سلامت جنسی

آيا خود ارضايی باعث عقيم شدن و نازایی در مردان ميشود؟

آیا خود ارضایی باعث نازایی در مردان می شود؟

خود ارضایی باعث می‌شود بافت اسفنجی عضله آلت آقایان دچار ضعف شده عملکرد درستی نداشته باشد، ولی تأثیر آن روی بچه‌دار شدن خیلی زیاد نیست. البته اگر فرد به شدت خود ارضایی کند، ممکن است مشکلی جدی در باروری او به وجود آورد و بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند. در مردان خود ارضایی با لاغر شدن، پوکی استخوان، دیسک کمر، احساس گرسنگی، کم شدن آب بدن، به وجود آمدن نارسایی در قلب و تیروئید، عدم تولید اسپرم و یا کم شدن آن‌که در اثر آن اسپرم کافی برای تولید جنین وجود ندارد و …. همراه است و مرد انرژی بسیار زیادی را در جریان عمل خود ارضایی از دست می‌دهد.

افرادی که با وجود همسر اقدام به خود ارضایی می‌کنند نیز عوارضی را تجربه می‌کنند که ازجمله آن‌ها می‌توان به بی‌میل شدن برای برقراری ارتباط جنسی با همسر، از بین رفتن حس پاکی و عزت‌نفس، عدم سازگاری با خانواده، علاقه نداشتن به زندگی مشترک با همسر، نرسیدن به ارگاسم  و…اشاره کرد که طلاق و جدایی از نتایج تلخ خود ارضایی در میان افراد متأهل به شمار می‌رود.

اما مشکلات ناشی از خود ارضایی تنها به عوارض جسمی آن منحصر نمی‌شود و فرد ازنظر روحی نیز گوشه‌گیر، خسته، بی‌حوصله و عصبی شده و حالت خواب‌آلودگی به او دست می‌دهد. آسیب مهم دیگر این عمل، پایین آمدن ضریب هوشی فرد است که مغز دچار آسیب‌دیدگی می‌شود و حافظه فرد مثل گذشته کار نمی‌کند.

3.6/5 - (5 امتیاز)
منبع
ninibanگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا