رپورتاژ آگهی

معرفی و نحوۀ خرید المنت SIC

المنت‌ها و هیترهای حرارتی انواع مختلفی دارند و هرکدام در شرایط متفاوت قابل استفاده‌اند. یکی از انواع المنت، المنت SIC است که در ابعاد و اندازه‌های مختلفی بر حسب نیاز مشتری تولید می‌شود. در ادامۀ مقاله قصد داریم به بررسی کامل المنت SIC بپردازیم و در پایان نکاتی را برای خرید آن به شما بیاموزیم.

المنت SIC چیست؟

المنت SIC (سیلیکون کاربید) با نام تجاری گلوبار یا استاربار یکی از انواع المنت‌ها و هیترهای حرارتی است که جهت تولید گرما و حرارت در مصارف مختلف به کار گرفته می‌شود. جنس این المنت از سلیسیوم دی اکسید است و توانایی تولید گرما و افزایش دما را تا بیش از 1625 درجۀ سانتی گراد دارد.

مدل‌ها و انواع مختلفی از المنت سیلیکون کاربید موجود است که شما می‌توانید آن‌ها را به آسانی خریداری و نصب کنید.

مشخصات و کاربرد المنت SIC:

همانطور که گفتیم، المنت SIC نوعی المنت غیرفلزی است. بیشترین کاربرد این المنت در صنایع ذوب شیشه و سرامیک است. المنت SIC در برابر اکسیدشدن از مقاومت بالایی برخوردار است و شما می‌توانید از آن در کوره‌های حرارتی (پیوسته‌ای و محفظه‌ای) نیز استفاده کنید.

صنایع الکترونیک کریستالی و شرایط آزمایشگاهی نیز از جمله محیط‌هایی هستند که می‌توانید در آن‌ها از المنت SIC استفاده کنید. به علاوه در محیط‌هایی که شرایط خوردگی وجود دارد یا المنت در مجاورت بخار اسید قرار می‌گیرد پیشنهاد می‌کنیم از این نوع المنت استفاده کنید.

انواع المنت SIC:

المنت‌های SIC بر اساس اندازه و کاربردی که دارند در 6 مدل یافت می‌شوند:

 • المنت SIC نوع U

 • المنت SIC نوع W

 • المنت SIC نوع GD

 • المنت SIC نوع GC

 • المنت SIC نوع مارپیچ تک

 • المنت SIC نوع مارپیچ دوگانه

هرکدام از المنت‌هایی که نام بردیم، مشخصات و کارآیی خاصی دارند که حین خرید باید به آن توجه کنید. برای مثال المنت‌های مارپیچ عموما در اجاق گازها و کوره‌ها کاربرد دارند.

خرید المنت SIC

فواید و مزایای استفاده از المنت‌های SIC:

روکش و غلاف این المنت از جنس سیلیسیوم دی اکسید است بنابراین در برابر زنگ‌زدگی، خوردگی و اکسید شدن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و شما می‌توانید آن را در مجاورت هوا به صورت طولانی مدت و به طور افقی یا عمودی نصب و به کار بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید که نوع اتمسفر کوره، دمای کار و پیوسته یا متناوب بودن سرویس بر طول عمر المنت SIC تاثیر زیادی دارد.

به طور کلی مزایای استفاده از المنت‌های SIC به صورت زیر است:

 • استحکام و مقاومت بالا
 • ضدخوردگی
 • طول عمر زیاد
 • سهولت در جابه‌جایی، نصب و نگهداری
 • کمک به ذخیرۀ انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن
 • ضد اکسایش

پیش از خرید المنت SIC چند نکته را در نظر بگیرید!

پیش از خرید المنت SIC حتما مدل‌ها، انواع مختلف آن و ویژگی‌های هریک را به طور کامل بررسی کنید تا بتوانید مناسب‌ترین المنت را انتخاب کنید. به علاوه، همانطور که اشاره کردیم، طراحی المنت‌های SIC، کاربرد، ابعاد و ساختار آن‌ها بسیار متنوع است. لازم است پیش از خرید این تفاوت‌ها را در نظر بگیرید و المنت متناسب با شرایط موردنیازتان را تهیه کنید.

برای استعلام قیمت و سفارش انواع المنت SIC اینجا کلیک کنید: خرید المنت SIC

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا