بهداشت زنان

ترفندهای جلوگیری از نشت خون در دوران قاعدگی

عادت ماهانه ازجمله مهم‌ترین تغییرات بدن خانم‌ها پیش از دوران یائسگی است که بدن زن را برای بارداری و پرورش جنین آماده می‌کند. عادت ماهیانه منظم نشانه سلامت بدن زن و برای داشتن یک بدن سالم و قوی طی کردن این دوره به بهترین شیوه و با آگاهی کامل امری ضروری است.

آموزش استفاده از نوار بهداشتی + نکاتی برای جلوگیری از نشت دادن

1. نوار بهداشتی را به این صورت جاسازی کنید

نخستین کار برای پیشگیری از نشت نوار بهداشتی در طول عادت ماهیانه جاسازی درست و صحیح آن است. چسب روی نوار بهداشتی و چسب روی بال‌های آن را با دقت جدا کنید و روی لباس‌زیر به‌درستی بچسبانید.

نوار بهداشتی باید درست در وسط لباس‌زیر قرار بگیرد تا بخشی از آن بالاتر یا پایین‌تر نباشد. یادتان باشد قبل از درآوردن نوار بهداشتی از داخل بسته دست‌های خود را خوب با آب و صابون بشورید.

در میان نوار بهداشتی‌های برند ایرانی نوار بهداشتی نازک نانسی در اطراف خود دارای بال‌هایی با چسب قوی است که به‌درستی و محکم به لباس‌زیر متصل می‌شوند و از جابجا شدن نوار بر اثر فعالیت جلوگیری می‌کنند.

۲. از نوار بهداشتی باقدرت جذب مناسب و بدون حساسیت استفاده کنید

درگذشته یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از نوار بهداشتی در طول عادت ماهیانه ضخامت مناسب پد بود تا با مشکل نشت و پس دادن ترشحات مواجه نشوید؛ اما نسل جدید نوار بهداشتی‌ها این ادعا را دارند که هر چه نازک‌تر بهتر و راحت‌تر؛ اما در این میان مسئله قدرت جذب این نوار بهداشتی‌های خیلی نازک است.

به همین منظور بهتر است از نوار بهداشتی باقدرت جذب بالا استفاده کنید در این صورت ضخامت کم نوار بهداشتی جهت جذب بیشتر هم برای شما مشکل‌ساز نخواهد بود.

مقاله پیشنهادی:  راه های جلوگیری از بارداری بعد از رابطه + معرفی قرص های ضد بارداری

برای این‌که از یک نوار بهداشتی نازک و درعین‌حال باقدرت جذب بالا استفاده کنید قطعاً استفاده از یک برند بهداشتی معتبر که تمام موارد بهداشتی و سلامت را رعایت کرده باشد از اوجب واجبات است. نوار بهداشتی بالدار و نازک نانسی از الیاف باکیفیت و پنبه‌ی خالص تشکیل‌شده است.

این نوار بهداشتی بسیار جاذب باقدرت جذب بالایی که دارد هم خیال شما را از بابت عدم نشت ترشحات راحت می‌کند و هم به‌هیچ‌وجه سبب بروز حساسیت و قرمزی نمی‌شود. روکش این نوار بهداشتی، نرم و لطیف است و باعث آزار پوست نمی‌شود.

این در حالی است که بسیاری از انواع نوار بهداشتی‌ها باقدرت جذب بالا به خاطر استفاده از مواد شیمیایی نه‌چندان باکیفیت جهت بالا بردن قدرت جذب سبب بروز حساسیت، خارش و سوختگی در طول دوران عادت ماهیانه می‌شوند.

۳. از دو نوار بهداشتی استفاده کنید

در برخی موارد که شدت خونریزی بالاست می‌توانید از دو نوار بهداشتی استفاده کنید. وقتی ضخامت نوار بهداشتی نازک باشد این کار مشکلی ایجاد نمی‌کند.

بهتر است یک نوار بهداشتی را به صورت عمودی و یکی دیگر را به صورت افقی یا یکی را کمی را بالاتر یا پایین‌تر از دیگری روی لباس‌زیر خود قرار دهید.

۴. لباس‌زیر ضخیم بپوشید

پوشیدن لباس‌زیر ضخیم یک‌راه دیگر برای جلوگیری از نشت ترشحات در طول دوره عادت ماهیانه است. اگرچه درنهایت این قدرت جذب نوار بهداشتی و کیفیت مواد به‌کاربرده در آن است که از نشت ترشحات جلوگیری می‌کند اما پوشیدن لباس‌زیر ضخیم و تا حدودی تنگ هم بی‌تأثیر نیست چون مانع حرکت نوار بهداشتی می‌شود.

۵. از لباس‌زیر مخصوص استفاده کنید

یک‌راهکار دیگری برای پیشگیری از نشت ترشحات در طول دوره عادت ماهیانه استفاده از لباس‌زیر مخصوص است. لباس‌زیر مخصوص از سه لایه تشکیل‌شده است.

مقاله پیشنهادی:  تنبلی تخمدان؛ علائم، دلایل و درمان خانگی تنبلی تخمدان

لایه اول جاذب است، لایه دوم از نشت ترشحات پیشگیری می‌کنند و لایه سوم از جنس پنبه و ضد حساسیت است.

برای جلوگیری از نشت خون در پریودی چه باید کرد؟

6. فعالیت کنید اما زیاده‌روی نکنید

در طول دوره عادت ماهیانه انجام فعالیت‌های روزمره و ورزش کردن نه‌تنها بد نیست بلکه حتی گرفتگی عضلات و انقباض و درد ناشی از این مسئله را کاهش می‌دهد. مسئله اینجاست که اگر از یک نوار بهداشتی باقدرت جذب بالا و ضخامت کم استفاده کنید جلوی فعالیت‌های شما گرفته نمی‌شود.

نوار بهداشتی نازک نانسی در اطراف خود دارای بال‌هایی با چسب قوی است که به لباس‌زیر متصل می‌شوند و از جابجا شدن نوار بر اثر فعالیت جلوگیری می‌کنند. فقط یادتان باشد از بلند کردن جسم سنگین و انجام فعالیت‌های سخت که میزان ترشحات را بیشتر می‌کنند جلوگیری کنید.

۷. لباس‌های تیره و ضخیم‌تر بپوشید

علاوه بر استفاده از نوار بهداشتی جاذب و باکیفیت در طول عادت ماهیانه بهتر است از لباس‌های تیره و ضخیم هم استفاده کنید. در این صورت حتی در صورت نشت ترشحات در طول روز هم استرس زیادی نخواهید داشت. البته این فقط یک پیشنهاد است.

اگر از نوار بهداشتی‌های نانسی استفاده می‌کنید باید بدانید این برند ایرانی محصولات خود را با لایه‌ی «ارلید» درست می‌کند که علاوه بر قدرت جذب سریع، می‌تواند مایع ترشح‌شده را به ژل تبدیل کرده و درنتیجه سطح نوار بهداشتی تا زمان تعویض خشک باقی می‌ماند.

به‌این‌ترتیب امکان نشت ترشحات روی لباس حتی در صورت انجام فعالیت و ورزش کردن به کمترین میزان ممکن می‌رسد.

8. در دوره عادت ماهیانه هرروز دوش بگیریم؟

اگرچه طبق یک باور اشتباه قدیمی بهتر است در طول دوره عادت ماهیانه دوش نگیرید اما این فقط یک باور اشتباه است. بهتر است هرروز سر پا دوش بگیرید تا هم بهداشت را رعایت کرده باشید و هم از بوی نامطبوع که نتیجه رشد و تکثیر باکتری‌ها است پیشگیری کنید.

مقاله پیشنهادی:  علت درد قاعدگی؛ درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی و روش های خانگی

بااین‌همه الیاف به‌کاررفته در نوار بهداشتی برند ایرانی نانسی ضد حساسیت بوده و از ایجاد بوی نامطبوع در طول روز جلوگیری می‌کنند. در هنگام تعویض نوار بهداشتی حتی اگر قصد دوش گرفتن ندارید حتماً با آب ناحیه موردنظر را بشورید، نوار بهداشتی استفاده‌شده را در پاکت دورریز مخصوص نوار بهداشتی گره بزنید و سپس از نوار بهداشتی جدید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آیا استحمام در دوران قاعدگی ضرر دارد؟

9. حتماً از نوار بهداشتی مخصوص شب استفاده کنید

در طول شب استفاده از یک نوار بهداشتی مخصوص شب ضروری است تا بدون استرس خوابی راحت را تجربه کنید؛ اما واقعاً جای نگرانی نیست.

نوار بهداشتی بالدار مخصوص شب دو برند نانسی و مرسی هم سایز بزرگ‌تر و دنباله بلندتری دارند و هم باقدرت جذب بالا (۷ از ۷) و استفاده از لایه مخصوص ایرلید قدرت جذب را چند برابر می‌کنند.

دنباله بلندتر نوار بهداشتی این امکان را به شما می‌دهد تا در طول شب بدون نگرانی بابت نشت ترشحات استراحت کنید. جنس کتان و پنبه نوار بهداشتی‌های مخصوص شب نانسی و مرسی هم از احساس خارش، حساسیت و قرمزی پیشگیری می‌کند.

علاوه بر این هر دو نوار بهداشتی مخصوص شب نانسی و مرسی به خاطر قابلیت تبدیل ژل به سطح خشک و جذب کامل مایع، احساس بدی در جریان دفع ترشحات در طول شب به شما نمی‌دهند.

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر
منبع
delgarmگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا