گردشگری

جاذبه های دیدنی و گردشگری کشور هند

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به معرفی جاذبه های دیدنی و گردشگری کشور هند میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

هندوستان عمدتاً در شبه جزیره ای وسیع در جنوب آسیا واقع شده و توسط دریای عرب و خلیج بنگال احاطه شده است. در شمال، با کشورهایی از جمله پاکستان، نپال، بنگلادش و چین همسایه است. جغرافیای متنوع آن شامل یک منطقه فلات در جنوب، دشت‌های هموار در امتداد رودخانه گنگ و رشته کوه هیمالیا در شمال است.

 • هند هفتمین کشور بزرگ در جهان می‌باشد.
 • هند یکی از قدیمی‌ترین کشورها در جهان است.
 • هندی‌ها از صمیمی‌ترین مردم جهان هستند.

آن‌ها همیشه از گفتگوی لذت بخش با خارجی‌ها هیجان زده می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهد تا با فرهنگ رنگارنگ هند بیشتر آشنا شوید.

زبان

در هند بیش از 19،500 زبان یا گویش به عنوان زبان مادری وجوددارد.

قانون اساسی هند 22 زبان مختلف را در این کشور رواج داده است که از آن‌ها زبان هندی زبان رسمی است و در بیشتر شهرهای هند صحبت می‌شود. به غیر از این 22 زبان، صدها گویش وجود دارد که به ماهیت چند زبانه کشور می‌افزایند.

فرهنگ

فرهنگ هند مانند جغرافیای وسیع آن متفاوت است. مردم به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، لباس‌های متفاوتی می‌پوشند، پیرو آیین‌های مختلف هستند، غذاهای مختلف می‌خورند اما خوی یکسانی دارند. بنابراین خواه یک موقعیت شادی آور باشد یا یک لحظه غم و اندوه، مردم با تمام وجود شرکت می‌کنند، احساس خوشبختی یا درد می‌کنند. یک جشنواره یا یک جشن هرگز محدود به یک خانواده یا خانه نمی‌شود. کل جامعه یا محله در ایجاد نشاط در یک مناسبت نقش دارند. به همین ترتیب، یک عروسی هندی جشن اتحاد است، نه تنها عروس و داماد، بلکه همچنین دو خانواده، شاید فرهنگ‌ها یا دین نیز! به همین ترتیب، در زمان غم و اندوه، همسایگان و دوستان در کاهش غم و اندوه نقش مهمی دارند.

پول

هند از روپیه هند (INR) استفاده می‌کند. کارت‌های بانکی و کارت‌های اعتباری بین المللی در بسیاری از نقاط پذیرفته می‌شوند، اما بیشتر هندی‌ها پول نقد را ترجیح می‌دهند.

حقایقی عحیب از کشور هندوستان

 • هند در 100000 سال گذشته خود هرگز به هیچ کشوری حمله نکرده است.
 • وقتی بیش از 5000 سال پیش بسیاری از فرهنگ‌ها فقط ساکنان جنگل ها بودند، هندی‌ها فرهنگ هاراپان را در دره سیندو (تمدن دره سند) ایجاد کردند.
 • نام ‘هند’ از رود سند گرفته شده است، دره‌های اطراف آن محل زندگی مهاجران اولیه بوده است. پرستندگان آریایی از رود سند به عنوان Sindhu یاد می‌کردند.
 • مهاجمان ایرانی آن را به هندو تبدیل کردند. نام ‘هندوستان’ ترکیبی از سیندو و هندو است و بنابراین به سرزمین هندوها اشاره دارد.
 • شطرنج در هند اختراع شد.
 • جبر، مثلثات و حساب دیفرانسیل و انتگرال مطالعاتی هستند که از هندوستان آغاز شده‌اند.
 • “سیستم ارزش مکانی” و “سیستم اعشاری” در هند در سال 100 پیش از میلاد توسعه داده شدند.
 • هند بزرگ‌ترین دموکراسی در جهان، هفتمین کشور بزرگ جهان و یکی از باستانی‌ترین تمدن‌ها است.
 • هند بیشترین تعداد دفاتر پست در جهان را دارد.
 • بزرگ‌ترین کارفرما در هند راه آهن هند است که بیش از یک میلیون نفر مشغول به کار هستند.
 • اولین دانشگاه جهان در 700 سال قبل از میلاد در تاکشیلا تأسیس شد.
 • آیورودا اولین مدرسه پزشکی است که بشر شناخته شده است.
 • هند تا زمان حاکمیت انگلیس در اوایل قرن هفدهم یکی از ثروتمندترین کشورها بود.
 • Art Navigation & Navigating بیش از 6000 سال پیش در رودخانه سند متولد شد. کلمه Navigation از کلمه سانسکریت ‘NAVGATIH’ گرفته شده است. کلمه نیروی دریایی نیز از کلمه سانسکریت ‘Nou’ گرفته شده است.
 • مقدار “pi” ابتدا توسط ریاضی دان هندی بودائیانا محاسبه شد و وی مفهوم آن چه را که به عنوان قضیه فیثاغورث معروف است توضیح داد. او این موضوع را در قرن 6، خیلی قبل از ریاضی دانان اروپایی کشف کرد.
 • هند تا سال 1896 تنها منبع الماس در جهان بود.
 • پل بیلی بلندترین پل جهان است. در دره لاداخ بین رودهای دراس و سورو در کوه‌های هیمالیا واقع شده است که به وسیله ارتش هند در آگوست 1982 ساخته شد.
 • استفاده از بی هوشی در طب باستان هند بسیار مشهور بود. دانش دقیق آناتومی، جنین شناسی، هضم، متابولیسم، فیزیولوژی، علت شناسی، ژنتیک و ایمنی نیز در بسیاری از متون هند باستان یافت می‌شود.
 • هند به 90 کشور نرم افزار صادر می‌کند.
 • 25٪ از جمعیت جهان چهار آیین متولد هند – هندوئیسم، بودیسم، جینیسم و سیک را دنبال می‌کنند.
 • اسلام دومین دین بزرگ هند و جهان است.
 • 300،000 مسجد فعال در هند وجود دارد که بیش از هر کشور دیگر از جمله کشورهای اسلامی است.
 • قدیمی‌ترین کلیسا هند در شهر کوچین است.
 • یهودیان و مسیحیان از سال 200 پیش از میلاد تا به امروزبه طور مداوم در هند زندگی می‌کنند.
 • بزرگ‌ترین بنای مذهبی جهان آنگکور وات، معبدی هندو در کامبوج است که در پایان قرن یازدهم ساخته شده است.
 • معبد ویشنو در شهر تیروپاتی ساخته شده در قرن دهم، بزرگ‌ترین مقصد زیارتی مذهبی در جهان است. بزرگ تر از روم یا مکه، به طور متوسط 30،000 بازدید کننده روزانه 6 میلیون دلار آمریکا به معبد کمک می‌کنند.
 • آیین سیک از شهر مقدس آمریتسار در پنجاب آغاز شد. این شهر که به خاطر معبد طلایی مشهور است، در سال 1577 تأسیس شد.
 • هنرهای رزمی ابتدا در هند ایجاد شد و بعداً توسط مبلغان بودایی به آسیا گسترش یافت.
 • یوگا ریشه در هند دارد و بیش از 5000 سال وجود داشته است.
 • گفته می‌شود شامپو در سال 1800 میلادی در هند به وجود آمده است. “شامپو” اولین بار توسط بازرگانان استعمار اولیه که به هند و همراه با ماساژ بدن مراجعه کرده بودند، کشف شد و با نام “شامپینگ” به اروپا بازگردانده شد.
 • هند با داشتن 1،210،193،422 نفر جمعیت در سرشماری عمومی در 1 مارس 2011، بوم رنگارنگی است كه تلفیقی بی نظیر از گروه‌های قومی را نشان می‌دهد كه فرهنگ‌ها و آیین‌های مختلف را به نمایش می‌گذارند. در واقع این منحصر به فرد بودن در قومیت کشور عاملی است که باعث تفاوت آن با سایر ملل می‌شود.
 • اولین زن آسیایی که برنده مسابقه زیباترین زن جهانی شده از هند است. ریتا فاریا پاول، متولد 1943 در بمبئی، مدل و پزشک است و در سال 1966 عنوان زیبایی را از آن خود کرد.

بالیوود

بالیوود هندی با بیش از هزار فیلم در سال بزرگ‌ترین تولید کننده فیلم در جهان است. بالیوود فقط در هند محبوب نیست، در بسیاری از کشورهای آسیایی و خاورمیانه حتی از همتای آمریکایی خود نیز اهمیت بیشتری دارد. یک قسمت اغلب تکراری در فیلم‌های بالیوود، موسیقی هندی است که برای رقص محبوب است.

طبیعت

برای هزاران سال، از ابتدای تکوین آیین هندو، احترام به حیوانات بخشی مهم از اعتقادات هند بوده است. به طور خاص گاوها مقدس هستند و به آن‌ها آسیبی نمی‌رسد. حتی مجاز به گشت و گذار در خیابان‌های شهر هستند که این امر اغلب باعث ایجاد ترافیک می‌شود!

مناطق متنوع آب و هوایی هند حدود 65000 گونه جانوری از جمله فیل، مار پیتون، دلفین رودخانه ای و کرگدن و 12000 نوع گیاه گل دهنده را پشتیبانی می‌کند.

دست نیافتنی‌ترین حیوان پلنگ برفی است که در هند یافت می‌شود.

هندوستان تنها کشور در جهان است که هم شیر دارد و هم ببر و همچنین بهشت تماشاگران پرندگان است.

جشنواره‌ها

هند سرزمین جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هاست.

در هند بیش از هر جای دیگر جهان جشنواره برگزار می‌شود مثلاً بعضی از مردم فصول سال، برداشت محصول، باران‌ها یا ماه کامل زا جشن می‌گیرند. برخی دیگر مناسبت‌های مذهبی، تولد موجودات الهی و مقدسین یا ظهور سال نو را جشن می‌گیرند.

تعدادی از این جشنواره‌ها در بیشتر مناطق هند مشترک است. با این حال، این جشن‌ها ممکن است در مناطق مختلف کشور با نام‌های مختلف خوانده شوند یا به شکل دیگری جشن گرفته شوند.

در زیر به معرفی معروف‌ترین جشنواره‌های هند می‌پردازیم.

جشن جانمشتامی (Janmashtami)

جشن جانمشتامی (Janmashtami) در هندوستانجشن جانمشتامی (Janmashtami) در هندوستان

لرد ویشنو در تجسم انسانی خود به عنوان کریشنا در سالگرد تولد خود در جشنواره جانمشتامی فراخوانده می‌شود. این جشنواره هندوها در هشتمین روز از دو هفته تاریک در ماه اسراوانا (ژوئیه-آگوست) در هند با ارادت فراوان برگزار می‌شود.

طبق اساطیر هندو، کریشنا برای نابودی شیطان ماتورا، پادشاه کانسا، برادر مادر فاضل خود، دیواکی به دنیا آمد.

زن و مرد به مناسبت جانمشتامی روزه می‌گیرند و نماز می‌خوانند. معابد و خانه ها را به زیبایی تزئین و روشن می‌کنند.

جشن کریسمس

جشن کریسمس در هندوستان

کریسمس از کلمه Cristes maesse یا ‘توده مسیح’ سرچشمه می‌گیرد. اولین کریسمس حدود سال 336 میلادی تخمین زده می‌شود. در رم.

این جشن در 25 دسامبر در سراسر جهان برای بزرگداشت تولد عیسی مسیح، پیامبرخدا برگزار می‌شود. این جشنواره به عنوان یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های مسیحی شناخته می‌شود.

مردم از این خانه به آن خانه می‌روند و پیام عشق و برادری را تبلیغ می‌کنند. مردم خانه‌های خود را با درختان کریسمس تزئین می‌کنند.

برخی از کلیساهای معروف در هندوستان به ویژه در گوا وجود دارد، که در آن جاکریسمس با شور و شوق زیادی برگزار می‌شود.

بیشتر این کلیساها در زمان رژیم پرتغال و انگلیس در هند تأسیس شدند.

جشن دیپاوالی یا دیوالی (Deepawali یا Diwali)

جشن دیپاوالی یا دیوالی (Deepawali یا Diwali) در هندجشن دیپاوالی یا دیوالی (Deepawali یا Diwali) در هند

Deepawali یا Diwali، جشنواره ای از چراغ‌ها، نماد پیروزی عدالت و از بین بردن تاریکی معنوی است. کلمه “Deepawali” در لغت به معنای ردیف‌های دیه (لامپ‌های سفالی) است. این یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌ها در تقویم هندوها است. این جشن در پانزدهمین روز Kartika (اکتبر / نوامبر) جشن گرفته می‌شود. این جشنواره پس از اتمام 14 سال تبعید، یادآور بازگشت لرد راما به پادشاهی خود آیودیا است.

دیوالی زیباترین جشنواره بین المللی هند، جشن نور است. خیابان‌ها با ردیف چراغ‌های سفالی روشن شده و خانه‌ها با رنگ و شمع تزئین شده‌اند. این جشنواره با لباس‌های جدید، ترقه‌های دیدنی و انواع شیرینی‌ها در جمع خانواده و دوستان جشن گرفته می‌شود. این همه روشنایی و آتش بازی، شادی و جشن، نشان دهنده پیروزی نیروهای الهی بر افراد شرور است.

الهه لاکشمی (همسر ویشنو) که نماد ثروت و شکوفایی است نیز در این روز پرستش می‌شود. در بنگال غربی، این جشنواره به عنوان Kali Puja جشن گرفته می‌شود، و Kali، همسر شیوا، به مناسبت Diwali پرستش می‌شود.

جاذبه های گردشگری کشور هند

هند با بیش از 30،000 سال تاریخ، زادگاه بسیاری از فرهنگ‌ها و آیین‌ها است و این کشور را به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل کرده است.

1- قلعه سرخ (Red Fort)، دهلی

قلعه سرخ (Red Fort) در کشور هندقلعه سرخ (Red Fort) در کشور هند

قلعه سرخ در سال 1648 به عنوان {شاه جهان آباد} تأسیس شد و به عنوان پایتخت امپراتوری مغول در هند شناخته می‌شود. بنای آن به شاه جهان نسبت داده می‌شود که تاج محل معروف را نیز در آگرا ساخت و همچنین به نام کوئلا مبارک معروف بود و نزدیک به 20 دهه محل اقامت خانواده امپراطوری مغول بود.

2- تاج محل (Taj Mahal)، آگرا از جاذبه های گردشگری کشور هند

تاج محل (Taj Mahal) هندوستانتاج محل (Taj Mahal) هندوستان

نام تاج محل، به ‘کاخ تاج’ ترجمه می‌شود و یکی از مشهورترین و شگفت انگیزترین بناهای هند است. تاج محل واقع در شهر آگرا، در واقع مقبره ای است که برای نگهداری جسد ممتاز محل، همسر شاه جهان امپراطور مغول ساخته شده است. این ساختمان به دلیل استفاده گسترده از سنگ مرمر سفید مشهور است.

3- دریاچه پانگونگ (Pangong)، لاداخ

دریاچه پانگونگ (Pangong) در هندوستاندریاچه پانگونگ (Pangong) در هندوستان

دریاچه پانگونگ (Pangong) با قرارگیری بین هند و تبت، یک دریاچه جذاب آب شور است که در هیمالیا در لاداخ واقع شده است. از طریق گذرگاه دیدنی Changla می‌توانید با ماشین 4-5 ساعت رانندگی به دریاچه برسید. پانگونگ تسو به دلیل خواب آور بودن آب‌های آبی و گله‌های پرندگان مهاجر مشهور است که در اینجا قابل مشاهده است.

4- دره گل‌ها، ناینیتال (Nainital) از جاذبه های دیدنی کشور هند

دره گل‌ها در کشورهنددره گل‌ها در کشور هند

همانطور که از نام آن مشخص است، دره گل‌ها به دلیل تنوع گسترده درختچه‌های گل دار آلپ واقع در غرب هیمالیا شناخته شده است. این مکان بخشی از بزرگ‌ترین ذخیره گاه زیست کره Nanda Devi در Nainital، Uttarakhand است. این دره از اکتبر تا مارس پوشیده از برف است، اما با رسیدن تابستان، این دره به یک دشت از گل‌های رنگارنگ تبدیل می‌شود.

5- چارمینار (Charminar)، حیدرآباد

چارمینار (Charminar) در کشور هندچارمینار (Charminar) در کشور هند

Charminar یا 4 مناره یک بنای تاریخی است که توسط سلسله {قوطب شاهی} در اواخر قرن شانزدهم ساخته شده است.

محمدقلی قوطب شاه كه حاكم گلكوندا بود، بنای یادبود را به مناسبت بزرگ داشت تأسیس شهر حیدرآباد، ایجاد کرد.

در طبقه دوم این بنا مسجدی نیز در خود جای داده است که این نیز از آثار برجسته معماری قرون وسطایی است.

6- معبد طلایی (Golden Temple)، آمریتسار از جاذبه های گردشگری کشور هند

معبد طلایی (Golden Temple) در هندمعبد طلایی (Golden Temple) در هند

معبد طلایی با نام رسمی خود Harmandir Sahib معروف است، یکی از معروف‌ترین پرستش گاه‌های جامعه سیک ها در هند است.

هارمندیر صاحب که در شهر زائر آمریتسار در ایالت پنجاب واقع شده است، به دلیل نمای طلاکاری شده و معماری نفیس که یکی از انواع دیگر مکان‌های مذهبی هند است، مشهور است.

7- غارهای آژانتا و الورا (Ajanta & Ellora)، اورنگ آباد

غارهای آژانتا و الورا (Ajanta & Ellora) در هندوستانغارهای آژانتا و الورا (Ajanta & Ellora) در هندوستان

غارهای آژانتا و الورا در اورنگ آباد غارهای بودایی صخره ای هستند که قدمت آن‌ها به قرن 2 قبل از میلاد تا 800 میلادی باز می‌گردد. غارهای آژانتا عمدتاً از بناهای سنگی که به سنت‌های بودایی باستان اختصاص یافته‌اند تشکیل شده است، در حالی که غار الورا شامل بناهای هندو، بودایی و جائین است که در زمان امپراتوری رشتراکوتا ساخته شده‌اند.

8- شهر بندری بمبئی (Mumbai) از جاذبه های دیدنی کشور هند

شهر بمبئی در هندوستانشهر بمبئی در هندوستان

شهر بندری بمبئی قبل از واگذاری آن به انگلیسی‌ها، گروهی متشکل از 7 جزیره بود که از اواخر قرن هجدهم از طریق احیای زمین به یک خشکی متصل شدند. از آن زمان پس از ساخت کانال سوئز، این شهر به عنوان یک شهر بندری بزرگ در هند توسعه یافت. این شهر قدیمی به دلیل معماری تاریخی و جاذبه‌های مختلف گردشگری در بمبئی شهرت دارد.

9- معبد آکشاردام (Akshardham)، دهلی

معبد Akshardham در کشور هندمعبد Akshardham در کشور هند

معبد آكشاردام در دهلی در سال 2005 افتتاح شده که به عنوان یكی از معابد بزرگ هندو در هند شناخته می‌شود.

10- مسجد جامع گاما (Jama)، دهلی از جاذبه های توریستی کشور هند

مسجد جامع (Jama) در هندوستانمسجد جامع (Jama) در هندوستان

جامع مسجد که به طور رسمی به عنوان “مسجد جهان-نوما” شناخته می‌شود، توسط شاه جهان امپراطور مغول در اواسط قرن 17 ساخته شد. این مسجد به سبک هندو و اسلامی به گونه‌ی باشکوهی عمدتاً با ماسه سنگ قرمز و مرمر ساخته شده است.

جاما مسجد دارای سه دروازه، 2 مناره و چهار برج است.

11-گوا قدیمی (Goa)، گوا

Goa

شهر گوای قدیمی در منطقه گوا شمالی واقع شده است.

گوا شهری تاریخی است که تا قرن هجدهم مقر پرتغالی‌ها در هندوستان بود. این شهر همچنین به دلیل معماری منحصر به فرد به سبک باروک و کلیساهای مختلف، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

12-آب‌های پشتی (Backwater)، کرالا (Kerala)

Backwater در هندوستانBackwater در هندوستان

Backwater های کرالا اساساً گروهی از 5 تالاب است که توسط کانال‌های طبیعی و ساخته شده توسط بشر به یکدیگر متصل می‌شوند.

این آب راه‌ها عمدتاً در زمان‌های قدیم برای تجارت مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند و به دلیل زیبایی منظره و تنوع زیادی از گیاهان، جانوران و حیوانات دریایی مورد توجه گردشگران می‌باشد.

13- کساریا استوپا (Kesaria Stupa) از جاذبه های گردشگری کشور هند

کساریا استوپا (Kesaria Stupa) در هندوستانکساریا استوپا (Kesaria Stupa) در هندوستان

کساریا استوپا که در بیهار واقع شده است، یکی از بزرگ‌ترین استوپاهای بودایی است در جهان است. این بنا در حدود قرن 2 تا 7 میلادی ساخته شده است و بیش از 300 فوت ارتفاع دارد.

استوپا همچنین توسط لرد بودا مورد بازدید قرار می‌گرفت و همچنین در نوشته‌های مسافر چینی هیون تسانگ که اهمیت تاریخی آن را نشان می‌دهد، ذکر شده است.

14- پارک ملی کازیرانگا (Kaziranga)

Kaziranga

پارک ملی کازیرانگا یکی از میراث جهانی یونسکو است و به عنوان یکی از آخرین دژهای کرگدن تک شاخ شناخته شده است.

15- صومعه تاوانگ (Tawang)

صومعه تاوانگ (Tawang) در کشور هندصومعه تاوانگ (Tawang) در کشور هند

صومعه تاوانگ که به عنوان بزرگ‌ترین صومعه هند شناخته می‌شود، در قرن هفدهم میلادی و به دستور پنجمین دالایی لاما از فرقه بودایی تبتی ساخته شد. این ساختمان در ارتفاعی 3000 متری از سطح دریا واقع شده است و به خاطر چشم اندازهای دیدنی و معماری قابل توجه آن مشهور است.

16- تیروپاتی (Tirupati) از جاذبه های گردشگری کشور هند

معبد تیروپاتی (Tirupati) در هندوستانمعبد تیروپاتی (Tirupati) در هندوستان

تیروپاتی که به لرد ونکاتشوارا، نوعی خدای هندو لرد ویشنو اختصاص دارد، به عنوان غنی‌ترین معبد هندو در جهان شناخته می‌شود و به دلیل معماری قابل توجه دراویدی معروف است. این معبد همچنین در بالای تپه تیرومالا در ارتفاع 853 متری از سطح دریا واقع شده است.

17- جزایر Havelock

جزایر Havelock در هندجزایر Havelock در هند

جزایر Havelock در اندامان و در فاصله 57 کیلومتری از بندر بلر واقع شده‌اند. این جزیره یکی از بزرگ‌ترین جزایر آندامان است و به خاطر سواحل نفیس و ماسه‌های سفیدش معروف است.

18- غارهای فیل، بمبئی

غارهای فیل در کشور هندغارهای فیل در کشور هند

غارهای Elephanta در جزیره Elephanta و در فاصله 11 کیلومتری از اسکله Apollo در بمبئی واقع شده‌اند. این غارها که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند، به دلیل داشتن معابد قدیمی که به سنت‌های هندو و بودایی اختصاص داده شده‌اند، مشهور هستند.

20- معبد میناکشی امان، مادورای

معبد Meenakshi Amman در کشور هندمعبد Meenakshi Amman در کشور هند

معبد Meenakshi Amman در مادورایی که به خدایان هندو Parvati و Lord Shiva اختصاص دارد، یک معبد معمولی به سبک دراویدی است، با یک گپورام برجسته که تقریباً به 50 متر ارتفاع می‌رسد. ساختار فعلی در قرن 17 ساخته شده است، اگرچه این معبد از دوران باستان وجود داشته است.

21- معبد خورشید (Sun Konark) از جاذبه های توریستی کشور هند

معبد خورشید (Sun Konark) در کشور هندمعبد خورشید (Sun Konark) در کشور هند

معبد خورشید Konark در طول قرن 13 توسط پادشاهان سلسله گانگای شرقی ساخته شده است. این معبد که به دلیل معماری و قدمت قابل توجه خود مشهور است، با تراشیدن تخته سنگ‌های بزرگ ساخته شده و شبیه ارابه سنگی بزرگ است. این مکان همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است

22- رانی کی واو (Rani Ki Vav)، پاتان

رانی کی واو (Rani Ki Vav) در هندوستانرانی کی واو (Rani Ki Vav) در هندوستان

رانی کی واو در پاتان که توسط پادشاه سلسله سولانکی در گجرات ساخته شده است، یک چاه سنگی است که به دلیل کنده کاری‌ها و معماری‌های پیچیده‌اش مشهور است. ساخت این مکان به قرن یازدهم میلادی برمی گردد و یکی از بزرگ‌ترین چاه‌های پلکانی در هند است.

23- معبد چاتوربوج (Chaturbhuj Orchha) از جاذبه های گردشگری کشور هند

معبد چاتوربوج (Chaturbhuj Orchha) در کشور هندمعبد چاتوربوج (Chaturbhuj Orchha) در کشور هند

معبد چاتوربوج اورچا به دلیل معماری قابل توجه با گل دسته‌های بلند معروف است که جلوه ای چشمگیر به آن می‌دهد. فضای داخلی و خارجی نیز به طور گسترده با نقش‌های سنگی که گل‌ها، گل برگ‌ها و الگوهای هندسی را به تصویر می‌کشد، تزئین شده است.

این معبد در حدود قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است.

24- غارهای بورا (Borra)، ویشاخاپاتنام

غارهای بورا (Borra) در کشور هندغارهای بورا (Borra) در کشور هند

غارهای بورا در ویشاخاپاتنام بدون شک عمیق‌ترین غار هند است که تا عمق 80 متری می‌رود. غارها به دلیل وجود سنگ آهک در دیواره‌ها، پوشیده از استالاگمیت و استالاکتیت هستند.

25- ریج (Ridge)، شیملا از جاذبه های گردشگری کشور هند

ریج (Ridge) در کشور هندوستانریج (Ridge) در کشور هندوستان

اگر در سفر خود به شهر دلربا شیملا هستید، پس باید از ” Ridge” دیدن کنید. این مکان یک منطقه باز بزرگ است که در مرکز شیملا واقع شده است و قلب تمام فعالیت‌های تجاری و گردشگری آن است و چندین مکان دیدنی در شیملا را به هم متصل می‌کند.

26- کاخ میسور (Mysore)، میسور

کاخ میسور (Mysore) در هندوستانکاخ میسور (Mysore) در هندوستان

کاخ میسور بین سال‌های 1897 و 1912 توسط پادشاهان وودایار میسور ساخته شد و به دلیل طراحی قابل توجه معماری مشهور است و هر ساله بیش از 6 میلیون بازدید کننده دارد. در طراحی کاخ عناصری از معماری هندو، مغول و گوتیک به چشم می‌خورد.

27- کاخ بنگلور (Bangalore) از جاذبه های گردشگری کشور هند

کاخ بنگلور (Bangalore) در کشور هندکاخ بنگلور (Bangalore) در کشور هند

کاخ بنگلور یکی از معدود بناهای هندوستان است که به سبک تودور ساخته شده است و در اوایل قرن بیستم توسط ماهاراجا میسور ساخته شده است و یکی از مکان‌های بازدید از بنگلور است. این کاخ در ابتدا به عنوان محل اقامت مدیر دبیرستان مرکزی آغاز به کار کرد، اما بعداً این مکان توسط ماهاراجا خریداری شد. محوطه کاخ به دلیل میزبانی رویدادهای مختلف فرهنگی و حضور در جشنواره‌های موسیقی مانند Deep Purple، Rolling Stones، Metallica، Aerosmith، Mark Knopfler، Roger Waters و Elton John شناخته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
transindiatravelsnationalgeographice-visaknowindiathecommonwealth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا