ارتباطات فردی و اجتماعی

جملات و حرف هایی که نباید به افراد مجرد گفت

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به این موضوه میپردازیم که چه جملات و حرف هایی که نباید به افراد مجرد گفت. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

عشق یکی از عمیق‌ترین احساساتی است که هر فرد می‌تواند تجربه کند. بسیاری از ما به دنبال پذیرفتن توسط شخصی دیگر و زندگی مشترک با او هستیم، از نظر بسیاری از افراد روابط عاشقانه یکی از معنادارترین تجربیات فردی در زندگی و نیاز ذاتی است.

برخی از روانشناسان معتقدند توانایی ایجاد روابط سالم و ارتباط با یکدیگر از همان نوزادی آغاز می‌شود و به دنبال آن روابط معنادار در زندگی شکل می‌گیرد.

اما افراد مجرد به دلایل مختلفی از جمله عدم پذیرفتن فرد دیگر در مسیر زندگی خود یا نارضایتی از روابط قبلی خود و دلایل دیگر نتوانستند شریکی زندگی داشته باشند، بنابراین اگر دوستان یا آشنایان مجردی دارید باید از گفتن حرف‌ها و جملاتی به آنها خودداری کرد.

حرف هایی که به افراد مجرد نباید گفت:

1. چرا هنوز مجرد هستی؟

تنها بودن به خودی خود هیچ مشکلی ندارد و این سؤال احتمالاً یکی از توهین آمیزترین جملاتی است که می‌توانید به فرد مجرد بگویید. در بهترین حالت اغلب افراد مجرد از پاسخ دادن به این سؤال خودداری می‌کنند.

2. آیا تا به حال با کسی آشنا شده‌ای؟

تعداد زیادی از افراد مجرد از زندگی خود صرف نظر از اینکه بتوانند شخصی را برای آشنایی و ازدواج پیدا کنند راضی هستند. و وظیفه شما تنها کمک در پیدا کردن فرد مناسب برای آنها است در غیر این صورت، با پرسیدن این سؤال، آنها را از خود دور خواهید کرد.

3. می‌خواهی تا ابد تنها بمانی؟

افراد مجرد نیز مانند افراد متأهل زندگی را سپری می‌کنند که به اندازه زندگی مشترک برایشان رضایت بخش است و با پرسیدن این سؤال اهداف زندگی آنها را زیر سؤال می‌برید و آنها را از خود دور می‌کنید.

4. نگران نباش نوبت ازدواج تو هم فرا می‌رسد

این جمله کاملاً بی ارتباط است و شما حق ندارید زمان آن را تعیین کنید زیرا هیچ زمان مناسبی برای رخ دادن اتفاق ازدواج وجود ندارد.

5. چرا تا به حال ازدواج نکردی؟

این سؤال بدون شک بدترین سوالی است که می‌توان از فرد مجرد پرسید زیرا که افراد مجرد نیز روی جزئیات زندگی خود تمرکز دارند و تلاش زیادی برای خوشبختی و رضایت خود می‌کنند و این سؤال تمام برنامه‌های زندگی آنها را زیر سؤال می‌برد.

6. کی می خوای بچه دار بشی؟

بچه دار شدن برای همه افراد مناسب نیست و افراد مجرد نیز می‌توانند با سرپرستی و فرزندخواندگی کودکان دیگر تجربه تربیت کودک، فرزندپروری را تجربه کنند و این سؤال بسیار شخصی است.

7. چه مشکلی با ازدواج داری؟

این سؤال توهین آمیز و بدترین سؤال از افراد مجرد است و با این سؤال به طور غیر مستقیم آنها را توهین و تحقیر کرده‌اید.

8. از تنهایی و مجردی لذت می‌بری

این جمله نوعی همدلی و ترحم است که برای افراد مجرد بسیار آزاردهنده است.

9. برای پیدا کردن فرد مناسب باید خودت را نشان دهی

این جمله برای فرد مجرد توهین آمیز است و اینکه به طور غیر مستقیم به آن‌ها می‌فهمانید باید برای پیدا کردن فرد مناسب خودشان را عوض و تغییر شکل دهند و به هر فردی اعتماد کنند و خودشان را قبول نداشته باشند، به مجردها توصیه می‌شود اجازه ندهید کسی اینطور با شما صحبت کند.

10. چرا از عشق دوری می‌کنی؟

تنها عشق معنادار که می‌توان در زندگی تجربه کرد، عشق همسر نیست بلکه عشق به خانواده، دوستان و دیگران نیز می‌باشد بنابراین این جمله به معنی توهین است.

در پایان باید گفت افراد مجرد نیازی به دلسوزی و ترحم ندارند و صرف نظر از افکار، احساسات و برداشت شما از عشق، کاملاً حق دارند زندگی و روابط خود را به گونه‌ای که احساس بهتر و راحتی داشته باشد، بنا کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
nowsherisesgimmesomeovenpowerofpositivity

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا