین‌رو، بعد از رابطه زناشویی از غذاهایی که حاوی پروبیوتیک هستند استفاده کنید، چراکه پروبیوتیک خاصیت آنتی باکتری دارد و می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌هایی که وارد مجرای ادرار شده‌اند را از بین ببرد.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
zoomlifگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا