مو

به جای اتو مو از چه چیزی استفاده کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، خواهیم گفت که به جای اتو مو از چه چیزی استفاده کنیم؟ و جایگزین اتو مو چیست. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

صاف کردن موهای فر و موج دار، یکی از علایق جذاب برای افرادی است که چنین حالت مویی دارند. اگر از تماس اتو مو با موی سرتان بخاطر حرارت بالایش ترس دارید و یا وقت کافی برای استفاده از اتو ندارید، راه‌های زیر به شما پیشنهاداتی می‌دهد تا در زمانی کوتاه و بدون استفاده از اتو، موهایی صاف و یک دست داشته باشید:

ابتدا موهای خود را به طور کامل با شامپو بشویید و پس از آن از نرم کننده را بر روی مو استفاده کنید. دقت کنید که شامپو بهتر است روی پوست سر استفاده شود و نرم کننده روی ساقه‌ی مو. برای توزیع بهتر نرم کننده نیز می‌توانید از یک شانه‌ی دندانه درشت کمک بگیرید و پس از چند دقیقه، موهای خود را به صورت کامل با آب ولرم آبکشی کنید. اکنون مجدداً با شانه‌ی دندانه درشت به آرامی موها دسته بندی و مرتب کنید. دقت داشته باشید که مو هنگامی که خیس و مرطوب است آسیب پذیر تر است؛ پس این عمل را با آرامش کامل انجام دهید.

 • اکنون به کمک انگشتان و کمی حرارت سشوار یا استفاده از حوله، آب اضافه‌ی مو را بگیرید.
 • سپس مقداری اسپری حرارتی روی موهایتان اسپری کنید. برای این کار محلول را ابتدا روی ریشه‌ی مو اسپری کرده و سپس به سمت انتهای مو بروید.
 • در صورتی که می‌خواهید از مدل صاف کلاسیک برای موهای خود بهره ببرید، اسپری حرارتی کافی است.

اگر مایلید در کنار صافی، به موهای خود حجم هم بدهید از دستوالعمل ادامه پیروی کنید:

به جای اسپری حرارتی از مقدار موس مو برای کل مو (از ریشه تا نوک) استفاده کنید. سپس مقداری اسپری حجم دهنده به ریشه مو زده و مقداری هم روغن آرگان به یک سوم انتهایی مو بزنید.

اکنون سشوار را برداشته و شروع به خشک کردن موها نمایید؛ منتها به جای شانه از انگشتان دست خود برای دسته بندی مو استفاده کنید. انگشتان را که نقش دندانه‌های برس دارند بر خلاف جهت رویش مو داخل موها کرده و با دستانتان به مو حجم دهید. این کار تا زمانی که کل موها تا حدود ۸۰% خشک شدند ادامه دهید.

حال موها را جمع کرده و به صورت قسمت بندی شده بیرون بیاورید. عرض هر قسمت نباید از عرض نازل سشوار بیشتر باشد.

برای داشتن موهایی صاف و کلاسیک مراحل زیر را دنبال کنید:

 • یک قسمت از مو را با یک برس مستطیلی گرفته و به کمک نازل سشوار خشک کنید. بهتر است برس را به صورت افقی نسبت به سطح زمین و سشوار را عمود بر آن نگه دارید.
 • می‌توانید حین پایین کشیدن برس روی مو به آن حالت هم بدهید. این کار تا تمام شدن تمام قسمت‌های موادامه دهید.
 • در صورت تمایل برای درخشان تر شدن مو، در انتهای کار کمی سرم مو را روی مو خود بکار برده و حالت دلخواه را به آن بدهید.

برای داشتن موهایی صاف با حجم بیشتر مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای این منظور باید پس از قسمت کردن مو، از برس های سیمی گرد برای خشک کردن استفاده کرد.
 • بیشترین حجم مو، خودش را روی موهای نزدیک به سر نشان می‌دهد بنابراین به استفاده از برس گرد در نزدیکی پوست سر توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 • تمامی قسمت‌ها را یکی یکی دور برس سیمی پیچانده و به سمت پایین حرکت دهید تا همزمان با خشک شدن حجم کافی نیز بگیرد.

نسخه های گیاهی و طبیعی جایگزین اتو مو

جو و آلوئه ورا جایگزین اتو مو:

اول از همه، جو دو سر برای تغذیه، تقویت و مرطوب کردن مو بی نظیر است. پروتئین‌ها، مواد معدنی، عناصر و ویتامین‌های زیادی دارند و به درستی که همان چیزی هستند که موها نیاز دارند.

آلوئه ورا بیش از 75 ماده مغذی دارد که رشد مو را تحریک می‌کند و آن را هم یک نرم کننده عالی می‌سازد. همینطور ترکیبی از بلغور جو دو سر و آلوئه ورا به صاف کردن مو بدون اتو مو کمک می‌کند. در اینجا شیوه استفاده از آن را شرح می‌دهیم:

 • 1 عدد آلوئه ورا
 • 2 قاشق سوپ خوری جو (30 گرم)

ابتدا، خمیر آلوئه ورا را بردارید و دو قاشق سوپ خوری جو اضافه کنید تا خمیر درست شود. آنگاه آن را در بین موهای خود بمالید و پوست سر را با آن ماساژ دهید. 20 دقیقه بماند و بعد موهای خود را با آب سرد بشویید.

صاف کردن مو با تخم مرغ:

دو عدد تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند دو قاشق غذا خوری روغن بادام و نصف فنجان ماست را هم اضافه کنید. این مخلوط را در مو و پوست سر بمالید. با یک کلاه به مدت 30 دقیقه موها را بپوشانید و بعد با آب خیلی سرد موها را شسته وشامپو بزنید.

برای داشتن موهای نرم و براق یک بار در هفته این درمانها را انجام دهید. دقت داشته باشید بعد از مصرف ماسک تخم مرغ اصلاً موی خود را با آب گرم نشویید

صاف کردن مو با آرد برنج و تخم مرغ:

تخم مرغ همیشه پایه ماسک مو است و سبب می‌شود موهایی سالم، قوی و ابریشمی داشته باشید. اضافه کردن آرد برنج به آن از شکنندگی موها جلوگیری کرده و برای صاف کردن مو بسیار مفید است.

1 عدد سفیده تخم مرغ را با 3 قاشق غذاخوری یا 45 گرم آرد برنج مخلو ط کرده و موها را با آن بپوشانید و بعد از 1 ساعت با شامپو موهای خود را بشویید.

پس از تمام  شدن زمان هر کدام از این ماسک‌ها موهایتان را مانند توربان به دور حوله بپیچید و با پنس ببندید و اجازه دهید هوا خورده خشک شود و از صافی موهایتان لذت ببرید.

روغن نارگیل جایگزین اتو مو:

برای داشتن موهای براق، با روغن موها را تغذیه کنید. روغن نارگیل (آلی و تصفیه شده) یکی از بهترین موارد است چون موهای خشک و صدمه دیده را مرطوب می‌کند، در نتیجه مو براق و سالم می‌شود روغن نارگیل گرم از ریشه تا انتها به موها زده برای چند دقیقه موها را ماساژ داده با کلاه یا حوله موهای خود را به مدت لااقل نیم ساعت بپوشانید و بعد موها را با آب و بعد شامپو مانند همیشه بشوئید.

چگونه موهای خود را صاف کنیم؟

مرحله 1: موهایتان را با یک شامپوی صاف کننده‌ی مو بشویید و آبکشی کنید. شامپوهای دارای کراتین و روغن آرگان بهترین نوع شامپو هستند، چون کوتیکول‌های مو را برای داشتن مدل موهایی با محکم، تقویت می‌کند.

مرحله 2: روی موهایتان یک نرم کننده‌ی قوی بمالید از ریشه تا نو مو و بگذارید برای 5 دقیقه بماند. آنگاه کاملاً موهایتان را آبکشی کنید. نرم کننده‌ای را انتخاب کنید که بر پایه‌ی روغن درست شده باشد رطوبت مو را از بین نبرد.

مرحله 3: با یک حوله‌ی میکروفایبر به آرامی موهایتان را با آن فشار دهید تا رطوبتش گرفته شود. این کار بدون اینکه حالت خشکی به وجود آورد، رطوبت اضافی مو را می‌گیرد.

مرحله 4: به اندازه‌ی یک بند انگشت سرم ضد وز را از وسط تا انتهای موهایتان بمالید.

مرحله 5: موهایتان را از طرف ریشه به نوک با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا گره‌های مو باز شده و مواد به صورت یکسان در همه جای مو پخش شود.

مرحله 6: یک بخش 5 سانتی از موهایتان را جدا کنید، یک بیگودی درشت را در انتهای مو قرار دهید و آن را به سمت پوست سر بپیچید. برای صاف شدن بهتر از بیگودی‌های 5 تا 8 سانتی استفاده کنید.

مرحله 7: اگر نیاز است، برای نگه داشتن بیگودی روی سرتان از یک گیره‌ی مو استفاده کنید. موهای ضخیم‌تر برای ثابت ماندن، بیشتر به گیره احتیاج دارند.

مرحله 8: تمام موها را با بیگودی بپیچید. از تقسیم بندی‌های 5 سانتی استفاده کنید.

مرحله 9: اجازه دهید موهایتان در معرض هوا کاملاً خشک شود. دقت داشته باشید برای اینکه مو کاملاً صاف شود، باید بگذارید تا همه رطوبت مو از بین برود.

مرحله 10: زمانیکه مو خشک شد، بیگودی‌ها را باز کنید. مو را به آهستگی با یک برس نرم شانه کنید تا صاف و درخشان‌تر شود.

مرحله 11: یک اسپری ضد رطوبت را در فاصله 25 سانتی‌متری از سرتان قرار دهید و آن را از ریشه تا نوک موها بزنید تا حالت مو حفظ شود.

4.9/5 - (7 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
beytootepromax

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا