نان و شیرینی

خمیر بریزه؛ طرز تهیه طرز تهیه خمیر بریزه یا فونسه

خمیر بریزه یا Pate Brisee برخلاف خمیر پای فرانسوی یا خمیر هزار لا بسیار آسان تهیه می‌شود. پایی که از این خمیر به دست می‌آید به نام پای آمریکایی نیز شهرت دارد. معمولاً در درون آن با میوه یا کرم پر شده و در انواع گوناگون پای و تارت بکار برده می‌شود. خمیر تارت یا پای به دو دسته خمیر غیرشیرین یا خمیر بریزه که دارای شکر ناچیزی است و خمیر شیرین تارت و پای که دارای شکر نسبتاً زیادی است تقسیم می‌شود.

مواد لازم خمیر بریزه:

نام مادهٔ غذایی مقدار
آرد الک شده ۵۰۰ گرم
کره ۲۵۰ گرم
آب سرد ۱۸۰ میلی‌لیتر
نمک ۱۰ گرم

نکات:

  1. این خمیر نباید زیاد و به مدت طولانی ورز داده شود. پس از افزودن آب به آرد با ورز دادن خمیر، ماده‌ای به نام گلوتن از آرد خارج می‌شود که باعث کش دار شدن خمیر می‌شود. کش دار بودن خمیر، پهن کردن آن را مشکل می‌کند.
  2. استراحت دادن به خمیر لازم است. پس از آماده شدن خمیر باید در درون یک دستمال تمیز مرطوب پیچانده شده و در درون یک نایلون در یخچال ترجیحاً به مدت یک شب خوابانده شود.
  3. این خمیر بهتر است هر بار به مقدار زیاد آماده شود و مقداری که باقی ماند در فریزر نگهداری شود.

طرز تهیه خمیر بریزه:

بر روی سطح صافی آرد الک شده را بصورت تپه مانند می‌ریزیم و وسط آن را خالی می‌کنیم. کره و نمک را هم افزوده با کاردک پلاستیک آشپزخانه کره را همانطور که در درون آرد است می‌بریم تا قطعه قطعه شود. سپس مقداری از آرد و کره را مابین کف دو دست قرار داده با سابیدن توسط کف دست آرد و کره را مخلوط می‌کنیم. دوباره کره و آرد را بصورت تپه در آورده و وسط آن را خالی می‌کنیم. آب سرد را افزوده کمی ورز می‌دهیم تا مواد با آب قاطی شود. خمیر را در داخل نایلون قرار داده در داخل یخچال می‌خوابانیم.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
wikibooksگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا