پوست و مو

خواص نوره برای بدن + نحوه استفاده از نوره

راه‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد ولی یکی از این راه‌ها در کنار از بین بردن موهای زائد، فواید بشماری برای بدن دارد. در ادامه فواید باورنکردنی واجبی یا نوره را می‌خوانیم.

تبلیغات

واجبی چیست؟

واجبی، طین، حنازرد، یا نوره، فراورده‌ای خاک‌گون و پودر شکل است که از آمیخته شدن آهک و زرنیخ درست می‌شود و از آن برای موزدایی، به کار گرفته می‌شود. ازلحاظ علمی اگر بخواهیم به ماهیت این تأکید پی ببریم این‌گونه می‌توان گفت که اگر از نوره های سنتی و اصیل که دارای آرسنیک هست استفاده شود شما هر وقت نوره استفاده می‌کنید در واقع دارید خود را علاوه بر نظافت، شیمی‌درمانی می‌کنید.

تمام خواص نوره یا واجبی

شیمی‌درمانی طبیعی و جلوگیری از سرطان با نوره کشیدن

نوره بدن را شیمی‌درمانی طبیعی می‌کند، استفاده از آن پیشگیری‌کننده از سرطان پوست است، خانم‌ها اگر در هنگام استفاده از آن کمی از آن را برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل استفاده کنند هرگز به سرطان سینه مبتلا نمی‌شوند. همچنین استفاده از نوره پیشگیری از سرطان خون است.

بوی ناخوشایند آن نیز درمان‌کننده و پیشگیری‌کننده است، اگر آن را بو کنید هرگز سرطان خون نمی‌گیرید و بدن را در مقابل بیماری‌ها بیمه می‌کند. استفاده از دارو برای زنان و مردانی که مشکل کاهش میل جنسی دارند نیز باعث افزایش میل جنسی می‌شود. بهتر است موقع نوره گذاشتن مقدار کمی از آن بر نوک بینی گذاشته شود و بوییده شود.

تقویت بدن با استفاده از واجبی

شاید مهم‌ترین خاصیت آن زیادشدن قلوه پی یعنی بزرگ شدن غده آدرنالین که آدرنالین تقویت‌کننده بدن است و بدن بر آن استوار است. موی بدن وقتی بلند شود موجب سستی مفاصل و تنبلی می‌شود. استفاده از نوره بدن را قوی می‌گرداند و پیه کلیه‌ها را زیاد می‌کند و بدن را بانشاط و سرحال و سالم می‌سازد.

تبلیغات

درمان غلبه سودا در بدن با واجبی

ازآنجاکه نوره سودا را درمان می‌کند درمان بیماری‌های با منشأ سودا است و یکی از درمان‌های سودا مداومت بر مصرف نوره است. و ازآنجاکه خیلی از بیماری‌های روحی روانی منشأ سوداوی دارند برای آن‌ها هم مفید است. واجبی پاک‌کننده بدن و دفع دل گیری و پریشانی خاطر می‌کند، ضدافسردگی و غم و اندوه است.

درمان عرق‌سوز شدن و کمک به شادابی پوست

نوره یکی از بهترین درمان‌ها برای عرق‌سوز شدن است. همچنین  به‌مرورزمان پوست را شاداب و لطیف کرده و منافذ پوست را باز می‌کند.

محکم شدن استخوان‌ها و درمان پوکی استخوان با واجبی

برای تقویت استخوان‌ها نوره طبیعی زرنیخ دار بزنید. بعد روغن‌زیتون و بنفشه و مومیایی بزنید. نوره بهترین استخوان‌ساز و قوی‌ترین در دنیاست. کلسیم خالی هست.

درمان سردمزاجی زنان با نوره

استفاده از نوره برای زنان و مردانی که دچار سردی مزاج هستند، درمان‌کننده است و باعث افزایش میل جنسی می‌شود.

پیشگیری و درمان رماتیسم با نوره

کسی که از نوره استفاده می‌کند، دچار رماتیسم و نمی‌شود!

تبلیغات

واجبی تنها راه از بین بردن حشرات زیر بغل – شش‌پاها

اگر موهای زیر بغل و … زایل نشود، در زیرپوست حشرات ریزی لانه می‌گذارند که شش پا نام دارند و تقریباً شبیه شپش هستند و به هیچ وسیله‌ای حتی الکل مالیدن نیز مرتفع نمی‌شوند، مگر به‌وسیله خمیر آهک و زرنیخ (واجبی).

درمان قارچ پوستی

نوره همچنین کلیه قارچ‌های پوستی را که در نقاط مرطوب بدن رشد می‌کنند، از بین می‌برد. این‌گونه قارچ‌های ذره‌بینی را فقط با نوره طبیعی می‌توان از بین برد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مرتب گذاشتن نوره توانائی سیستم دفاعی بدن را بالابرده، گلبول‌های سفید را فعال‌تر و بدن را در مقابل بیماری‌ها مقاوم می‌کند.

رشد عضلات برای ورزشکاران

اگر ورزشکاران هر هفته از نوره استفاده نمایند، موجب رشد عضلات بدنشان می‌شود.

استفاده از نوره مانع افتادگی و شل بودن عضلات ساق پا، کشاله ران‌ها، مثانه، شکم و پهلو می‌شود و سینه‌ها را هم جمع می‌کند.

تبلیغات

درمان سردمزاجی و مشکلات جنسی

سردمزاجی زوجین، زود انزالی را برطرف و نیروی جنسی را تقویت می‌کند.

برای افزایش تعداد و حرکت اسپرم‌ها، حداقل هر چهل روز یک‌بار از نوره برای زیر بغل، کشاله ران، و پشت زانوها استفاده شود.

دیگر فواید نوره

استفاده از نوره در سرماخوردگی‌های شدید نیز بسیار مفید است. همچنین برای بواسیر، شقاق و فیستول نیز مفید است.
مانع زخم بستر می‌شود.
جهت بهبود رماتیسم، کمردرد، آرتروز، سیاتیک و همچنین ناراحتی‌های پوستی مانند قارچ، میخچه، رفع بوی بد بدن و برای بیماران دیابتی نیز مفید است.

استفاده از بعضی وسایل موبر مانند تیغ، موجب می‌شود تا سر موها به حالت دوشاخ و موخوره درآید و در زمان رشد مو، باعث گیرکردن آن‌ها در زیرپوست و درنتیجه به وجود آمدن دانه و جوش شود.
اما استفاده از نوره طبیعی، سر موها را نرم و یک شاخه می‌کند و در زمان رشد مشکل دانه زدن و جوش در زیرپوست به وجود نخواهد آمد (با رعایت آداب نوره کشیدن).

نوره (واجبی) ازنظر علمی

سه ماده حیاتی در نوره است که عبارت‌اند از: آرسنیک، فسفر، گوگرد که از طرف وزارت بهداشت اعلام‌شده است:

تبلیغات

نوره هایی که بفروش می‌رسد غیربهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند چون آرسنیک سرطان‌زاست.

که متأسفانه دستور داده‌اند و تمام کارخانه‌ها آرسنیک موجود در نوره را خارج کرده‌اند (البته نوره دارای آرسنیک به صورت سنتی و غیر کارخانه‌ای هنوز موجود است) و باید بدونید که این پودرهای موبری که اغلب به صورت معطر هم هستند عاری از آرسنیک می‌باشند و درنتیجه جز خاصیت مو زدایی هیچ خاصیت دیگه ای ندارند. پس باید به دنبال واجبی اصل باشید. همان‌ها که بوی بسیار تند و نه‌چندان خوبی دارند.

ولی وزارت بهداشت نمی‌داند که این آرسنیکی که از نوره ها خارج کرده‌اند کجا می‌رود. این ماده حیاتی به قیمت مفت از کشور خارج می‌شود و به اروپا می‌رود؛ از یک سو نوره (واجبی) بی‌خاصیت می‌شود و از طرف دیگر این آرسنیک با پاره‌ای دست‌کاری شیمیایی دوباره به‌عنوان آخرین داروی شیمیایی ضد سرطان خون برای شیمی‌درمانی باقیمتی بسیار گزاف به کشور برمی‌گردد.

ازاین‌رو این ماده بسیار حیاتی هست و باید سالم و بدون دست‌کاری، به صورت سنتی استفاده گردد و قطعاً داروی خوب ضد سرطان است.

نوره ای که دارای آرسنیک، فسفر و گوگرد است را نباید وارد خون کرد طریق واردکردن این مواد ضد سرطانی از طریق تنفس و پوست است و مدت‌زمان آن نیز همان مدتی است که موها را از بین می‌برد و اگر بیشتر بماند پوست می‌سوزد و باید نوره (واجبی) در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس و بو وارد ریه‌ها و سپس خون شود تا هر بار که نوره گذاشته می‌شود مقدار زیادی سرطان از بدن خارج شود.

تبلیغات

نحوه استفاده از نوره

  1. در موقع استفاده باید بدن خشک باشد و داروی نظافت رقیق نباشد. بهتر است موقع مصرف از دستکش استفاده شود.
  2. حتماً از آب داغ برای تهیه آن استفاده کنید.
  3. آن را بر روی موهای زائد قرار دهید (درحالی‌که بدن خشک و تمیز است) و از مالیدن بیش‌ازحد آن خودداری کنید.
  4. پس از ۵ تا ۶ دقیقه آن را بشویید و با دست موها را به‌راحتی جدا کنید.

ماندن بیش‌ازحد آن بر روی پوست ممکن است منجر به آسیب دیدن پوست (مثل حالت سوختگی) شود. همچنین ماندن بیش‌ازحد روی ناخن‌ها باعث می‌شود ناخن تا حد بسیار زیادی نرم شود و از بین برود.

این ماده بوی خاص و تندی می‌دهد. بهتر است در هنگام استفاده از واجبی (نوره) بدن در حالتی باشد که درزها و تورفتگی‌ها قابل‌دسترس باشد و حرکت اضافی نداشته باشد.

نکات بسیار مهم

حتماً حتماً با آب جوش کتری درست کنید و حالت خمیری داشته باشه.

یک‌لایه کامل هم باید روی پوست بکشید.

خانم‌های باردار لطفاً قبل از استفاده از بی‌ضرر بودن این مواد برای خودشون و نی‌نی گلشون اطمینان پیدا کنند.

تبلیغات

اگه دستتون خیس یا نمناک باشه سر انگشتان یه حالتی میشه مثل نازک شدن پوست. اگه کاردک یا دستکش هم استفاده کنید دیگه ناخونای عزیزتون خراب نمیشه.

میخواید برید حمام لباساتونو در آرین و جاهایی که احتمال عرق هست مثل زیر بغل یا ناحیه تناسلی رو با یه پارچه خشک کنید همه اون جاهایی که میخاین موبری کنید رو بمالید نترسید. بعد که کارتون تموم شد شروع کنید با کاردک قسمت اولی که مالیدید رو تمیز کنید تموم که شد برید زیر دوش. می‌بینید که کیوی تبدیل به هلو شده.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
alodoctoreslamtebگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا