سلامت جنسی

آيا خود ارضايی باعث جوش صورت می‌شود؟

خود ارضایی باعث ایجاد آکنه نمی‌شود. تغییرات هورمونی ممکن است در ایجاد آکنه نقش داشته باشد و استمناء همچنین می‌تواند باعث ایجاد تغییر در سطح هورمون شود، اما این موارد پس از انزال از بین می‌روند. علاوه بر این، این تغییرات هورمونی حداقل هستند و به پیخود ارضايي باعث جوش میشودشرفت آکنه کمک نمی‌کنند.

افراد معمولاً در دوران بلوغ شروع به خود ارضایی و ایجاد آکنه می‌کنند. این احتمالاً منبع سردرگمی و اسطوره است که خود ارضایی باعث ایجاد آکنه می‌شود. علت دقیق آکنه هنوز ناشناخته است.

آکنه یک بیماری گسترده و با درمان‌های مختلف است. بیشتر موارد آکنه خفیف است و نیازی به پزشک ندارد. در موارد شدیدتر، پزشک ممکن است آنتی‌بیوتیک یا فرم‌های قوی‌تری از دارو تجویز کند.

تصورات غلط زیادی درباره استمناء وجود دارد. عدم تحقیق در مورد اثرات طولانی‌مدت آن ممکن است به برخی از این سوءتفاهم‌ها کمک کند. هر دو خود ارضایی و آکنه به تغییرات هورمونی مربوط می‌شوند، در ادامه با رابطه بین استمنا و آکنه، و دلایل آکنه و نحوه درمان آن بیشتر بدانید.

آیا استمناء باعث ایجاد آکنه می‌شود؟

خود ارضايی و جوشرابطه خود ارضایی و جوش صورت

در دوران بلوغ تغییرات هورمونی رخ می‌دهد. این تغییرات هورمونی باعث می‌شود بدن روغن بیشتری تولید کند، که ممکن است به رشد آکنه کمک کند. همچنین بسیاری از افراد در دوران بلوغ شروع به خود ارضایی می‌کنند که این نیز در سطح هورمون تأثیر کمی دارد.

ازآنجاکه آکنه و استمناء تقریباً در همان زمان رخ می‌دهند، این می‌تواند تصور غلط رایج مبنی بر اینکه استمناء باعث آکنه می‌شود، توضیح دهد. بااین‌حال، این یک افسانه است – هر دو استمناء و آکنه به تغییرات هورمونی مربوط می‌شوند.

استمناء و هورمون‌ها

اگرچه استمناء می‌تواند باعث ایجاد تغییر در سطح هورمون شود، اما این تغییرات حداقل هستند.

سطح تستوسترون هنگام استمناء افزایش می‌یابد و پس از انزال به حالت عادی برمی‌گردد. اثر موقت است و به نظر نمی‌رسد پیامدهای بهداشتی طولانی‌مدت داشته باشد.

در یک مطالعه، تغییرات هورمونی پس از استمناء پس از یک دوره پرهیز از مطالعه بررسی شد. یافته‌ها حاکی از آن است که هرگونه تغییر هورمونی متعاقب خود ارضایی موقت و حداقل است. بااین‌حال، این فقط به اثرات کوتاه‌مدت نگاه می‌کند.

5/5 - (3 امتیاز)
منبع
pezeshkanekhoobگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا