گردشگری

جاذبه ‌های گردشگری و مکان های تاریخی کشور گرجستان

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به معرفی جاذبه ‌های گردشگری و مکان های تاریخی کشور گرجستان میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

گرجستان هنوز هم با وجود کوه‌های قفقاز، دریای سیاه و جنگل‌های سرسبز برای گردشگران متنوع و بسیار ناشناخته است. چشم انداز جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گرجستان به حدی است که متناسب با هر سلیقه‌ای می‌باشد.

امروزه گرجستان پربازدیدترین کشور در قلب قفقاز است و فرهنگ غنی و چشم اندازهای بسیار شگفت انگیزش آن را به یک مقصد ایده آل برای عاشقان تاریخ و طبیعت تبدیل کرده است.

در سالهای اخیر تفلیس به عنوان سرزمین سنگ، قلعه‌ها و صومعه‌های قرون وسطایی، تپه‌های سرسبز، کوههای باشکوه، غارهای عمیق و سواحل صخره‌ای به یکی از جالبترین شهرهای اروپایی به شمار می‌رود. اگر شما نیز دوستدار قدم زدن در گذشته و تاریخ هستید، این کشور مهمان نواز را از دست ندهید.

تاریخ کشور گرجستان

گرجستان در قرن نوزدهم جذب امپراتوری روسیه شد و پس از انقلاب روسیه به مدت سه سال (1918-1921) مستقل شد این کشور همچنان به سمت اقتصاد بازار محور و ادغام بیشتر با نهادهای غربی حرکت می‌کند.

گرجستان با داشتن شهرهای بزرگ و کوچک، کوههای زیبا، اقیانوس اطلس، تنوع و منحصر به فرد جاذبه‌ها، در دسترس بودن محل اقامت و غیره مقصد مسافران زیادی بوده است.  البته توجه کنید در حال حاضر گرجستان تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار دارد و سفر کردن در این شرایط تصمیم درستی نیست.

جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گرجستان

1. جاذبه های گردشگری گرجستان تفلیس

تفلیس (Tbilisi)

پایتخت گرجستان، تفلیس هم از نظر جغرافیایی و هم از نظر مذهب، فرهنگ، غذا، معماری بومی و سبک زندگی زبانزد است. تلفیس شهری قدیمی و بزرگترین شهر گرجستان است که می‌توانید بازارهای غذایی به سبک بانکوک و بلوارهای سبک پاریسی و ترکیبی فریبنده از فضای شرق و غرب را مشاهده کنید. علاوه بر این شهر قدیمی آرام و ساکت تلفیس دارای معماری منحصر به فرد و زیبا و غذاهای کاملاً خوشمزه است که در سال 458 تأسیس شد و امروزه مکانی فوق العاده منحصر به فرد برای بازدید است.

2. کازبگی (kazbegi)

کازبگی (kazbegi)کازبگی از جاذبه های گردشگری گرجستان

با سه ساعت رانندگی در بزرگراه دیدنی و جذاب نظامی شمال تفلیس، کازبگی را خواهید دید این مکان محبوب در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته است و مکان مناسبی برای دیدن مناظر چشمگیر کوهستانی است.

3. مناطق حفاظت شده لاگودخی (Lagodekhi)

مناطق حفاظت شده لاگودخی (Lagodekhi)

مناطق حفاظت شده لاگودخی واقع در مناطق سه گانه گرجستان، آذربایجان و داغستان (روسیه) در 24000 هکتار از جنگل‌های بکر است و محل زندگی خرس قهوه‌ای قفقاز نیز می‌باشد.

4. وردزیا (Vardzia)

وردزیا (Vardzia)وردزیا از مکان های تاریخی گرجستان

وردزیا در موقعیت گرجستان در چهارراه آسیا و اروپا است و در قرن دوازدهم توسط محلی‌ها ساخته شد و دارای بیش از 6000 آپارتمان، انباری، سیستم آبیاری، کلیسا و اتاق تخت پادشاهی تامار بوده است البته بیشتر آثار آن در زلزله ازبین رفته و تنها معماری سنگی از آن به جای مانده است. در اصل وردزیا یک شهر بزرگ صومعه غاری در جنوب گرجستان است و برای ثبت در لیست میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته شده است. بازدید از وردزیا قطعاً یکی از شگفت انگیزترین کارها در گرجستان است.

5. شهر گوری (Gori) از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر گوری (Gori)

گوری زادگاه یکی از مشهورترین چهره‌های گرجستان، جوزف استالین است. رهبر بدنام اتحاد جماهیر شوروی در گوری متولد و بزرگ شد. یکی از اولین چیزهایی که پس از ورود به گوری مشاهده می‌کنید، پوستر عظیم استالین و موزه جوزف استالین است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

6. شهر چیاتورا (Chiatura)

شهر چیاتورا (Chiatura)

اگر می‌خواهید از شبکه تله کابین‌های باستانی که از دره ای عمیق عبور می‌کنند دیدن کنید، چیاتورا را از دست ندهید.

7. دره مارتویلی (martvili canyon)

دره مارتویلی (martvili canyon)دره مارتویلی از جاذبه های گردشگری گرجستان

مناظر سرسبز و جنگلی است که در هیچ کجا مانند آبشارها، غارها و دره‌های اطراف آن نیست.

8. باتومی (Batumi) از جاذبه های گردشگری گرجستان

باتومی (Batumi)

باتومی، شهر تفریحی دریای سیاه گرجستان معماری تخیلی و کاملاً رعب آوری دارد. جاذبه‌های آن برج الفبا، مک دونالد مشهور، دیزنی لند، مسجد خیره کننده اورتا و دومین باغ گیاه شناسی بزرگ جهان است.

9. آخالتیسه (Akhaltsikhe)

آخالتیسه (Akhaltsikhe)

آخالتیسه دارای تاریخ بسیار غنی گرجی و عثمانی است که در دهه گذشته بازسازی شده است و با باغها و برج‌ها و قلعه‌های زیبا احاطه شده است.

10. منطقه آجارا (Adjara) از جاذبه های گردشگری گرجستان

منطقه آجارا (Adjara)آجارا از جاذبه های گردشگری گرجستان

غالباً تمام گردشگران بازدید از این منطقه گرجستان را به دلیل ساحل و لذت بسیار شناخته شده‌اش از دست نمی‌دهند.

11. شهر کوتایسی (Kutaisi)

شهر کوتایسی (Kutaisi)

کوتایسی سومین شهر بزرگ گرجستان است اما در مقایسه با تفلیس و برخی دیگر از شهرهای گرجستان جذابیت قدیمی خود را حفظ کرده و ساعاتی از روز به ارائه محصولات محلی و غذاهای خوشمزه می‌پردازد.

12. برجومی (Borjomi) از جاذبه های گردشگری گرجستان

برجومی (Borjomi)شهر برجومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

برجومی شهر تفریحی زیبای گرجستان در کوهستان واقع شده است و یک تا دو روز وقت کافی برای دیدن جاذبه‌های آن کافی است همچنین می‌توانید از آب معدنی معروف آن را به صورت رایگان لذت ببرید.

13. ستون کاتسخی (Katskhi pillar)

ستون کاتسخی (Katskhi pillar)

ستون کاتسخی، یکی از عجیب‌ترین و خطرناک چشم اندازها است که در بالای صخره‌ای 40 متری قرار دارد، این ستون محل زندگی یک راهب بوده است.

14. دره‌های گرجستان

جدا از شهرهای زیبا و برج‌های دفاعی قرون وسطایی و شهرهای غاری باستانی، گرجستان دره‌های زیبایی دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
meganstarrintrepidtravel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا