سبک زندگی

چرا افرادی که گریه می‌کنند قوی‌ترند؛ خواص گریه برای بدن

گریه کردن را از این به بعد نشانه ضعف ندانید چراکه متخصصان روانشناسی علاوه بر بیان فواید گریه کردن برای روح و روان از نشانه‌های قدرتمند بودن به این رفتار نگاه می‌کنند.

اگرچه گریه کردن یک امر طبیعی است اما بسیاری افراد سعی می‌کنند آن را مخفی کنند همان‌طور که احتمال برخی از ما سریعاً اشک‌هایمان را پاک می‌کنیم تا حال خود را پنهان کنیم که وقتی شخصی حال ما را پرسید دروغ بگوییم خوبیم اما گریه نشانهٔ ضعف نیست بلکه نشانه قوت است یا بهتر است بگوییم دلیلی برای قوی بودن است. در ادامه این بخش از سبک زندگی استوار به دلایل قوی بودن افرادی که گریه می‌کنند خواهیم پرداخت.

چرا کسانی که گریه می‌کنند قوی‌ترند؟

گریه برای سلامتی مفید است

گریه به دفع سموم از بدن کمک می‌کند و به‌عنوان مکانیزم دفاعی مقابل جرم‌ها و باکتری‌ها عمل می‌کند به خاطر داشته باشید دفعه بعد که گریه می‌کنید سموم از بدن دفع می‌شود.

گریه به پیشرفت کمک می‌کند

رد کردن موقعیت‌های دردناک و طوری عمل کردند که انگار هیچ اتفاقی نی افتاده است به پیشرفت شما هیچ کمکی نمی‌کند اما گریه راه سالم برای بروز احساسات است.

گریه به درمان استرس کمک می‌کند

وقتی گریه می‌کنید بدنتان شروع به آرام شدن می‌کند درواقع این بروز احساسات باعث آرامشتان می‌شود به همین دلیل احساس بهتری می‌کنید.

گریه غم و اندوه را تسکین می‌دهد

از دست دادن فردی که به شما نزدیک است اتفاق ساده‌ای نیست اما غوطه‌ورشدن در غصه به شما کمکی نمی‌کند سعی کنید از لاک خود بیرون بیایید و برای تسکین این غم گریه کنید.

گریه به احساس شما کمک می‌کند

آیا تابه‌حال در ناراحتی غوطه‌ور بوده‌اید وندانید چه حسی دارید خوب گریه کردن باعث می‌شود احساسات منفی را بیرون بریزید و به آرامش برسید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

گریه آسیب‌پذیری رانشان می‌دهد

آسیب‌پذیری چیز بدی نیست گریه نشان می‌دهد نه‌تنها از بروز احساس نمی‌ترسید بلکه توجه زیادی هم به اینکه جامعه چه فکر می‌کند نمی‌کنید گریه قوت را نشان می‌دهد نه ضعف را.

دیگر فواید گریه کردن:

 1. هنگامی که ما دچار استرس هیجانی می‌شویم، مغز و بدن ما شروع به تولید ترکیبات شیمیایی و هورمونهای خاصی می‌کند. گریه کردن کمک می‌کند تا این ترکیبات شیمیایی زائد که نیازی به آنها نیست از بدن حذف گردند.
 2. اشک‌های احساسی در واقع مواد سمی‌ای که در پی استرس هیجانی در خون تجمع می‌یابند را از بدن دفع می‌کند.
 3. اشک‌های احساسی سطح منگنز بدن را کاهش می‌دهند. این مواد معدنی بروی خلق و خو تأثیر مستقیم می‌گذارد. غلظت منگنز اشک احساسی 30 برابر بیشتر از منگنز موجود در سرم خون است.
 4. اشک احساسی نسبت به اشک پایه و رفلکس حاوی 24 درصد پروتئین آلبومین بیشتری می‌باشد.
 5. گریه مانند ادرار و تعریق باعث حذف مواد سمی و محصولات زائد بدن می‌شود.
 6. گریه یک مکانیسم رایگان، طبیعی و قدرتمند برای کنار آمدن با درد، استرس و اندوه می‌باشد.
 7. هورمون‌هایی که پس از استرس در بدن انباشته می‌شوند به حد سطح سمی رسیده و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و دیگر فرآیندهای بیولوژیکی می‌شوند. اشک‌های احساسی به عنوان دریچه اطمینان برای قلب عمل می‌کنند.
 8. ترکیباتی که حین استرس در بدن تجمع می‌یابد با اشک خارج می‌گردند. همین امر باعث کاهش استرس می‌گردد. این مواد شامل آندورفین (lucine-enkephaline)، که در کنترل درد مؤثر است، پرولاکتین که در تنظیم تولید شیر نقش دارد، و آدرنوکورتیکوتروپین (ACTH) که یک نشانگر مهم استرس است، می‌باشند. سرکوب گریه و اشک باعث افزایش استرس می‌گردد.
 9. نه تنها گریه باعث ارتقای سطح سلامتی فرد می‌شود بلکه در افزایش حس تعلق در گروه نیز تأثیر گذاربوده و موجب افزایش حضور و دخالت دیگران در تأمین رفاه فرد می‌شود. اشک‌ها یک روش مؤثر در ایجاد ارتباط بوده و در برانگیختن حس همدردی و دلسوزی سریعتر ازهر ابزار دیگری عمل می‌کنند. گریه بطور موثری بازگو کننده آنست که شما در مورد یک دلمشغولی خاص صادق و بی ریا بوده و در کنار آمدن با آن مشکل مضطرب می‌باشید.

  گریهگریه چه خواصی دارد؟

 10. گریه عملی طبیعی، سالم و شفا بخش است.
 11. گریه در کاهش و جلوگیری از بیماریهای مرتبط با استرس مؤثر می‌باشد.
 12. خنده و گریه دو ابزار کارآمد درکاهش استرس و رهایی از احساسات منفی می‌باشند.
 13. هنگامی که گریه سرکوب می‌شود، هیجانات رها نمی‌شوند و خصایص شخصیتی مخرب همچون پرخاشگری بروز می‌کنند.
 14. به باور دانشمندان سرکوب و امتناع از گریه کار معقولی نیست. اما برخی افراد که پس از مورد انتقاد قرار گرفتن، مشاجره با دوستان، مواجهه با ناکامیهای کوچک فوراً شروع به گریستن می‌کنند، باید به روانشناس مراجعه کنند. چرا که معمولاً علت اصلی این نوع گریه‌ها اعتماد بنفس پایین و یا مشکلات روانی مزمن در فرد بوده و بایستی فرد تحت درمان قرار گیرد.
 15. انسان‌ها پس از گریه کردن از لحاظ جسمی و روانی احساس بهتری می‌کنند و در واقع سبک و خالی می‌شوند. (به علت دفع مواد انباشته شده که توضیح داده شد)
 16. گریه یک ابزار برقراری ارتباط است یک زبان جهانی برای درخواست کمک و حمایت اجتماعی.
 17. گریه کمک می‌کند به آزاد سازی آندورفین ها به جریان خون. آندورفین ها ترکیبات شیمیایی‌ای هستند که باعث بهبود خلق و خو و تسکین درد می‌شوند.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
ostovaarnamnakگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا