گردشگری

مکان های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری فرانسه کدامند؟

فرانسه چیزی برای همه دارد که یکی از دلایل باقی ماندن آن در مقصد شماره یک جهانگردی در دنیا است. از تعطیلات کوتاه آخر هفته در شهر، در مکان‌هایی مانند پاریس، نیس یا بوردو، تا یک تعطیلات خانوادگی آرام در یک حومه شهر، یک یا دو هفته استراحت در کنار دریا، یا یک پیاده روی پرانرژی برخوردار است. کوهنوردی، کایاک سواری یا دوچرخه سواری. پاریس فقط مایه کیک است – پایتخت فرانسه و مطمئناً جالب‌ترین شهر در جهان. پاریس با موزه‌ها و بناهای تاریخی، بلوارهای زیبا و رودخانه سن، فرهنگ، رستوران‌ها و فضای بی نظیرش شهری است که می‌توانید یک هفته یا یک ماه یا یک سال از آن دیدن کنید و خسته نشوید.

جاذبه‌های گردشگری کشور فرانسه

فرانسه بسیار فراتر از پاریس است.

موزه‌ها و گالری‌های هنری فرانسه – که برخلاف تصور همگان در پاریس قرار ندارند – مجموعه ای باشکوه از آثار هنری و مصنوعات را ارائه می‌دهند و برای کسانی که از تعطیلات به عنوان فرصتی برای کشف میراث تاریخی اروپا استفاده می‌کنند، کلیساهای جامع فرانسه، قلعه‌های قرون وسطایی و هزاران اثر باستانی دیگر گنجینه ای است که در انتظار کشف است. برای تعطیلات، کلبه‌های لوار (در مرکز فرانسه) یک انتخاب آشکار است. در میان بسیاری از مکانهای تاریخی دیگر، کشف بقایای رومی Provence، شهرهای باستید قرون وسطایی در جنوب غربی، یا قلعه‌ها و غارهای Dordogne را در نظر بگیرید.

ساحل فرانسه

ساحل فرانسه

در ماه‌های جولای و آگوست، سواحل مدیترانه فرانسه بسیار پر از آب است. این مورد به ویژه در استراحتگاه‌های معروف پرووانس و ریویرا فرانسه صدق می‌کند. در مقابل، سواحل شنی طولانی لانگدوک فضای بیشتری برای پا ایجاد می‌کند. دور از استراحتگاه‌ها، بریتنی ساحل‌های خوب زیادی را شامل می‌شود، همراه با لذت جزر و مد و امواج خوب. یکی از بهترین زمان‌های سال برای سفر به فرانسه در، فصل پاییز است، مخصوصاً در جنوب این کشور.

پاریس (Paris)، شهر چراغ‌ها

پاریس یکی از محبوب‌ترین شهرهای جهان است.

پاریس (Paris)

پاریس پایتخت فرانسه است. پایتخت تاریخی، سیاسی و اقتصادی فرانسه با تنها 2.5 میلیون نفر جمعیت در قسمت شمالی فرانسه واقع شده است. خانه‌ی بناهای تاریخی مانند نوتردام، برج ایفل (320 متر)، باستیل، لوور و بسیاری دیگر.

هتل د کریلون (Hôtel de Crillon)

هتل د کریلون (Hôtel de Crillon)

کاخی که از سال 1758 بر یکی از معروف‌ترین میادین عمومی جهان سلطنت کرده است. این نماد لوکس فرانسوی که در ابتدا به درخواست لوئی پانزدهم توسط معمار آنژ-ژاک گابریل ساخته شد. این ساختمان از سال 1909، زمانی که برای اولین بار توسط معمار والتر-آندره Destailleur به هتل تبدیل شد، پذیرای مسافران است. قبل از بازگشایی، تیمی از معماران، دکوراتورها و صنعتگران فرانسوی در آخرین منازل خانه مشغول بودند و اطمینان حاصل کردند که هتل د کریلون جایگاه خود را به عنوان نماد برجسته هنر فرانسه در فرانسه به دست خواهد آورد. این هتل 5 جولای 2017 درهای خود را روی عموم باز کرد. کارکنان این هتل با این شعار “اشتیاق و آرزوی ما این است که ویژگی‌های فرهنگی پایتخت را به مسافران ارائه دهیم”، وعده می‌دهند که هر مهمان “یک تجربه منحصر به فرد” را در اینجا کسب خواهد کرد.

برج ایفل (Eiffel Tower)، بانوی آهنین

برج ایفل (Eiffel Tower)

اگرچه او در کاخ الیزه زندگی نمی‌کند، اما بدون شک اولین بانوی فرانسه است. فرش سبز باغ‌های تروکادرو، در ساحل رود سن، از سال 1889 محل زندگی وی است. اینجا جایی است که کل جهان به او ادای احترام می‌کنند. این بانوی آهنین چیزی جز برج ایفل با ارتفاع 300 متر از سطح زمین، برجسته‌ترین نماد پاریس و فرانسه نیست. همانطور که چشم خود را به برج ایفل می‌اندازید، آن در پاهای شما ایستاده است، و شما را به صعود دعوت می‌کند و رمز و رازهای آهنین آن را باز می‌کند. همانطور که شاعر، ژان کوکتو، آن را “زرافه زیبا در بند” نامید. دررستوران ژول ورن احساس ناامیدی عاشقانه ای دارید؟ عشق خود را بپذیرید، به عنوان شاهد خود، سرمایه عاشقانه را در پای خود دارید. شام برای دو نفر در رستوران ژول ورن چطور؟ خاطرات فراموش نشدنی را در ارتفاع 125 متری از زمین لذت ببرید. چند قدم دیگر، و در حال حاضر شما به بالا (طبقه سوم) رسیده‌اید. در فاصله 276 متری از زمین، می‌توانید ابرها را لمس کنید در حالی که از یک منظره 360 درجه از پایتخت لذت می‌برید. اگر آماده بازگشت به زمین نیستید، در طبقه اول، وسیع‌ترین طبقه از سه طبقه، معلق بمانید. سازنده برج معتقد است که این بانوی آهنین “نه تنها نشان دهنده‌ی هنر مهندسی مدرن، بلکه قرن صنعت و علمی است که ما در آن زندگی می‌کنیم”. کار ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه و پنج روز طول کشید. با این حال، پربازدیدترین بنای تاریخی در جهان یک ذره هم پیر نشده است. بین سال‌های 1985 و 1990، برج ایفل تحت چند تغییر شکل قرار گرفت. چهار آسانسور جدید به هر ستون اضافه شد و همچنین او ملبس به ردیفی زیبا از چراغ شد و این گونه تأیید کننده پاریس به عنوان شهر نور شد.

موزه لوور پاریس (Louvre)

موزه لوور پاریس (Louvre)

ساختمان لوور که در ساحل راست سن (منطقه 1) واقع شده است، برای اولین بار به عنوان قلعه ای قرون وسطایی با هدف محافظت از پایتخت فرانسه در زمان سلطنت فیلیپ آگوست (1202-1190) مورد استفاده قرار گرفت. در نیمه دوم قرن چهاردهم، شارل پنجم هدف ساختمان را تغییر داد تا محل اقامت پادشاهان فرانسه شود (برای حدود 700 سال). این کاخ در سال 1793 به موزه تبدیل شد، از آن زمان کاخ لوور هزاران اثر هنری، به نمایندگی از تمدن‌های گذشته را در خود جای داده است. سالانه نزدیک به 9 میلیون بازدید کننده از آن بازدید می‌کنند.

جهان باستان، غرب و اسلام

موزه لوور اقلامی از فرهنگ‌های باستان (شرقی، مصری، یونانی، اتروسکی و رومی) و همچنین تمدن‌های غربی و اسلامی را در خود جای داده است که در یک دوره تقریباً 5000 ساله قرار دارد. حداقل 3 روز طول می‌کشد تا همه آنچه لوور ارائه می‌دهد را تجربه کنید.

کلیسای جامع استراسبورگ (Strasbourg Cathedral)

کلیسای جامع استراسبورگ (Strasbourg Cathedral)

کلیسای جامع استراسبورگ چیزی کمتر از یک شاهکار هنر گوتیک نیست. ویکتور هوگو از آن به عنوان “شگفتی سبک و ظریف” یاد کرد، این کلیسای جامع بیش از هزار سال قدمت دارد و در طول قرن‌ها در بالای یک معبد قدیمی رومی ساخته شده است، که سردابه آن هنوز باقی مانده است. سنگ تراش‌ها و صنعت گرانی که بنای ساختمان را تا آخرین جزئیات تزئین می‌کردند، یک سری رازها و رمزهارا پشت سر گذاشتند، اما چشمگیرترین آن‌ها، ساعت نجومی است.

سنگ‌های ایستاده مگالیتیک کارناک (Carnac Megalithic Standing Stones)

سنگ‌های ایستاده مگالیتیک کارناک (Carnac Megalithic Standing Stones)سنگ های ایستاده در فرانسه

در حوالی روستای کارناک، تجمع بیش از 3000 سنگ ایستاده مگالیتیکی باقی مانده است زیرا هزاران سال پیش جمعیت قبل از سلتیک بریتانی آن‌ها را بنا نهاد. مجموعه از هر دو سنگ منفرد (منهیر) و خوشه‌های جذاب (دولمن) تشکیل شده است. بزرگ‌ترین این تراز را 12 ردیف سنگ همگرا تشکیل می‌دهد که در انتهای آن یک کیلومتر از یک کیلومتر کشیده شده است. بزرگ‌ترین سنگ‌های آن در غرب و کوچک‌ترین در شرق واقع شده است. می‌پرسید هدف چنین سنگ‌هایی چه می‌تواند باشد؟ حقیقت این است که هیچ کس نمی‌داند. افسانه محلی ادعا می‌کند که جادوگر مرلین یک بار یک لشکر رومی را که از طریق کارناک رد می‌شد به سنگ تبدیل کرده و در آنجا رها کرده است. مورخان و دانشمندان نظریه پردازی کرده‌اند که سنگ‌ها به عنوان تقویم عمل می‌کنند و فصول و ماه را ردیابی می‌کنند. استفاده واقعی آن‌ها ناشناخته باقی مانده است، اما این رمز و رازها قطعاً چیزی به تجربه بازدید اضافه می‌کند.

غارهای لاسکو (Lascaux Caves)

غارهای لاسکو (Lascaux Caves)

غارهای لاسکو که توسط یک نوجوان فرانسوی و دوستان جوان او کشف شد، شامل بیش از شش صد نقاشی از حیوانات از دوران پارینه سنگی فوقانی است. نقاشی‌هایی که دیواره‌ها و سقف‌های غار را پوشانده‌اند، به طور تقریبی 17000 سال قدمت دارند. لاسکو پس از جنگ جهانی دوم برای عموم مردم باز شد، اما با افزایش تعداد بازدیدکنندگان به حدود 1500 نفر در روز، مقادیر زیادی از دی اکسید کربن که توسط نفس انسان ترشح می‌شود، باعث آسیب دیدن این هنر شد. بنابراین، غار اصلی Lascaux در سال 1963 بسته شد و اکنون فقط سالانه فقط برای تعداد کمی از دانشمندان و متخصصان این حوزه قابل دسترسی هستند. در عوض از بازدیدکنندگان دعوت می‌شود که ماکت غارها را که در نزدیکی آن قرار دارند کاوش کنند، زیرا تا آخرین جزئیات بازسازی شده است. راهنماهای حرفه ای چندین بار در روز گروه‌های بازدید کننده را در تورهای گردشگری همراهی می‌کنند و به سؤالات آن‌ها پاسخ می‌دهند.

قبرستان Père Lachaise

قبرستان Père Lachaise

این گورستان هم بزرگ‌ترین پارک و هم بزرگ‌ترین قبرستان پاریس است. سال 1804 تأسیس شد و از آن زمان در 44 هکتار زمین گسترش یافته است. این محوطه‌ها 70،000 قطعه دفن شده مشخص را در خود جای داده است.

همانطور که در پیچ و خم ظاهراً بی پایان این قبرستان از گورهای گوتیک گرفته تا اتاق‌های هاوسمن و مقبره‌های باستانی گشت می‌زنید، به بیش از یک نام قابل شناسایی برخورد خواهید کردبه عنوان مثال: Honoré de Balzac، Guillaume Apollinaire، Fédéricen Chopen، Colette، Jean-François Champollion، Jean de La Fontaine، Molière، Yves Montand، Simone Signoret، Jim Morrison، Alfred de Musset، Edith Piaf، Camille Pissarro و Oscar Wilde را می‌توان نام برد.

کلیسای مونت سن میشل

کلیسای مونت سن میشلکلیسای مونت سن میشل در فرانسه

کلیسای بالای Mont-Saint-Michel از اوایل قرن 8 ساخته شده است، و اگر از افراد مناسب بپرسید آن‌ها به شما خواهند گفت که این امر به دستور خود فرشته مایکل بوده است. در طول سال‌های پس از ساخت آن، ساختمان‌ها و خیابان‌های دیگر در کنار آن از شیب‌های کوهستانی بالا رفتند تا اینکه مونت سنت میشل سرانجام به شهری کوچک تبدیل شد و بعداً به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد. این مکان برای قرن‌ها یک مقصد مهم زیارتی بوده است. این کلیسا در خلیجی قرار دارد که بریتنی و نرماندی با هم ادغام می‌شوند وبه نظر می‌رسد در روزهای جزر و مد آزاد است.

باغ لوکزامبورگ (Luxembourg Garden)

باغ لوکزامبورگباغ لوکزامبورگ در فرانسه

درختان برجسته شاه بلوط، استخری گسترده که کودکان (و نوجوانان و بزرگسالان) قایق‌های بادبانی اسباب بازی را شناور می‌کنند و نیمکت‌های زیادی برای نشستن در میان گل‌های سرسبز و مجسمه‌های زیبا، باغ لوکزامبورگ را به محبوب‌ترین پارک شهر تبدیل کرده است. با وجود تعداد بازدیدکنندگان، باغ لوکزامبورگ به ندرت شلوغ به نظر می‌رسد زیرا 60 هکتار آن به مناطق متمایز تقسیم شده است.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
franceabout-francefrance-pub

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا