مربا و ترشیجات

طرز تهیه ترشی چغندر قرمز (لبو) خوشمزه

مواد لازم ترشی چغندر قرمز:

  • چغندر قرمز: ۱ کیلو
  • سرکه: ۱ کیلو
  • گل پر: به مقدار لازم
  • فلفل سیاه نیم کوب: یک قاشق چایخوری
  • موسیر و سیر: ۵۰ گرم

طرز تهیه ترشی چغندر قرمز:

چغندرها را بشویید و روی آن را از گل و لای به وسیله برس پاک کنید. از آنجایی که چغندرها به دو صوت کم رنگ و پر رنگ موجود است، بهتر است برای تهیه ترشی از نوعی که پر رنگ تر است استفاده کنید. حال اگر آن نوع موجود نبود و یا کم بود می‌توانید چند عدد چغندر پخته پررنگ و یا خام رنده کرده، تا رنگ چغندرها تعادل پیدا کند.

چغندر را می‌توانید با آب سرد و یا سرکه بپزید اگر با آب پخته شود، رنگ آن خوش رنگ تر و شفاف تر می‌شود، اما دوام آن کمتر شده و سریعتر کپک خواهد زد. اگر چغندرها با سرکه پخته شود، رنگ آن تیره تر و زمان نگهداری آن بیشتر شده و احتمال کپک زدن آن کمتر می‌شود.

وقتی چغندرها کامل پختند، می‌توانید آنها را به صورت دلخواه برش زده و با اشکال مختلف در آورید. برای زیباتر شدن برش‌ها می‌توانید از قالب‌های شیرینی نیز استفاده کنید.

بعد از شکل دادن چغندرها را درون شیشه‌ای ریخته، به اندازه‌ای که به طور کامل سرکه روی چغندرها را بپوشاند، سرکه اضافه می‌کنیم. به ازای هر یک کیلو سرکه، یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید. مقدار نمک را بسته به ذائقه تان سرکه، می‌توانید کم یا زیاد کنید. لابه لای چغندرها مقداری گلپر، موسیر، سیر و فلفل قرار دهید. درب شیشه را محکم بسته و در یخچال نگهداری کنید.

مقاله پیشنهادی:  طرز تهیه ترشی ریز خانگی

از آنجایی که این ترشی نسبت به ترشی‌های دیگر حساس تر است. زود خراب می‌شود و طعم و رنگ خود را از دست می‌دهد، بهتر است همیشه در جای خنک نگهداری شود.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
wikibooks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا