سلامت جنسی

آيا خودارضايی باعث ناباروری می‌شود؟

آیا خودارضایی باعث ناباروری در مردان می‌شود؟

پاسخ ساده “خیر” است. خودارضایی به تحریک اندام‌های جنسی برای تحریک جنسی اشاره دارد. این مسئله به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند مانع از باروری شود. با این حال، اگر یک زوج برنامه بچه‌دار شدن دارند، مرد باید خودارضایی خود را کاهش دهد. این مسئله به این دلیل است که خودارضایی در مردان منجر به انزال می‌شود و اگر برنامه بچه‌دار شدن دارید، باید اسپرم‌های خود را حفظ کنید تا بتوانید خانم را باردار کنید.

– هنگامی‌که یک مرد خودارضایی می‌کند، به انزال مایع منی منجر می‌شود. مردی که بیش‌ازحد خود ارضایی می‌کند با کاهش حجم مایع منی در انزال مواجه می‌شود. خودارضایی اغلب مقدار مایع منی را پایین می‌آورد و باید مدت‌زمان مشخصی را تا زمان بازسازی آن منتظر بمانید. علاوه بر این، خودارضایی ممکن است باعث خستگی شود و انرژی و تمایل شما به رابطه جنسی را کاهش می‌دهد.

– تحقیقات زیادی درزمینهٔ خودارضایی و رابطه آن با ناباروری مردان انجام‌شده است (4 علت اصلی و 7 درمان ناباروری در مردان و تشخیص آن). این مطالعات نتایج مختلف داشته است. برخی معتقدند اگر مرد می‌خواهد همسرش را باردار کند باید از خودارضایی خودداری کند. اما بسیاری ابراز کردند خودارضایی به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند باعث ناباروری مرد شود.

– یکی دیگر از خرافات رایج در رابطه با خودارضایی مرد این است که باعث اختلال نعوظ در مردان می‌شود. این خرافات دور از حقیقت است. خودارضایی نمی‌تواند باعث اختلالات نعوظ شود. با این حال، مردانی که از خودارضایی لذت می‌برند کمتر با همسر خود به ارگاسم می‌رسند. این امر ممکن است منجر به مشکلی در بارداری شود.

عوارض خود ارضایی در دختران

– بنابراین خودارضایی منجر به ناباروری در مردان نمی‌شود. اما خودارضایی مکرر ممکن است منجر به مشکل مربوط به بارداری شود. محدود کردن خودارضایی می‌تواند این مشکلات را حل کند. اما اگر مشکل همچنان ادامه داشته باشد و نمی‌توانید همسر خود را باردار کنید باید از خودارضایی خودداری کنید و بلافاصله با پزشک باروری تماس بگیرید. درحالی‌که خودارضایی بخشی از عادت طبیعی انسان است، هنگامی‌که یک زوج در حال تلاش برای باردارشدن هستند، ممکن است نیاز به محدود کردن خودارضایی و حفظ اسپرم برای بارور کردن تخمک باشد.

در طول خودارضایی چه اتفاقی می‌افتد؟

انزال مایع منی باعث کاهش تعداد اسپرم موجود برای بارور کردن تخمک می‌شود. به نظر می‌رسد مرد نیاز به تولید اسپرم بیشتر برای تکمیل مخزن لقاح دارد، و این مسئله به زمان نیاز دارد. در مردانی که بیش از یک بار در روز خودارضایی می‌کنند، ذخایر اسپرم کاهش می‌یابد. انزال چند بار در روز تعداد اسپرم را کاهش می‌دهد.

حفظ تعداد اسپرم بیشتر

راه‌های دیگری برای حفظ اسپرم در تعداد بالا وجود دارد (مورفولوژی اسپرم باید چقدر باشد؟)، ازجمله پوشیدن لباس‌های گشاد، عدم مصرف بیش‌ازحد الکل و ترک سیگار. هر چه میزان اسپرم در بدن بیشتر باشد، احتمال ورود اسپرم به تخمک و باروری بیشتر می‌شود.

آزمایشات برای تعداد اسپرم

اگر مرد احساس کند تعداد کمتری اسپرم نسبت به تعداد طبیعی دارد و این تعداد کم اسپرم موجب ناباروری شود، تست تعداد اسپرم برای تعیین مشکل سیستم تولیدمثل انجام می‌شود. آزمون تعداد اسپرم نیاز به جمع‌آوری نمونه اسپرم دارد.

روش‌های جایگزین برای افزایش تعداد اسپرم

وقتی صحبت افزایش اسپرم و تحرک اسپرم می‌شود، روش‌های طبیعی زیادی وجود دارد که می‌تواند کیفیت و کمیت اسپرم را تحت تأثیر قرار دهد. اولین مسئله رژیم غذایی است. حفظ رژیم غذایی سالم و مصرف مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی می‌تواند به افزایش سلامتی کلی بدن ازجمله اسپرم کمک کند.

عوارض خود ارضایی

در مطالعات اخیر، مصرف مکمل روی همراه با اسیدفولیک می‌تواند کیفیت اسپرم تولیدشده را افزایش دهد. پزشکان اثرات مثبت اسیدفولیک را در جنین به مدت طولانی مطالعه کرده‌اند، اما تاکنون از ارتباط مستقیمی بین اسیدفولیک و تولید اسپرم مدرکی در دست نیست.

حفظ اسپرم سالم و افزایش تعداد اسپرم می‌تواند به معنای تفاوت در باروری باشد. کاهش خودارضایی و رژیم سالم با روی و اسیدفولیک باعث افزایش احتمال باروری می‌شود.

خودارضایی در زنان و باروری

خودارضایی در زنان نیز ممکن است در ناباروری نقش داشته باشد. وقتی ارگاسم زن اتفاق می‌افتد، دهانه رحم انتهای مهبل (واژن) را لمس می‌کند. این پایین آمدن به‌طور طبیعی باعث افزایش باروری می‌شود. هنگامی‌که زن در هنگام مقاربت خودارضایی می‌کند، اگر قبل از مرد به اوج لذت جنسی برسد، اسیدهای واژن وارد دهانه رحم می‌شوند و میزان اسپرم را برای تخمک‌گذاری کاهش می‌دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

میخواهم بیشتر بدانم
منبع
oomaگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا